homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cade parul :(


#1 2008-08-28 22:54:14

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Cade parul :(

fetelor imi cade parul TARE neutral cand il prind in coada se vede ca s-a subtiat considerabil...a inceput sa cada prin mai-iunie si nu se mai opreste...mi-e si teama sa il spal asa des k inainte pentru ca imi cad cu sutele de fire la o spalare ...ce sa fac, recomandati-mi ceva sad


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 



#2 2008-08-28 22:55:52

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Cade parul :(

ai incercat vreun sampon special?


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#3 2008-08-28 22:57:04

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Cade parul :(

m-am spalat cu clear de cateva ori si nimic...deci mi-e frica ca o sa raman cheala, dimineata cand ma trezesc pe perna sunt cu zecile de fire...dak trag putin de el raman cu 3-4 fire in mana


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#4 2008-08-28 22:59:27

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Cade parul :(

Io cand mi-a picat parul masiv din cauza bolii, am folosit Lotiune forte contra caderii parului de la Elmiplant
http://www.naturaplant.ro/produse/947/L … ii_parului
A fost bun desi nu l-am folosit dupa prospect, s-a mai atenuat problema.
Analize ti-ai facut? Ca nu-i ok sa cada chiar asa mult, mai cade el ca ne regeneram coama dar dupa cum zici e mai mult de atat.


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#5 2008-08-28 23:00:43

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Cade parul :(

nu mi-am facut analize.....de obicei imi cade masiv cand sunt stresata, a fost sesiunea din iunie si am zis k de la asta...dar au trecut 2 luni si nici o schimbare


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-08-28 23:01:11

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: Cade parul :(

si eu am aceeasi probloema... sad

Offline

 

#7 2008-08-28 23:01:43

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Cade parul :(

si mie mai imi cade cateodata...de obicei toamna si primavara
knd imi cadea evitam sa ma pieptan... imi faceam un coc si gata... si acum ma spal mai rar pe cap.. la 5zile , uneori chiar la o saptamana, depinde si ce fac, cat de des ies, mai ales vara, transpir si trebuie...
si atunci cand te speli mai rar se obisnuieste si parul asa si nu se mai ingrasa deloc big_smile


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#8 2008-08-29 09:29:39

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Cade parul :(

Wildhoney a scris:

fetelor imi cade parul TARE neutral cand il prind in coada se vede ca s-a subtiat considerabil...a inceput sa cada prin mai-iunie si nu se mai opreste...mi-e si teama sa il spal asa des k inainte pentru ca imi cad cu sutele de fire la o spalare ...ce sa fac, recomandati-mi ceva sad

ducray- anaphase+ anastim.
da rezultate din prima


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#9 2008-08-29 09:42:00

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Cade parul :(

pitzipoank a scris:

Wildhoney a scris:

fetelor imi cade parul TARE neutral cand il prind in coada se vede ca s-a subtiat considerabil...a inceput sa cada prin mai-iunie si nu se mai opreste...mi-e si teama sa il spal asa des k inainte pentru ca imi cad cu sutele de fire la o spalare ...ce sa fac, recomandati-mi ceva sad

ducray- anaphase+ anastim.
da rezultate din prima

a mers la tine pitzi?si anaphase ce e?tot sampon?zi-mi si mie ce sa cer mai exact la ducrey?adik ce e,tratament,sampon,balsam?


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#10 2008-08-29 11:05:36

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Cade parul :(

rrammonna a scris:

pitzipoank a scris:

Wildhoney a scris:

fetelor imi cade parul TARE neutral cand il prind in coada se vede ca s-a subtiat considerabil...a inceput sa cada prin mai-iunie si nu se mai opreste...mi-e si teama sa il spal asa des k inainte pentru ca imi cad cu sutele de fire la o spalare ...ce sa fac, recomandati-mi ceva sad

ducray- anaphase+ anastim.
da rezultate din prima

a mers la tine pitzi?si anaphase ce e?tot sampon?zi-mi si mie ce sa cer mai exact la ducrey?adik ce e,tratament,sampon,balsam?

anaphase e sampon si anastim rth16 e un trat vaporizator. aman2 de la ducray. a mers din prima. adik tot mai cade, dar la redus cam la jumate...abia am inceput  smile


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#11 2008-08-29 11:14:47

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Cade parul :(

si mie imi cade de morrr
ieri cand am iesit din dus era sa mor de inima

Offline

 

#12 2008-08-29 11:15:35

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Cade parul :(

ralluka a scris:

si mie imi cade de morrr
ieri cand am iesit din dus era sa mor de inima

puss stiu cum e . e cel mai dureros pt o femeie.............


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#13 2008-08-29 11:15:54

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Cade parul :(

vdaiana se vad rezultate cu lotiunea aia?

Offline

 

#14 2008-08-29 11:16:04

pufu
Sr. member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2008-06-28
Mesaje: 1298

Re: Cade parul :(

pitzipoank a scris:

rrammonna a scris:

pitzipoank a scris:


ducray- anaphase+ anastim.
da rezultate din prima

a mers la tine pitzi?si anaphase ce e?tot sampon?zi-mi si mie ce sa cer mai exact la ducrey?adik ce e,tratament,sampon,balsam?

anaphase e sampon si anastim rth16 e un trat vaporizator. aman2 de la ducray. a mers din prima. adik tot mai cade, dar la redus cam la jumate...abia am inceput  smile

unde as putea sa le caut? k si mie imi cada f rau parul....si cat costa?


Tot ceea ce suntem este rezultatul a ceea ce am gandit. - Buddha

Offline

 

#15 2008-08-29 11:16:15

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Cade parul :(

pitzipoank a scris:

ralluka a scris:

si mie imi cade de morrr
ieri cand am iesit din dus era sa mor de inima

puss stiu cum e . e cel mai dureros pt o femeie.............

mi-a luat si ducray
sa vedem

Offline

 

#16 2008-08-29 11:18:15

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Cade parul :(

ella_mina a scris:

pitzipoank a scris:

rrammonna a scris:


a mers la tine pitzi?si anaphase ce e?tot sampon?zi-mi si mie ce sa cer mai exact la ducrey?adik ce e,tratament,sampon,balsam?

anaphase e sampon si anastim rth16 e un trat vaporizator. aman2 de la ducray. a mers din prima. adik tot mai cade, dar la redus cam la jumate...abia am inceput  smile

unde as putea sa le caut? k si mie imi cada f rau parul....si cat costa?

din farmacie. samponul are 150 ml si eu am dat pe el 34 de lei, cat despre trat nu stiu nici macar aprox cat ajunge. cred k tot pe acolo....


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#17 2008-08-29 11:42:55

catheryne
Full member
Inregistrat: 2008-08-27
Mesaje: 185

Re: Cade parul :(

Si mie incepe sa-mi cada rau lol cam o data la 2 ani se apuca, si da-i si cade si tot asa. Am invatat sa nu ma mai stresez ca dupa se regenereaza foarte frumos la loc.
Am fost la un dermatolog foarte bun care mi-a prescris o reteta cu o solutie externa, care se face la farmacie. Mie imi merge de minune cu aia. Cred ca mai am reteta dar nu stiu daca inteleg ce scrie pe ea cesafac
Mie dermatologu' mi-a explicat ca nu-i bine sa te apuci sa te dai cu balsame si solutii fara sa ai habar din ce cauza iti cade paru'. Mama a folosit Anaphase si i-o facut deloc bine, acu' foloseste Plantur 39 de la care nu se vede niciun rezultat.
Wildhoney eu nu pot sa-ti recomand decat sa te duci la un dermatolog si sa stabilesti cu el un eventual tratament.
pup puss

ps - stiti ce opreste 100% caderea parului? podeaua big_smile

Ultima oara a fost editat de catheryne (2008-08-29 11:43:19)


VIATA, s. O saramura spirituala care pastreaza trupul sa nu putrezeasca. Traim cu teama zilnica a pierderii ei, totusi cand e pierduta, nu i se simte lipsa.

Offline

 

#18 2008-08-29 11:44:51

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Cade parul :(

rotfl pai da tre sa ma duc neaparat la un dermatolog


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#19 2008-08-29 11:46:16

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Cade parul :(

ralluka a scris:

vdaiana se vad rezultate cu lotiunea aia?

Pai nu stiu ce sa zic, cred ca m-a ajutat. Cert e ca pana si doctorita mea s-a mirat ca nu mi-a cazut tot parul de la citostatice, s-a rarit foarte mult si aveam asa goluri ici colo, dar n-am fost cheliuta. Parul lipsa a crescut apoi cu firul gros si lucios si de atunci am parul putin cret (inainte era ca lins de vaca tongue).


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.