homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vopsea de par-5


#77 2008-09-21 14:07:02

skumpi
Vizitator

Re: Vopsea de par

yep...cu casting
intr`adevar brunetu se duce mai greu da sor`mea se face cu ciocolatiu si o prietena cu saten deschis...si le tzine si lor muuult si bine !
cum naiba sa se duca brunetu dupa 5 spalari ? rotfl

 



#78 2008-09-21 14:14:29

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: Vopsea de par

serios k i s-a dus...
era blonda si se facuse bruneta cu loreal recital pref...
si am vazut-o dupa aia peste putin timp si avea paru blond iar...cu urme d negru pe el,groaznic arata.
si i-am zis: dc nu te-ai facut cu loreal recital?k e super buna.
ea: pai cu aia m-am facut roll


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#79 2008-09-21 14:35:05

skumpi
Vizitator

Re: Vopsea de par

inseamna k era expirata lol

 

#80 2008-09-21 14:57:29

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: Vopsea de par

nu fata...k nu era nebuna sa-si ia expirata...
si nu te mint mai!eu despre l`oreal am pareri proaste,in legatura cu vopselele adik.
acuma nush...dak tie ti-a tinut... mie nu mi-ar tine k am paru vopsit cu chestii chimice.

as opta pt henna,dak as avea paru nevopsit...sau pt garnier.


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#81 2008-09-21 14:58:47

dymomo77
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 259

Re: Vopsea de par

Asa se intampla pe parul blond chiar si cu cea mai buna vopsea. Eu m-am facut cu o vopsea profesionista la coafor si de pe suvitele blonde se duce f repede. Deci... nu vopseaua e de vina.


mami de bebe Dan Mihail -28.10.2009

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2008-09-21 14:58:58

skumpi
Vizitator

Re: Vopsea de par

in fine.... eu n`am mai auzit asa ceva pana acum da cine stie...cine`s eu sa fac reclama la l`oreal ...ma platesc cumva ?! lol

 

#83 2008-09-21 14:59:34

skumpi
Vizitator

Re: Vopsea de par

da stau si ma intreb si aia...din blond sare la brunet? omg

 

#84 2008-09-21 15:02:05

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: Vopsea de par

mda,cam tragica schimbare lol mai ales k arata super blonda gagica hjarta
si eu am fost blonda si am pus shaten inchis peste...nu mai stiu c vopsea,atunci se gasea greu d tot nuanta shaten.si dupa 2 saptamani eram blonda iar neutral
k blondu "mananca" cam orice vopsea..


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#85 2008-09-21 15:05:02

skumpi
Vizitator

Re: Vopsea de par

de`ar manca si brunetu roll
sa fie odata Craciunu sa vad ce se mai intampla cu paru asta`... vreaus a ma fac ciocolataaaaaaa drool
acuma`mi amintesc lol azi`noapte am visat k m`am vopsit lol tare

 

#86 2008-09-21 15:06:58

danny
Full member
Inregistrat: 2007-05-22
Mesaje: 548

Re: Vopsea de par

fetelor din experienta mea de aproape 4 ani de blonzime (cu cateva mici perioada de saten) v-as recomanda revlon - e fara amoniac si are niste nuante superbe. Ce mi-a mai placut a fost si safira desi nuantele nu mi-au iesit nicioadata ca pe cutie. Wellaton a fost iarasi ok, cu nuante f faine de blond, dar usuca ceva mai mult parul.
L'oreal recital (sau ceva de genu) a fost insa cea mai buna la capitolul vopsea cu amoniac.
Ca o concluzie: daca vreti fara amoniac clar recomand Revlon (atat pt blond cat si pt saten)...e super, super si lasa parul extraordinar de frumos.
Daca vreti cu amoniac atunci eu as opta pt L'oreal recital...astea doua sunt cele mai bune dupa parerea mea smile

Offline

 

#87 2008-09-21 15:48:20

persifona
Vizitator

Re: Vopsea de par

GreenBubbles a scris:

cu casting creme gloss? yikes
aia fara amoniac?
nush ce sa zic
oricum negrul se duce greu din par.
shatenu sau blondu mai rapid...si ea vrea shaten deschis.
depinde...o tipa ce o stiam eu,s-a facut cu negru de la l`oreal recital pref... si i s-a dus dupa 5 spalari,era blonda iar.
henna e mai sanatoasa oricum si chiar o ajuta sa scape de parul gras.

Pai de pe blond la inceput orice se duce foarte usor. Si eu cand ma facusem roscata pe blond, la inceput tot asa eram.. dupa cateva spalari imi iesea "inteligenta" la suprafata lol

 

#88 2008-09-21 15:49:20

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: Vopsea de par

revlon=bullshit,cel putin pt parul meu. fara suparare!
eu m-am facut cu revlon...vopsea normala,cu amoniac,s mi-a tinut ff putin in par.
de la portocaliu aprins am ajuns la blond auriu...nu era urata nuantza dar s-a dus prea repede.
eu nu-s incantata de ea!
decapantu de la revlon,gentle blond e super ok...nu arde paru deloc.
aia da..in rest...

tare persi lol

Ultima oara a fost editat de GreenBubbles (2008-09-21 15:50:01)


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#89 2008-09-28 13:13:46

ecatherina
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 195

Re: Vopsea de par

fetelor intre wellaton si garnier care credeti ca e mai buna? adica sa dea si o stralucire aparte la par.. am vazut aici ca opiniile sunt impartite dar m-ar interesa in special parerea celor care le-au testat pe amandoua.
multumesc


Poate ca nu exista momente perfecte,barbatul ideal,raspunsuri corecte...tot ce trebuie sa faci este sa spui ceea ce simti!

Offline

 

#90 2008-09-28 13:21:03

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Vopsea de par

fetelor...cu ce vospea sa ma mai vopsesc? ma fac mereu cu palette negru albastrui dar de ceva vreme imi iese o gramada de culoare din par. adica acuma am doua luni de cand m`am vopsit si inca imi iese culoare din par...m`am saturat...toate prosoapele le murdaresc sad care vopsea nu "curge" asa? neutral


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#91 2008-09-28 13:35:05

hestia
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 1365

Re: Vopsea de par

eu de cand tot ma joc cu nunatele de blond, adika de un an si ceva, ma fac numai cu wella kolestone perfect...  tine f mult culoarea pe par (pacat ca-mi creste mie f repede si tre sa ma vopsesc la max o luna jumate, insa merita)...   nici parul nu arata degradat, si nici aspru ...  folosesc sampon si balsam elseve si cam asta e tot... nici masca nu pun, desi ar fi recomandat...
eu ma nteleg f bine cu vopseaua asta... ce e nasol e ca nu se gaseste decat in saloane, nu le gasesti pe piata sad


Omul nu se naşte pentru a fi fericit. Omul îşi cumpără fericirea şi o cumpără numai cu preţul suferinţei. Aici nu e vorba de nicio nedreptate...                                                                                                                 (F. Dostoievski) 

Offline

 

#92 2008-09-28 15:28:59

skumpi
Vizitator

Re: Vopsea de par

Danae a scris:

fetelor...cu ce vospea sa ma mai vopsesc? ma fac mereu cu palette negru albastrui dar de ceva vreme imi iese o gramada de culoare din par. adica acuma am doua luni de cand m`am vopsit si inca imi iese culoare din par...m`am saturat...toate prosoapele le murdaresc sad care vopsea nu "curge" asa? neutral

Casting L`oreal... si eu tot cu negru albastrui ma faceam...tzine vopseaua aia... 7 luni  :f?rbannad:  eu m`am facut la Paste cu ea si ink nu s`a dat toata jos ....imagineaza`ti  roll  deci dak vrei o vopsea care sa tzina...asta e lol
aaa si e s mai sanatoasa...e fara amoniac  tummenupp  face toti banii

Ultima oara a fost editat de skumpi (2008-09-28 15:29:50)

 

#93 2008-09-28 23:06:51

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Vopsea de par

ms de raspuns skumpi...la asta o sa apelez...ca m`am saturat ca din manichiura frantuzeasca sa imi iasa albastra si neagra de la par...


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#94 2008-09-29 00:13:43

skumpi
Vizitator

Re: Vopsea de par

nu o sa ai genu asta d pb...garantez puss

 

#95 2008-09-29 11:24:29

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Vopsea de par

multumesc. am incredere in tine puss


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.