homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Oare ce sa fie? o infectie ascunsa?


#1 2007-03-07 21:47:13

luc
New member
Inregistrat: 2006-06-29
Mesaje: 9

oare ce sa fie? o infectie ascunsa?

Am si eu o intrebare care ma macina. A treia zi dupa ultimul contact sexual, prietenul meu mi-a spus ca are usturimi foarte mari, mai ales atunci cand urineaza. Sunt total nelamurita, nu stiu care este cauza. Eu nu fac dragoste decat cu el, secretia mea este ok, nu am usturimi sau alte neplaceri, totul e exact asa cum trebuie sa fie. Mi-am facut analize in urma cu 6 luni (fac analize periodic chiar daca nu am nici un fel de probleme). Va rog sa ma ajutati cu un raspuns, oricum vreau sa fac analize, dar maine ar trebui sa-mi vina ciclul asa ca astept pana trece. Aveti vreo idee?

Offline

 



#2 2007-03-07 22:22:29

vonda
Platinum member
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 19313

Re: oare ce sa fie? o infectie ascunsa?

la faptul ca problema ar putea fi DOAR la el,te'ai gandit? Poate avea o infectie urinara ceva..Cel mai bine e sa merga la un urolog..sa vada exact care este cauza usturimilor..

Ultima oara a fost editat de tantosica (2007-03-07 22:23:58)

Offline

 

#3 2007-03-07 22:23:37

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: oare ce sa fie? o infectie ascunsa?

un urolog cred ca ar rezolva problema... nu te gandi neaparat la ceva transmisibil pe cale sexuala, poate fi si o infectie urinara...
mai asteapta totusi pareri!


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#4 2007-03-08 13:13:08

luc
New member
Inregistrat: 2006-06-29
Mesaje: 9

Re: oare ce sa fie? o infectie ascunsa?

Va multumesc mult pt raspunsuri. M-am mai linistit, dar oricum am un ghimpe in inima. Sunt atitea boli care sunt ascunse incat nici nu mai stiu ce sa cred. Sincer mi-e teama. Am cautat pe internet si am aflat de chlamidia, cica la femei nu are nici un fel de simptom, tocmai de aceea ar trebui sa-mi fac niste teste speciale, nu credeti? Dar daca eu am numai un partener, atunci de unde sa ma infectez? Poate nu ar trebui sa am asa multa incredere in el. Dar refuza sa folosim prezervativ....of, viata mea! Tinem legatura, va pup!

Offline

 

#5 2007-03-08 13:15:42

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: oare ce sa fie? o infectie ascunsa?

e foarte posibil sa aiba gonoree(care la femei e asimptomatica, adica o ai dar nu te deranjeaza). Daca tu ai analizele bune, nu de la tine a luat...ci tu de la el, eventual.Trimite-l la medic


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.