homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Atacuri de panica:((


#1 2007-02-20 10:21:21

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

atacuri de panica:((

cine stie un remediu pentru anxietate si atacuri de panica sa`mi spuna si mie ca sunt disperata si pur si simplu nu mai pot!mai e cineva pe aici care are sau a avut asa ceva?nu mai vreau xanax sau alte calmante..pur si simplu imi distrug viata nu mai suport!sad


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 



#2 2007-02-20 10:23:50

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: atacuri de panica:((

mergi la un psihiatru (de preferat) sau la un psiholog. daca esti din bucuresti ti-l recomand pe florian tudose.


Nobody home

Offline

 

#3 2007-02-20 10:26:21

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: atacuri de panica:((

nu sunt din bucuresti sunt din ploiesti..si la noi nu prea am auzit de psihologi..nu stiu ce pastile sa mai iau ce sa mai incerc..si psihiatrii tot pastile imi recomand:(asa ca..ar fi bune niste sedinte la psiholog dar stie cineva cat costa?


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

#4 2007-02-20 10:38:26

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: atacuri de panica:((

adica ai luat xanaxul dupa mintea ta? nu mai face de-astea! terapia la psiholog tine mai mult decat la psihiatru. in bucuresti sedinta este in jur de 500.000. in ploiesti nu stiu sa-ti spun de cineva. sad


Nobody home

Offline

 

#5 2007-02-20 10:53:41

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: atacuri de panica:((

doctorul mi`a dat xananx...


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-02-20 11:13:23

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: atacuri de panica:((

nu-i bai, alexia. dar atacurile astea de panica au o cauza si ea trebuie tratata. preotul se poate sa-i faca bine pe moment, dar in timp vor reveni.


Nobody home

Offline

 

#7 2007-02-20 12:03:32

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: atacuri de panica:((

si cum se manifesta un atac de panica ca sa zic asa?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#8 2007-02-20 15:36:31

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: atacuri de panica:((

e vorba de niste spaime nejustificat de mari si incontrolabile, fara motiv real, cel mai adesea


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#9 2007-02-20 15:51:16

andrutza
Vizitator

Re: atacuri de panica:((

si eu aveam intr-un timp astfel de temeri, intram in panica imediat, la mine apareau din cauza calciului si a magneziului, aveam prea putin si din cauza tiroidei. m-am trata si homeopat si am scapat de ele. am observat ca s-au declansat in urma stresului, cand am dat examen sa intru la facultate.

 

#10 2007-02-20 15:54:11

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: atacuri de panica:((

eu am avut inainte de bac un astfel de atac


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#11 2007-02-20 18:08:41

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: atacuri de panica:((

eu am avut din cauza unei caderi de calciu..in timp s`au mai ameliorat dar am trecut prin niste momente de cosmar..aseara am luat un zinat..antibiotic pt k nu`mi mai trec amigdalele..si am facut un pic de alergie..si m`am speriat foaaarte tare ..si sincer acum sunt foarte speriata pt ca nu mai vreau sa trec prin momentele alea..sunt foarte slabita de la antibiotice nu pot manca..si sunt ametita rau..de aici si atacuri si sperieturi


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

#12 2007-02-21 12:05:19

suchi
New member
Inregistrat: 2007-02-20
Mesaje: 5

Re: atacuri de panica:((

un pic de alergie?inainte sa continui cu zinat mergi la doctor.Pt atacuri de panica neaparat la un psihiatru mai ales pt pt slabiciuni.Xanaxul poate sa dea hipotensiune-deci ameteli,stare de slabiciune.Ce gramag ei?Cati ani ai Ankuzza?

Offline

 

#13 2007-02-21 19:42:17

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: atacuri de panica:((

nu mai iau zinat..sunt in timpul zilei extrem de ametita..si imi trecusera..aproape de tot..xanax am luat acum 1 an atunci cand am facut prima criza


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

#14 2007-02-21 19:57:40

andrutza
Vizitator

Re: atacuri de panica:((

ankuzza cati ani ai u? nu incepe de pe acum cu xanax ca nu are nici un sens.....eu zic sa-ti faci un set de analize, in special mineralele, si fa-ti si analizele la tiroida T3,T4,TSH si ATPO. Eu de vreo 3 ani am inceput cu atacuri de panica, ma speriam la cea mai mica durere, imi era frica pur si simplu sa nu lesin, imi era frica de boala, ma lua cu ameteli, nu dormeam bine noptile, mi se accelera pulsul si tot felul de stari ciudate. Am mers sa-mi fac controale peste tot, eram perfect sanatoasa, cand anul acesta am fost la un medic homeopat f destept, mi-a recomandat sa fac analizele acestea la tiroida, bineinteles ca am ceva probleme, am hipotiroidie si tiroidita autoimuna, mi-a mai recomandat sa fac si analiza minerala tisulara, daca vrei sa citesti mai multe gasesti informatii pe acest site http://www.mithos.ro/AMT/index.html, mi-a venit si analiza aceasta care este de mii de ori mai relevanta decat cea a sangelui si mi-a iesit ca am calciu si magneziu f mare, un mineral toxic in corp, dar e in limite normale si pb mea la tiroida, deci iese absolut tot daca iti faci analiza asta si este si foarte relevanta pt ca iti da valorile mineralelor din ultimii ani, nu ca la sange daca mananci bine cu o seara inainte automat o sa ai minerale si vitamine cat trebuie. Acum am inceput tratamentul care vine din Italia si ma simt f bine. Deci ceea ce trebuie sa faci este sa iei problema in serios si sa nu umbli prin psihologi si psihiatrii, ci sa ajungi la niste medici buni care stiu ce sa-ti recomande, eu din fericire am avut noroc in sensul acesta. Luand xanax nu rezolvi cauza si nu are rost sa bagi in tine sedative.

 

#15 2007-02-22 10:14:42

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: atacuri de panica:((

stiu..de aceea nici nu iau..ma lupt sa ma autosugestionez pt k a mai functionat odata..dc nu si acum..ma enerveaza acum starea de frica permanenta..de emotii ca si cum as fi inaintea unui examen..scap eu si de asta..mai greu dar..scap.am fost am facut analize peste analize..e de la capsor..tot


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.