homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cu semnul ? la 15 ani-3


#39 2008-09-25 00:17:05

Danisia
Full member
Inregistrat: 2008-09-09
Mesaje: 666

Re: cu semnul ? la 15 ani

Sa zic si eu ceva..... spui k ti-a crescut burta ff mare in 2 sapt .  Gandestete k tti-ai inceput viata sexuala si k anumite parti din corpul tauu o sa se dezvolte . Atentie foarte mare cu mancarea te poti ingrasa foarte mult. si eu sunt de parere k ar trebui sa iei Ac. nu vrei sa treci printr=un avort...e foarte naspa


Ce nu te doboara te face mai puternic

Offline

 

#40 2008-09-25 09:50:58

Leo
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-02-14
Mesaje: 1276
Site

Re: cu semnul ? la 15 ani

Iulica 15 ani a scris:

multumesc  pt sfaturi.. insa pt noi prezervativul nu e o metoda buna ...adik mie nu imi surade ideea
iar in ceea ce priveste burtik .... a crscut moolt in ultimile 2 saptamani:-?? au observat asta si prietenele mele adik nah neutral
si faza cu mersul la ginecolog....am o rusineeeeeee...knd m'a vedea doctorul kt is de mica ma trimite acasa

Mananca mai putine grasimi... mananca mai putin, fa niste sport... si burtica va reveni.
Nu toate grasele-s gravide, sa ne-ntelegem. Burta creste dupa mai multe saptamani.

Vezi ca poti avea menstra (ciclu) chiar si cand esti gravida.
Treaba e ca ai 15 ani si nu prea ai habar. D-aia nu-s de acord eu cu sex la 15 ani. O mare problema e si cu el... daca are 16 ani, e clar. Pune-i prezervativ pana devine macar major, sa fii sigura ca poate plati pensie alimentara. Glumesc.
Nu, ginecologul nu te trimite acasa daca te duci cu mama (ta, nu a mea lol ).

Offline

 

#41 2008-09-25 10:04:53

little_bunny
Hero member
De la: pamant la cer...te iubesc!
Inregistrat: 2007-04-13
Mesaje: 2807

Re: cu semnul ? la 15 ani

Leo a scris:

O mare problema e si cu el... daca are 16 ani, e clar. Pune-i prezervativ pana devine macar major, sa fii sigura ca poate plati pensie alimentara. Glumesc.
Nu, ginecologul nu te trimite acasa daca te duci cu mama (ta, nu a mea lol ).

are 19 ani!  punish   punish
la varsta asta are numai sex in cap si nu se mai gandeste si la protectie!

Offline

 

#42 2008-09-25 10:15:50

Leo
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-02-14
Mesaje: 1276
Site

Re: cu semnul ? la 15 ani

FeliciaM a scris:

Leo a scris:

O mare problema e si cu el... daca are 16 ani, e clar. Pune-i prezervativ pana devine macar major, sa fii sigura ca poate plati pensie alimentara. Glumesc.
Nu, ginecologul nu te trimite acasa daca te duci cu mama (ta, nu a mea lol ).

are 19 ani!  punish   punish
la varsta asta are numai sex in cap si nu se mai gandeste si la protectie!

Nici eu nu ma protejez, si am 26. Nu stiu daca am folosit prezervativ de 10 ori in viata mea. Dar totusi, n-am lasat niciuna bortoasa, si stiu sigur ca pot sa ejaculez afara.

Offline

 

#43 2008-09-25 10:16:00

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: cu semnul ? la 15 ani

Iulica 15 ani a scris:

fetele dupa prima data ...care a fo de 3 partide lol am luat "pastila de a 2a zi" cum i se zice ...adik postinor 2 ...dar de atunci au mai fo ink si multe alte dati...de asta mi'e frik...
oricum am sa tin cont de sfaturile dv...
astept sa imi vina stopu' si apoi imi faq un test ...iar apoi fortza prezervativul;wink

postinorul (ca asa i se zice) se ia de maxim 2 ori pe an...daca vei lua des te vei deregla graaav hormonal... eu zik sa nu mai astepti 'stopu' si sa pui mana sa folosesti prezervativ, ca daca iti vine menstra in principiu inseamna ca nu esti gravida...poti sa faci oricum un test ca sa fii sigura...si te rog eu (ca ma apuca toate....... cand iti citesc posturile) informeaza-te...pune intrebari....ca daca esti destul de mare ca sa faci sex (nu c-ar fi vreo mare si nedescoperita filosofie) inseamna ca tre' sa-ti si asumi treaba asta (exista riscuri de care ti s-a spus mai sus in detaliu chiar...)


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-09-25 10:16:36

persifona
Vizitator

Re: cu semnul ? la 15 ani

Pai aia e, ca esti sigur ca poti controla ejacularea. Dar pana capeti talentul asta, e un risc..

Asta era pt Leo

Ultima oara a fost editat de persifona (2008-09-25 10:16:58)

 

#45 2008-09-25 10:23:49

Leo
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-02-14
Mesaje: 1276
Site

Re: cu semnul ? la 15 ani

persifona a scris:

Pai aia e, ca esti sigur ca poti controla ejacularea. Dar pana capeti talentul asta, e un risc..

Asta era pt Leo

Asta ziceam si eu. Ca daca are 16 ani, nu prea poate s-o faca. It takes many years of practicing masturbation lol lol lol
Cand nu te bazezi pe "tehnica" dezvoltata in ani de studiu in laboratoarele proprii, mai bine pui prezervativ.
Si tu, Iulico ... ar trebui sa-i pui. Pentru ca riscul al tau e. Si pana la urma, una e sa tragi un plod la 18-20 de ani, una e la 15.

Offline

 

#46 2008-09-25 10:28:13

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: cu semnul ? la 15 ani

Leo a scris:

persifona a scris:

Pai aia e, ca esti sigur ca poti controla ejacularea. Dar pana capeti talentul asta, e un risc..

Asta era pt Leo

Asta ziceam si eu. Ca daca are 16 ani, nu prea poate s-o faca. It takes many years of practicing masturbation lol lol lol
Cand nu te bazezi pe "tehnica" dezvoltata in ani de studiu in laboratoarele proprii, mai bine pui prezervativ.
Si tu, Iulico ... ar trebui sa-i pui. Pentru ca riscul al tau e. Si pana la urma, una e sa tragi un plod la 18-20 de ani, una e la 15.

el cica ar avea 20 ....dar ea la 15 ani...putea sa mai stea cativa ani sa practice masturbarea...era mai sanatos wink


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#47 2008-09-25 10:37:19

hanan
Full member
Inregistrat: 2008-09-19
Mesaje: 124

Re: cu semnul ? la 15 ani

persifona a scris:

Pai aia e, ca esti sigur ca poti controla ejacularea. Dar pana capeti talentul asta, e un risc..

Asta era pt Leo

eu nu am incredere in metoda asta smile mie metoda cea mai sigura mi s-a parut intotdeauna AC + prez sau AC + coitus interruptus big_smile. Bine, la mine situatia a fost un pic dif, nu mi-am pus niciodata problema de BTS, nu am avut decat 2 parteneri pana la varsta asta....

Offline

 

#48 2008-09-25 10:46:46

Leo
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-02-14
Mesaje: 1276
Site

Re: cu semnul ? la 15 ani

hanan a scris:

persifona a scris:

Pai aia e, ca esti sigur ca poti controla ejacularea. Dar pana capeti talentul asta, e un risc..

Asta era pt Leo

eu nu am incredere in metoda asta smile mie metoda cea mai sigura mi s-a parut intotdeauna AC + prez sau AC + coitus interruptus big_smile. Bine, la mine situatia a fost un pic dif, nu mi-am pus niciodata problema de BTS, nu am avut decat 2 parteneri pana la varsta asta....

Pai daca fata foloseste AC, de ce sa mai ejaculez afara?
Sau de ce sa-mi mai pun prezervativ? Unde mai e placerea? Contactul ala total... skin-on-skin...

Offline

 

#49 2008-09-25 11:06:44

hanan
Full member
Inregistrat: 2008-09-19
Mesaje: 124

Re: cu semnul ? la 15 ani

Leo a scris:

hanan a scris:

persifona a scris:

Pai aia e, ca esti sigur ca poti controla ejacularea. Dar pana capeti talentul asta, e un risc..

Asta era pt Leo

eu nu am incredere in metoda asta smile mie metoda cea mai sigura mi s-a parut intotdeauna AC + prez sau AC + coitus interruptus big_smile. Bine, la mine situatia a fost un pic dif, nu mi-am pus niciodata problema de BTS, nu am avut decat 2 parteneri pana la varsta asta....

Pai daca fata foloseste AC, de ce sa mai ejaculez afara?
Sau de ce sa-mi mai pun prezervativ? Unde mai e placerea? Contactul ala total... skin-on-skin...

pentru ca AC nu sunt sigure 100%, acu "ti-o zic pe romaneste": daca fata resp a avut diaree sau a vomat la mai putin de 1 h dupa ce a luat pastila - poate sa ramana insarcinata, daca ia antibiotice - iarasi, daca a uitat o pastila - iarasi....

nu ma refeream non-stop AC + prez + coitus....insa sunt cazuri si cazuri....

Offline

 

#50 2008-09-25 11:24:49

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: cu semnul ? la 15 ani

hanan a scris:

persifona a scris:

Pai aia e, ca esti sigur ca poti controla ejacularea. Dar pana capeti talentul asta, e un risc..

Asta era pt Leo

eu nu am incredere in metoda asta smile mie metoda cea mai sigura mi s-a parut intotdeauna AC + prez sau AC + coitus interruptus big_smile. Bine, la mine situatia a fost un pic dif, nu mi-am pus niciodata problema de BTS, nu am avut decat 2 parteneri pana la varsta asta....

pai dac fol. prezervativ de ce mai iei AC????? io nu-nteleg treaba asta...ma depasteste....deci in general aceste doua metode se exclud!!! adicaaaaa....daca o folosesti pe una n-o mai folosesti pe cealalta....altfel nu faci decat exces de zel... (tot ce am spus eu se aplica ...normal... numai in cazul in care oricare dintre aceste doua metode sunt folosite corect)


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#51 2008-09-25 11:40:18

hanan
Full member
Inregistrat: 2008-09-19
Mesaje: 124

Re: cu semnul ? la 15 ani

deliav a scris:

hanan a scris:

persifona a scris:

Pai aia e, ca esti sigur ca poti controla ejacularea. Dar pana capeti talentul asta, e un risc..

Asta era pt Leo

eu nu am incredere in metoda asta smile mie metoda cea mai sigura mi s-a parut intotdeauna AC + prez sau AC + coitus interruptus big_smile. Bine, la mine situatia a fost un pic dif, nu mi-am pus niciodata problema de BTS, nu am avut decat 2 parteneri pana la varsta asta....

pai dac fol. prezervativ de ce mai iei AC????? io nu-nteleg treaba asta...ma depasteste....deci in general aceste doua metode se exclud!!! adicaaaaa....daca o folosesti pe una n-o mai folosesti pe cealalta....altfel nu faci decat exces de zel... (tot ce am spus eu se aplica ...normal... numai in cazul in care oricare dintre aceste doua metode sunt folosite corect)

am spus mai sus cateva cazuri in care este necesar a se fol si prezervativ, chiar daca inghiti si pastiluta de AC! Ar mai fi si altele, cine ia AC, ar trebui sa le stie....

Offline

 

#52 2008-09-25 11:47:21

Leo
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-02-14
Mesaje: 1276
Site

Re: cu semnul ? la 15 ani

Cel mai bine e AC + prezervativ + abstinenta. 100%

Offline

 

#53 2008-09-25 11:51:33

hanan
Full member
Inregistrat: 2008-09-19
Mesaje: 124

Re: cu semnul ? la 15 ani

Leo a scris:

Cel mai bine e AC + prezervativ + abstinenta. 100%

ce gluma buna....

Offline

 

#54 2008-09-25 12:26:56

Leo
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-02-14
Mesaje: 1276
Site

Re: cu semnul ? la 15 ani

hanan a scris:

Leo a scris:

Cel mai bine e AC + prezervativ + abstinenta. 100%

ce gluma buna....

Da.

lol lol lol M-am ras. Gata.

Offline

 

#55 2008-09-25 12:51:31

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: cu semnul ? la 15 ani

Leo a scris:

persifona a scris:

Pai aia e, ca esti sigur ca poti controla ejacularea. Dar pana capeti talentul asta, e un risc..

Asta era pt Leo

Asta ziceam si eu. Ca daca are 16 ani, nu prea poate s-o faca. It takes many years of practicing masturbation lol lol lol
Cand nu te bazezi pe "tehnica" dezvoltata in ani de studiu in laboratoarele proprii, mai bine pui prezervativ.
Si tu, Iulico ... ar trebui sa-i pui. Pentru ca riscul al tau e. Si pana la urma, una e sa tragi un plod la 18-20 de ani, una e la 15.

Leo a scris:

hanan a scris:

Leo a scris:

Cel mai bine e AC + prezervativ + abstinenta. 100%

ce gluma buna....

Da.

lol lol lol M-am ras. Gata.

rotflrotflrotflrotflrotflrotfl


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#56 2008-09-25 13:06:16

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: cu semnul ? la 15 ani

hanan a scris:

deliav a scris:

hanan a scris:

eu nu am incredere in metoda asta smile mie metoda cea mai sigura mi s-a parut intotdeauna AC + prez sau AC + coitus interruptus big_smile. Bine, la mine situatia a fost un pic dif, nu mi-am pus niciodata problema de BTS, nu am avut decat 2 parteneri pana la varsta asta....

pai dac fol. prezervativ de ce mai iei AC????? io nu-nteleg treaba asta...ma depasteste....deci in general aceste doua metode se exclud!!! adicaaaaa....daca o folosesti pe una n-o mai folosesti pe cealalta....altfel nu faci decat exces de zel... (tot ce am spus eu se aplica ...normal... numai in cazul in care oricare dintre aceste doua metode sunt folosite corect)

am spus mai sus cateva cazuri in care este necesar a se fol si prezervativ, chiar daca inghiti si pastiluta de AC! Ar mai fi si altele, cine ia AC, ar trebui sa le stie....

draga mea...astea-s cazuri extreme....si e = cu drobu' de sare wink (adica eu am exclus din discutie astfel de cazuri cand spuneam ca mi se pare total aiurea sa folosesti si prez...si AC, pentru ca astea-s exceptii si atunci se iau alte masuri...asta cred ca stie toata lumea)

Ultima oara a fost editat de deliav (2008-09-25 13:13:21)


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#57 2008-09-25 13:24:53

manu
Full member
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 173

Re: cu semnul ? la 15 ani

sfatul meu k si cel al fetelor este sa te protejezi..ink esti copil-adolescent..triaste-ti anii astia kt poti pt k nu ai  pe cap ffff multe responsabilitati..numai scoala atat...nu fii nerabdatoare sa fii mama..pt k ai timp..protejeaza te si traiete ti copilaria..k eu pana la 18 ani knd dai la faculaltate tot copilarie zic ca este..pt k nu treb sa duci grija zlei de maine..pt knd dupa 18 ani, la facultate..mai ai si grija banilor...si multe altele!!!!!ink esti un copil si nu cred k ai vrea sa cresti un alt copil..u vezi cate cazuri sunt la tv cu mame de pana in 18 ani..nu ti se face pielea gaina cand auzi? sexul este o placere dar si o mare responsabilitate,si eu cred k esti mica pt o astfel de responsabilitate...protejeaza te!!!

Ultima oara a fost editat de manu (2008-09-25 13:28:07)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.