homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Tratament cu ovule


#1 2007-02-25 11:25:40

robi
Membru
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 2

tratament cu ovule

Buna ziua! Va citesc de mult si de multe ori m-au ajutat diverseele informatii gasite pe acest forum.
Vin acum si eu cu o rugaminte- am inceput un tratament cu ovule -"Cervugid". Nu am avut niciodata probleme in sfera genitala si nu am mai facut tratamente, de aceea as vrea sa stiu- in timpul tratamentului sunt necesare masuri speciale de igiena, precum spalaturi interne sau altceva? Si contactul sexual este interzis in aceasta perioada?
Multumesc anticipat!

Offline

 



#2 2007-02-25 12:32:28

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: tratament cu ovule

din cate stiu eu nu trebuie sa ai contact sexual. iar de spalaturi trebuie sa scrie pe prospect, iar daca nu scrie poti sa te duci la medicul care ti le-a recomandat si sa il intrebi (in cazul in care nu iti raspunde cineva care sa stie tongue)


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#3 2007-02-25 18:10:55

robi
Membru
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 2

Re: tratament cu ovule

Multumesc frumos pentru raspunsuri! Doctorita mea este plecata la o manifestare medicala nu stiu pe unde, nu mi-a precizat si nu m-am gandit sa intreb despre masuri de igiena speciale si, da, scrie pe prospect ca pot fi facute si spalaturi cu apa cu bicarbonat dar nu ca ar fi absolut necesare.
Despre contact...smile, m-am convins dupa primul ovul ca nici nu poate fi vorba, la ce scurgeri sunt!

Offline

 

#4 2007-02-26 10:53:03

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: tratament cu ovule

robi, spala-te dimineata in vagin,


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.