homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Globule albe


#1 2008-09-26 19:51:25

mcdreamy
Full member
De la: calculator
Inregistrat: 2008-09-11
Mesaje: 597

Globule albe

salut...sper ca nu am deschis topicul aiurea si mai e acelasi subiect pe undeva .,am o intrebare ..prietenul meu si a facut analizele ..si ii ies ca are prea multe globule albe ...si e stresat acuma ca cica e o infecte in sange..si as vrea sa stiu si eu ce inseamna atunci cand ai prea multe globule albe in sange?


Uitarea si mersul mai departe sunt cea mai mare intelepciune. kram
http://www.youtube.com/watch?v=4rGvq3cdJkk  hjarta Great Song music

Offline

 



#2 2008-09-26 21:13:10

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Globule albe

globule albe este denumirea generica. in cadrul acestei denumiri intra insa mai multe celule. care anume e crescuta?


mami de minuni hjarta

Offline

 

#3 2008-09-26 23:13:14

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: Globule albe

de obicei e vb de leucocite,banuiesc ac la asta s erefera.In formula leucocitara intra mai multe fragmente,neutroflie, bazofile, eozinofile etc
in general daca leucocitele sunt cresucte este vb d eo infectie sau inflamatie in organism. Poate fi vb inclusiv de carii dentare sau o infectie faringiana

Offline

 

#4 2008-09-27 02:16:33

mcdreamy
Full member
De la: calculator
Inregistrat: 2008-09-11
Mesaje: 597

Re: Globule albe

claudia78 a scris:

de obicei e vb de leucocite,banuiesc ac la asta s erefera.In formula leucocitara intra mai multe fragmente,neutroflie, bazofile, eozinofile etc
in general daca leucocitele sunt cresucte este vb d eo infectie sau inflamatie in organism. Poate fi vb inclusiv de carii dentare sau o infectie faringiana

uite sincer nu stiu ca nu mi a zis exact care dintre ele are un numar mai mare...dar faza asta cu infectia dentara...el are o masea...si cred ca anu asta s a dus de vreo 3 ori la stomatolog numai din cauza asta...si anu trecut tot la fel...face o infectie  si i se umfla falca il doare...


Uitarea si mersul mai departe sunt cea mai mare intelepciune. kram
http://www.youtube.com/watch?v=4rGvq3cdJkk  hjarta Great Song music

Offline

 

#5 2008-09-27 11:57:27

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Globule albe

daca eozinofilele sunt crescute poate fi vb de parazitoza, daca is lifocitele ce ti-a zis claudia. de aia conteaza care


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-09-27 16:11:48

mcdreamy
Full member
De la: calculator
Inregistrat: 2008-09-11
Mesaje: 597

Re: Globule albe

aha poi bine multumesc atunci o sa il intreb care sunt mai exact..si revin cu raspuns ...va multumesc enorm de mult  puss


Uitarea si mersul mai departe sunt cea mai mare intelepciune. kram
http://www.youtube.com/watch?v=4rGvq3cdJkk  hjarta Great Song music

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.