homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Am nevoie de o un sfat plsssss-2


#20 2008-09-12 09:05:55

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

cartman25 a scris:

Nu am fost primul si din ce mi-a povestit ea nu prea era ok nici cu ei....adica mi-a zis ca nu a avut orgasm....sa fie mai mult decat timiditate.....voua ce va spun detaliile de mai sus? (dela inceput)

Ceea ce ai spus tu mai sus mie imi da de inteles ca ea nu se relaxeaza suficient si nu poate sa treaca de timiditate. Cu trecerea timpului, daca tu vei avea rabdare, ea isi va invinge timiditatea si va da frua liber simturilor. Ideea e ca trebuie sa o ajuti si tu, cum spuneam si mai sus, nu ii spune ca nu iti place, sau ca te deranjeaza stiu eu ce. Fa-o sa se simta frumoasa, fa-o sa se simta atragatoare, fa-o sa simta ca o doresti. Cu timpul lucrurile vor intra in normal. Si concentreaza-te mai mult asupra preludiului, timp in care sopteste-i la ureche cuvinte dulci.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#21 2008-09-12 10:52:37

Endorfina
New member
De la:
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 30

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

Omg.. Nu imi amintesc sa mi se fi intarit sanii vreodata, din contra.. mi s-au facut mai moi in timpul actului.In mod normal stau mult timp tari ?big_smile poate nu am observat eu, ca de simtit m-am tot simtit bine si nu cred sa fi fost vreun orgasm.E diferenta intre a te simti bine si orgasm, nu ?big_smile


Can you hear the heart beat ?

Offline

 

#22 2008-09-12 11:04:48

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

Sfarcurile, ca atunci cand ti-e foarte frig, nu tot sanul.


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#23 2008-09-12 11:17:14

Endorfina
New member
De la:
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 30

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

Oops. M-am exprimat gresit.Scuze. Si ala e moale.. de fapt nu e deloc.. cu tot cu atmosfera aia incinsa big_smile .


Can you hear the heart beat ?

Offline

 

#24 2008-09-12 13:02:39

mylv4u
Full member
Inregistrat: 2008-08-15
Mesaje: 129

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

nu cred ca exista femei frigide,cred ca barbatii nu acorda suficienta atentie femeilor, sunt foarte putini aceia care fac sex in primul rand ca se simta partenera lor bine si nu ei


Imi e indiferent ce e obligatoriu, imi permit tot ce e interzis.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-09-13 04:24:49

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

mylv4u a scris:

Asa ca nu te mai gandii la faptul ca ea e frigida si gandestete ca poate tu nu faci ce trebuie ( no offence)

ok.. nu va ajuta NICIODATA un tip sa ii spui ca e vina lui smile nu e cazul de vina aici. Nici el nu procedeaza corect dar nici ea. Comunicarea e cheia.

honeyica a scris:

fete frigide nu prea exista...ci mai mult baieti care nu stiu ce vor prietenele lor

mylv4u a scris:

nu cred ca exista femei frigide,cred ca barbatii nu acorda suficienta atentie femeilor

Cum sa nu existe femei frigide? Ba exista atat medical cat si practic in viata de zi cu zi. Presupun ca e mai usor sa dai vina pe barbati, nu?

E adevarat ca majoritatea femeilor care nu au orgasm nu ajung la orgasm din cauza faptului ca nu sunt suficient de excitate si/sau relaxate dar asta este din cauza atat a femeii cat si a barbatului. Vad ca multe recunoasteti ca sunteti sau ati fost timide prima oara si totusi aveti pretentia sa le stie barbatul pe toate.

Am ceva experienta si din aceasta experienta am ajuns la concluzia ca ce o face pe o femeie sa aibe 10 orgasem intr-o ora poate sa faca o femeie sa adoarma in timpul sexului. De aceea in FIECARE relatie trebuie sa fie discutat subiectul asta daca exista probleme. Nu rusine, nu "hihi" si alte sunete dragute dar care nu ajuta deloc.

In multe cazuri dureaza mult pana se acomodeaza tipa cu tipul. E posibil ca in primele 6 luni sa nu aibe tipa orgasm deloc iar dupa aceea sa inceapa sa uite cate a avut. Asta e tot, vorbeste cu ea despre asta si exersati in draci! big_smile

Offline

 

#26 2008-09-13 04:30:21

mcdreamy
Full member
De la: calculator
Inregistrat: 2008-09-11
Mesaje: 597

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

Hugsy a scris:

mylv4u a scris:

Asa ca nu te mai gandii la faptul ca ea e frigida si gandestete ca poate tu nu faci ce trebuie ( no offence)

ok.. nu va ajuta NICIODATA un tip sa ii spui ca e vina lui smile nu e cazul de vina aici. Nici el nu procedeaza corect dar nici ea. Comunicarea e cheia.

honeyica a scris:

fete frigide nu prea exista...ci mai mult baieti care nu stiu ce vor prietenele lor

mylv4u a scris:

nu cred ca exista femei frigide,cred ca barbatii nu acorda suficienta atentie femeilor

Cum sa nu existe femei frigide? Ba exista atat medical cat si practic in viata de zi cu zi. Presupun ca e mai usor sa dai vina pe barbati, nu?

E adevarat ca majoritatea femeilor care nu au orgasm nu ajung la orgasm din cauza faptului ca nu sunt suficient de excitate si/sau relaxate dar asta este din cauza atat a femeii cat si a barbatului. Vad ca multe recunoasteti ca sunteti sau ati fost timide prima oara si totusi aveti pretentia sa le stie barbatul pe toate.

Am ceva experienta si din aceasta experienta am ajuns la concluzia ca ce o face pe o femeie sa aibe 10 orgasem intr-o ora poate sa faca o femeie sa adoarma in timpul sexului. De aceea in FIECARE relatie trebuie sa fie discutat subiectul asta daca exista probleme. Nu rusine, nu "hihi" si alte sunete dragute dar care nu ajuta deloc.

In multe cazuri dureaza mult pana se acomodeaza tipa cu tipul. E posibil ca in primele 6 luni sa nu aibe tipa orgasm deloc iar dupa aceea sa inceapa sa uite cate a avut. Asta e tot, vorbeste cu ea despre asta si exersati in draci! big_smile

DAP are dreptate nici eu nu am avut primele 5 6 luni ...si apoi intr o zi am avut a fost superb grater..asa ca exersati exersati si daca ea sta ca placinta acolo si nuface nica sa fii sigur ca nu o sa aiba niciodata orgasm tummenupp


Uitarea si mersul mai departe sunt cea mai mare intelepciune. kram
http://www.youtube.com/watch?v=4rGvq3cdJkk  hjarta Great Song music

Offline

 

#27 2008-09-13 13:19:53

r0xylicious
New member
De la: constanta
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 23

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

am hotarat sa raspund pt k si eu sunt cam la fel k prietena ta.stii ...unele femei nu ajung la orgasm ,clar la prietena ta nu s poate vb despre asta.parerea mea este k ar trebui sa incerci sa afli ce-i place ei: d ex mie imi place f mult sa ma sarute p spate ,iar chestia cu oralu..nu stiu ,nu la toate fetele functioneaza,ne place intradevar dar...dak nu functioneaza ,renunta .incearca cu afrodisiace ,uleiuri ,lumanari parfumate,o atmosfera romantica( poate ea e mai sensibila) si incearca niste pozitii care-i plac ei f mult...sau de ce nu las-o p ea sa fie " sefa" .in concluzie ,nu t agita...vorbiti sincer si sper sa s rezolve.( la mn s-a rezolvat ,chiar dak nu am avut ink orgasm ...e f frumos acum)


Nous sommes nees pour aimer! hjartahjarta

Offline

 

#28 2008-09-13 19:22:01

LoveChocolate
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 1240

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

parerea mea e caprietena ta o sa fie mai dezinvolta cu trecerea timpului, nu te panica. nu e vorba de frigiditate, doar ca cel mai probabil e vorba de acomodare... sunteti cu relatia la inceput si ea fiind o persoana mai timida ii e mai greu sa se exteriorizeze pe plan sexual

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.