homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Probleme dupa contact


#1 2007-02-23 22:40:12

Al3
New member
Inregistrat: 2007-01-20
Mesaje: 14

probleme dupa contact

fetelor mie mi se intampla ceva anormal. am mai patit asta acum vreo luna si ceva si analizele la urocultura si secretie mi-au iesit bine. eu dupa un contact sexual mai lung si mai intens in ziua respectiva sau dupa o zi am usturimi dupa c urinez care raman kteva ore sau toata ziua. imi mai si trec uneori in ideea ca nu am cateva zile insa dupa imi reapar. doctorita mia propus sa iau uricol si un lomexin. am facut tratamentu si a fost ok n-am mai avut probleme vreo luna si ceva. insa asta seara mi sa intamplat acelasi lucru, contactul sexual a fost mai lung si mai intens, la un moment dat am simtit o mica jena dar mi s-a dus si am continuat. si acum am aceeasi problema. voi ce parere aveti? vi s-a intamplat asta vreodata? nu stiu ce sa fac daca sa iau sau nu iar tratamentul. mentionez ca acum 2 saptamani am facut trastament cu antibiotic insa am luat un flucovim 150 mg. sau oare ar fi mai bine sa folosesc iaurt ? un sfat va rog mult ca e o senzatie foarte suparatoare

Offline

 



#2 2007-02-24 08:40:39

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: probleme dupa contact

si asta de la ce crezi ca e ? ... poate nu esti lubrifiata destul ... si deaia deranjeaza putin dupa un anumit timp...


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#3 2007-02-26 11:10:29

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: probleme dupa contact

contactele sexuale prea lungi ajung sa se desfasoare pe uscat si produc iritatie a vezicii. Nu trebuie tratamente disperate, trebuie scurtate contactele sexuale pina la nivelul la care se desfasoara in conditii optime


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#4 2007-02-27 00:56:37

Jojo_mee
New member
Inregistrat: 2007-02-18
Mesaje: 16

Re: probleme dupa contact

Am si eu o problema...oricat as fi de lubrifiata ma doare in timpul actului sexual.La inceput e suportabil dar dupa un timp incepe sa doara mai tare ca si cum as avea o rana care se tot deschide.Dupa actul sexual am observat ca am un fel de zgarieturi (ca niste rani subtiri si lunguiete) care ma ustura daca ajunge ceva in zona lor.Se vindeca dar la actul sexual urmator la fel.Sa fie din cauza grosimii???Pentru ca simt asta doar atunci cand ma penetreaza in totalitate.Varog ajutati-ma cu un sfat si un posibil tratament.Va multumesc

Offline

 

#5 2007-02-27 16:13:34

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: probleme dupa contact

singurul tratament este evitarea penetrarii totale(ar mai fi si schimbarea partenerului insa presupun ca nu vrei asta deocamdata)


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-02-27 16:32:08

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: probleme dupa contact

pe mine la 3 luni de cand mi-am inceput viata sexuala ma mai doare usor cateodata cand are loc penetrarea este o problema? nu sangerez nu ma doare cand se misca cidoar cand are loc penetrarea si nu mereu


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#7 2007-02-27 16:35:36

andrutza
Vizitator

Re: probleme dupa contact

si pe mine ma jeneaza putin in timpul contactului, mai ales atunci cand e o perioada mai lunga de abstinenta.

 

#8 2007-02-27 16:36:53

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: probleme dupa contact

durerile la penetrare sunt datorate lipsei de excitatie suficienta in acel moment. Nu e problema doar ca e bine sa nu te doara nimic, deci se mai poate lucra


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#9 2007-02-27 16:41:22

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: probleme dupa contact

o sa mai lucram big_smile.multumesc pt.raspuns


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.