homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Uter infantil si retrovers


#1 2007-09-19 14:04:19

ana maria21
New member
Inregistrat: 2007-08-01
Mesaje: 19

uter infantil si retrovers

buna fetelor...as vrea sa-mi spuneti parerile voastre despre o problema pe care am aflat ca o am acum 3 luni, la un control ginecologic...in urma controlului, medicul ginecolog mi-a spus ca am uterul retrovers si infantil...altfel spus, e foarte mic si nu e asezat in pozitia corecta. medicul mi-a mai spus ca sansele de a avea copii sunt foarte mici, ca o sa pierd cateva sarcini pana o sa se mareasca uterul etc. am fost FOARTE suparata si inca sunt pentru ca imi doresc sa am copii, nu acum, dar peste cativa ani cu siguranta as vrea...am cautat si pe diverse site-uri informatii despre problema asta si am aflat cu stupoare ca 80% din femeile asiatice au astfel de uter...acum nu stiu ce sa spun...daca ma gandesc la nr de locuitori ai tarilor asiatice, imi vine greu sa cred ceea ce mi-a spus medicul si anume ca s-ar putea sa nu am copii...poate ma ingrijorez eu prea mult, nu stiu...mai este cineva pe forum care are aceeasi problema?

Offline

 



#2 2007-09-19 14:06:22

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: uter infantil si retrovers

mama mea are uter retrovers si inainte de prima sarcina era si infantil. a facut 3 copii fara a pierde nicio sarcina. e adevarat ca ramai mai greu dar asta nu inseamna ca nu vei avea copii niciodata. daca trebuie sa ai ai sa ii ai wink


mami de minuni hjarta

Offline

 

#3 2007-09-19 14:17:58

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: uter infantil si retrovers

nu e dacul asa de negru. si eu ma cunostinte in aceeasi situatie.

Offline

 

#4 2007-09-19 14:22:04

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: uter infantil si retrovers

Eu am uter infantil.....si mi-a zis doct k imi garanteaza ca o sa am copii


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#5 2008-09-04 14:49:11

elle_ro
Membru
Inregistrat: 2008-09-04
Mesaje: 2

Re: uter infantil si retrovers

buna si mie mi s-a pus acelasi diagnostic  cu uter infantil  dar urmez un tratament cu duphaston si vitamina  E,  incepe in ziua 14 a ciclului menstrual si se termina cand apare sangerarea(menstruatia proprizisa) dupa 3 luni de tratament poti incerca sa ramai gravida cand vrei tu ..patfierbinte

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-09-05 00:09:05

roxanajust4you
Full member
Inregistrat: 2008-08-25
Mesaje: 259

Re: uter infantil si retrovers

nu are nici o legatura acest diagnostic cu sarcina se poate dar singurul lucru este ca ramai mai greu si trebuie sa foloseste unele poziti pentru a facilita drumul spermei
bine ai venit si bafta iti tin pumnii!!!!!!!!!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.