homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Tratamentul cu iaurt...


#1 2007-02-27 01:03:56

ginny
New member
Inregistrat: 2007-02-16
Mesaje: 9

tratamentul cu iaurt...

tot citesc cat de indicata este folosirea iaurtului in diverse afectiuni ale mucoasei vaginale...in urma vizitei la dr ginecolog si a analizei secretiei mi-a reszultat gardnerella insa dl dr nu mi-a dat nici un tratament...a zis ca f multe femei au gardnerella in organism si ca e normal..nu prea am inteles treaba asta..din moment ce iese la laorator inseamna ca nu e normal ca altfel nu s-ar face analiza respectiva, nu? in fine, am consultat o cunostinta care este asistenta medicala si mi-a recomandat sa pun 3 ovule cu betadina dupa care sa repet analiza secretiei insa n-am apucat sa ajung la dr sa repet...ovulele le-am folosit miercuri, joi si vineri, saptamana trecuta (azi fiind luni). as vrea ca sa fiu sigura ca mi-a trecut, sa folosesc si iaurtul..insa nu stiu cum...am cautat la subiectele anterioare insa n-am gasit nimic in acest gen....cum, cat iaurt si pt cat timp tb sa folosesc. conteaza iaurtul...(gras/degresat etc). multumesc anticipat.

Offline

 



#2 2007-02-27 09:10:28

anca13
Full member
De la: Bacau
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 905

Re: tratamentul cu iaurt...

nu conteaza iaurtul. doar sa nu fie cu fructe. simplu. tragi cu o seringa (fara ac big_smile) si la fel...tot cu seringa il introduci in vagin. e bine sa iti pui si un ambsorbant zilnik ca sa nu patezi lenjeria sau chilotul. de preferat sa fol iaurtul seara inainte de culcare. se repeta cam  de 3-4 ori. nu dauneaza. am incercat si a fost totul ok.


storstark

Offline

 

#3 2007-02-27 11:41:24

ginny
New member
Inregistrat: 2007-02-16
Mesaje: 9

Re: tratamentul cu iaurt...

mersi mult!

Offline

 

#4 2007-03-09 11:42:06

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: tratamentul cu iaurt...

de 5ml e suficient si ne spalam doar cu apa


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#5 2007-03-12 10:02:28

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: tratamentul cu iaurt...

poti sa incepi si sa l faci timp de 3-4 zile...dar nu are nimik nu cred ca e nevoie...dak gresesc o sa ma corecteze doctoressa cand intra...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-03-12 13:26:25

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: tratamentul cu iaurt...

xandra86, iaurtul ajuta ca tratamentul specific afectiunii pe care o ai sa isi faca efectul. El in sine nu e un tratament suficient


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#7 2007-05-18 13:04:15

cristalx
New member
Inregistrat: 2007-03-25
Mesaje: 8

Re: tratamentul cu iaurt...

Am gardnerella si candida. Am facut tratamentul. Urmeaza sa repet analizele dar ma gandesc sa fac ceva ca sa previn si ma gandeam la spalaturi cu iaurt. Insa cum nu am facut pana acum tratamentul cu iaurt asa ca as vrea sa mi se explice pe larg, asa ... ca la prosti smile
Eu am inteles ceva dar nu stiu daca e bine: iau o seringa de 5 ml pe care o umplu cu iaurt si o injectez seara in vagin. Dimineata mai fac spalaturi, sau decat ma spal in afara? Asta timp de 3 - 4 zile.
Multumesc

Offline

 

#8 2007-05-18 13:08:41

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: tratamentul cu iaurt...

ai inteles perfect. dimineata te speli in vagin


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#9 2007-05-18 13:10:46

cristalx
New member
Inregistrat: 2007-03-25
Mesaje: 8

Re: tratamentul cu iaurt...

multumesc mult
o zi buna si un weekend excelent

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.