homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

As vrea sa raman insarcinata...


#1 2007-03-05 16:46:50

ciuvika
New member
Inregistrat: 2006-08-04
Mesaje: 37

as vrea sa raman insarcinata...

salutare la toata lumea... urmaresc destul de des forumul (...felicitari...) dar pot sa zic ca asta este a doua oara cand vin si eu cu o intrebare...
eu iau desorelle de aproximativ 4 ani, cu o singura intrerupere de o folie... intrebarea mea este daca vreau sa raman insarcinata la cat timp este posibil acest lucru? ma refer la cat timp dupa intreruperea admnistrarii....
sau nu exista posibilitatea ca dupa atata timp sa am probleme?
multumesc frumos... un raspuns as fi foarte util pentru mine

Offline

 



#2 2007-03-05 16:49:00

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: as vrea sa raman insarcinata...

nu sunt probl.asa zicea doctoressa.intrerupi pastilele si poti ramane oricand fara probleme.posibil k fertilitatea sa se "activeze" in decurs de ceva timp dar nu e nici o probl..spor la facut bebei si sa fie sanatosi


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#3 2007-03-05 16:50:47

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: as vrea sa raman insarcinata...

din cate stiu eu poti ramane chiar imediat dupa intreruperea ac. insarcinata dar asta depinde de organism.daca le iei de mai mult timp se poate sa ramai mai greu dar nu este o regula depinde de organism.sper ca te-am ajutat:)


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#4 2007-03-05 16:53:37

ciuvika
New member
Inregistrat: 2006-08-04
Mesaje: 37

Re: as vrea sa raman insarcinata...

multumesc tare mult pentru raspuns... inseamna ca ar trebui sa ma apuc de treaba... sa vedem ce-o iesi...

Offline

 

#5 2007-03-05 17:01:56

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: as vrea sa raman insarcinata...

succes big_smile


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-03-05 17:36:18

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: as vrea sa raman insarcinata...

chiar azi ni s-a predat despre asta -> deci cu 3 luni inainte de presupusa conceptie trebuie renuntat la AC.


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.