homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sex=>>slabesti sau te ingrasi? ;;)-4


#58 2008-08-08 04:07:45

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Sex=>>slabesti sau te ingrasi? ;;)

Katalyna2311 a scris:

stiu ca poti arde cam vreo 300 si ceva de calorii in timpul unui act sexual sau chiar mai mult

eu stiam ca arzi cam atatea calorii cat are o pizza. lol Nu am idee exact cat anume...dar asa am citit printr-o revista. Deci...dupa ce papam o pizza...trecem repede la patfierbinte . lol


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#59 2008-09-03 11:16:49

Amaria
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-11
Mesaje: 2011

Re: Sex=>>slabesti sau te ingrasi? ;;)

slabesti
mai ales daca stai deasupra rotfl


At the top of the world there’s an island.A place where the sun never shines,but the people don’t care.
Because the snow over there is so bright they nearly go blind.

Offline

 

#60 2008-09-03 11:18:04

andrutza
Vizitator

Re: Sex=>>slabesti sau te ingrasi? ;;)

offtopic: imi place de tine Amaria ca promovezi pozitia woman on top ...bv esti de-a mea

 

#61 2008-09-25 22:35:54

BoBoC
Membru
Inregistrat: 2008-09-25
Mesaje: 2

Re: Sex=>>slabesti sau te ingrasi? ;;)

Dupa parerea mea nu e nici un raspuns corect!!  nu cred ca sexul ingrasa , dar nici ca slabeste. Sa explic si de ce........ depinde si ce intelegi prin viata sexuala activa...eu inteleg  sa faci sex de 2-3 ori pe saptamana ( in fiecare zi mi sar parea ca pici in cealalta latura ..adica sa fi cam obsedat ) daca ar fi sa ne raportam la cifra asta de 2-3 ori pe saptamana mi se pare o prostie sa spui ca poti slabi facand sex! de ce? Cate calorii poti sa pierzi in timpul unui act sexual? sa spunem atatea cate iei dupa ce mananci o friptura .....so teoria asta pica nu cred ca intro saptamana aduni calorii doar cat pentru 3 fripturi ..eu cred ca alimentatia noastra e mult mai bogata in calorii si intr-o saptamana stangi mult mai multe calorii decat pierzi dupa 3 partide de sex... Dupa mine nici in fiecare zi daca ai face sex, normal nu ar trebui sa slabesti...concluzie: in cel mai bun caz iti pastrezi greutatea ...asta daca bagi sex cam ca obsedatu!!!!!

Offline

 

#62 2008-09-26 09:41:21

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: Sex=>>slabesti sau te ingrasi? ;;)

"bagi sex ca obsedatul"?!?!Sincer,daca faci sex cu partenerul tau zilnic,nu inseamna ca esti obsedat,ci doar foarte indragostit.Daca faci sex cu alta persoana in fieacare zi,atunci esti obsedat,ninfoman.
Cat despre slabit si ingrasat...teoretic,o partida "salbatica" de o ora,face cat o ora de...sa spunem...aerobit,step,pilates(depinde de ritmul fiecaruia si de pozitiile abordate).Daca mersul la sala de 3 ori pe saptamana te ajuta sa capeti forme ferme,atunci ar trb sa ajute cumva si sexul.
In concluzie(a mea:)) ),daca faci sex "salbatic",ajuta la mentinerea sau obtinerea fermitatii.Daca il faci la mosii(doar in misionar),ajuta la alte chestii,nu la slabit.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2008-09-26 09:59:42

princesss
Banat
De la: plaja
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1037

Re: Sex=>>slabesti sau te ingrasi? ;;)

Chick a scris:

" Daca mersul la sala de 3 ori pe saptamana te ajuta sa capeti forme ferme,atunci ar trb sa ajute cumva si sexul.
In concluzie(a mea:)) ),daca faci sex "salbatic",ajuta la mentinerea sau obtinerea fermitatii.Daca il faci la mosii(doar in misionar),ajuta la alte chestii,nu la slabit.

subscriu
si faptul ca facem sex cand vrem nu ne face niste obsedati,dimpotriva...indragostiti unul de celalalt cam din toate punctele de vedere  big_smile   hjarta
"bagi sex ca obsedatu"  daca esti nimfoman poate,si atunci o faci cu oricine,din necesitate

Offline

 

#64 2008-09-26 10:02:21

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: Sex=>>slabesti sau te ingrasi? ;;)

multumesc ptr sustinere:)

Offline

 

#65 2008-09-26 10:18:42

princesss
Banat
De la: plaja
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1037

Re: Sex=>>slabesti sau te ingrasi? ;;)

Chick a scris:

multumesc ptr sustinere:)

puss

Offline

 

#66 2008-09-26 11:02:02

BoBoC
Membru
Inregistrat: 2008-09-25
Mesaje: 2

Re: Sex=>>slabesti sau te ingrasi? ;;)

Sa revin....e parerea mea cand spun ca mi se pare normal in medie de 2-3 ori pe saptamana, si cred ca si parerea altora da in fine.....  Nu zice nimeni , sunt perioade in viata cand intradevar , faci sex paote chiar in fiecare zi , sau perioade cand o faci odata la 2 saptamani!!!!  Nu mi-o luati in nume de rau, poate voi va aflati in prima perioada , adica va-ti indragostit de 1 luna 2 , 3 si pe deasupra mai sunteti si studenti......e o perioada in care e cat de cat normal so faci in fiecare zi..  eu ma refeream la ceva mai general cand spuneam de 2,3 ori pe saptamana, va spun eu ca atunci cand muncesti de la 7 dimineata pana la 7 seara, nu iti mai arde de sex in fiecare zi , vezi numai patu cand intri pe usa......dar daca tu spui azi nam facut sex, azi nam facut sex , cand tu de fapt tiai dori sa dormi mai mult , eu zic ca deja esti picat in latura cealalta!!!!

Offline

 

#67 2008-09-26 11:17:13

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Sex=>>slabesti sau te ingrasi? ;;)

boboc... atunci eu as fi "super obsedata" rotfl ca as face-o dimineata la pranz si seara rotfl si oricat de obosita as fi... big_smile
exista cumva o limita? adica cea dintre neobsedat si obsedat sexual? lol cate numere pe saptamana? rotfl

OT: eu una ma ingras de la sex, cu toate ca nu-s o lenesa in pat (sau cel putin asa-mi place mie sa cred)
pur si simplu ma simt super bine daca sunt satisfacuta... probabil odata cu asta vine si pofta de mancare... si tot asa big_smile

Katalyna2311 a scris:

obsedat esti atunci cand o faci oricand, oriunde si cu cine apuci

upsy roll   rodnar  asa o fi? big_smile big_smile

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2008-09-26 11:20:08)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#68 2008-09-26 11:21:32

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Sex=>>slabesti sau te ingrasi? ;;)

clar slabesti wink

si in leg cu ce a zis boboc.... tine f mult de atractia dintre parteneri.... de modul cum se "invart" energiile intre ei. mie mi se intampla sa fiu rupta si sa n-am chef decat sa dorm.... dar cand vine dumnealui cu "avansul".... nsuh, descopar ca am rezerve nebanuite! big_smile (doar cand sunt intr-o pasa proasta n-am chef. si, f rar, in stari de oboseala extrema, atunci mi se face rau daca incercam... pt ca nu duc cantitatea mare de energie cu care vine el)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#69 2008-09-26 11:23:58

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Sex=>>slabesti sau te ingrasi? ;;)

exact katami big_smile asa sunt si eu big_smile oricata oboseala as avea in mine, e deajuns sa-l vad la bustul gol drool si sa-mi zambeasca si gata big_smile ding dong i`m horny


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#70 2008-09-26 11:27:58

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Sex=>>slabesti sau te ingrasi? ;;)

clar n-are lagatura cu slabitul smile ca altfel am fi cu totii fotomodele big_smile
sa fim seriosi, oricat te-ai agita, asta nu se poate numi sport si nu se compara cu mersul la sala
eu fac si febra musculara uneori si nu am impresia ca m-ar ajuta sexul sa fiu in forma
explicatia in cazul vostru e ca sunteti foarte tinere, si cel mult primele luni de indragosteala sa aiba efectul asta... apoi dispare

Offline

 

#71 2008-09-26 12:17:33

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Sex=>>slabesti sau te ingrasi? ;;)

heimdall a scris:

clar n-are lagatura cu slabitul smile ca altfel am fi cu totii fotomodele big_smile
sa fim seriosi, oricat te-ai agita, asta nu se poate numi sport si nu se compara cu mersul la sala
eu fac si febra musculara uneori si nu am impresia ca m-ar ajuta sexul sa fiu in forma
explicatia in cazul vostru e ca sunteti foarte tinere, si cel mult primele luni de indragosteala sa aiba efectul asta... apoi dispare

nu... la mine tine f mult de echilirul hormonal si afectiv. daca ma simt bine, echilibrata... slabesc pt ca nu mai mananc ca un porc (acu ma simt naspa hormonal/afectiv, pt ca de doua zile bag ca sparta... deja am cu 2 kg mai mult ca la nunta). ori cand facem sex asa, cu implicare, cand ne iese o iubeala "de calitate".... e un factor bun de echilibrare wink


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#72 2008-09-26 12:22:40

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Sex=>>slabesti sau te ingrasi? ;;)

eh, la mine n-are legatura cu mancarea... e bine pe de-o parte
acum sunt super stresata ca n-am mai facut sex de 100 de ani si mai sunt si la regim... oare slabesc sau ma ingras ? rotfl

Offline

 

#73 2008-09-26 12:45:34

pinkshine
Full member
Inregistrat: 2008-08-26
Mesaje: 599

Re: Sex=>>slabesti sau te ingrasi? ;;)

depinde d pers...eu de ex m.am ingrasat... luasem cateva kg bune... si de cand ma stiu nu mananc prea mult, de fapt nu prea mananc lol deci nu era vb de alimentatie. si dupa ce m-am desp de fost, adica acum un an si ceva, am slabit considerabil. acum sunt scandurica big_smile hjarta


te iubeeeeeeeeeeeeessssssccccccc !! hjarta

Offline

 

#74 2008-09-26 12:58:43

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Sex=>>slabesti sau te ingrasi? ;;)

pe mine sexul ma mentine in forma...cert e ca daca pe langa sex mai mananci si sanatos si te si misti e clar ca ajuta la slabit. practic arzi calorii atunci cand faci sex si plus de asta te mai si tonifici. wink bine in cazul in care stai deasupra ca asa daca il lasi doar pe el ciuciu tonifiere smile

Offline

 

#75 2008-09-26 16:36:46

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Sex=>>slabesti sau te ingrasi? ;;)

pentru tonifiere ma duc la aerobic lol in pat vreau sa ma simt tututa tongue


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#76 2008-09-27 10:29:05

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: Sex=>>slabesti sau te ingrasi? ;;)

heimdall a scris:

clar n-are lagatura cu slabitul smile ca altfel am fi cu totii fotomodele big_smile
sa fim seriosi, oricat te-ai agita, asta nu se poate numi sport si nu se compara cu mersul la sala
eu fac si febra musculara uneori si nu am impresia ca m-ar ajuta sexul sa fiu in forma
explicatia in cazul vostru e ca sunteti foarte tinere, si cel mult primele luni de indragosteala sa aiba efectul asta... apoi dispare

eu am facut febra musculara de nu stiu cate ori.Depinde mult de ce pozitii folosesti.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.