homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

DURERE DE DUPA OPERATIA DE APENDICITA


#1 2008-09-29 17:17:30

thanandar
Full member
Inregistrat: 2008-07-23
Mesaje: 324

DURERE DE DUPA OPERATIA DE APENDICITA

Buna !
Lunea trecuta am facut o operatie de apendicita .
A doua zi m-a externat pt ca nu aveam asigurare.
Problema e ca ma doare bura acolo jos la operatie iar in primele 5 zile abia m-am putut misca din pat, adica abia m-am putut intoarce de pe o parte pe alta.
In ultimele 2 zile am inceput sa merg prin casa cat de cat dar tot ma doare toata burta in partea de jos a abdomenului , o durere profunda.
Mentionez ca apendicele meu era sub forma de carlig si era jumatae inflamat.
E normal sa sa simt asa la o sapt dupa operatie?
LA voi ( ma refer la cele operate) tot asa a fost?
Mercik

Offline

 



#2 2008-09-29 18:09:41

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: DURERE DE DUPA OPERATIA DE APENDICITA

nu a fost cumva perforat apendicele?


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#3 2008-09-29 20:00:46

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: DURERE DE DUPA OPERATIA DE APENDICITA

trebuie sa te misti. daca ai fi stat in spital te-ar fi fugarit asistentele pe holuri tongue mobilizarea precoce e f importanta. tu poate te-ai temut sa nu faci ceva gresit si ai stat in pat. misca-te prin casa. iar legat de durere...nu tre sa mergi la scos firele la 10 zile? il poti intreba atunci sau mai devreme mergi la dr daca te ingrijoreaza


mami de minuni hjarta

Offline

 

#4 2008-09-30 22:42:27

AdrianaGaza
Membru
Inregistrat: 2008-09-30
Mesaje: 2

Re: DURERE DE DUPA OPERATIA DE APENDICITA

am o intrebare:D  cat timp nu ai voie sa faci sport dupa operatie? eu am dureri in partea dreapta si mi'e frica sa nu fie apendicele:-s doare daca apas si se simte ca un nodul. anul asta am bacu' si vreau sa'l dau din sport si mi'e tare frica sa nu am probleme .
help!

Offline

 

#5 2008-10-01 01:21:59

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: DURERE DE DUPA OPERATIA DE APENDICITA

pai mergi la medic...daca intradevar e apendicita cu cat te operezi mai rpd cu atat mai bine...e doar inceputul anului si vei avea destul timp sa te pregatesti...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-10-01 01:23:39

skumpi
Vizitator

Re: DURERE DE DUPA OPERATIA DE APENDICITA

eu stiu ca 3 luni.... dar nu cred ca te mai lasa sa dai bacu din sport dak esti scutita... era vorba inainte ca nici dak ai fost scutit un an din cei 4 nu mai ai voie... apoi stiu k a ramas cu ultimu an
asa am fost si eu inainte d bac...ma tot durea si banuiam apendicele... si am zis gata nu mai dau din sport...si am dat din isto...si nici in ziua d azi nu m`am operat k nu au mai aparut dureri decat mici intzepaturi...

 

#7 2008-10-01 02:54:12

AdrianaGaza
Membru
Inregistrat: 2008-09-30
Mesaje: 2

Re: DURERE DE DUPA OPERATIA DE APENDICITA

anul acesta trebuie sa fi facut sport doar ultimul semestru...wai ce frica mi k n'am chef sa invat la inca o materie..si vreau sa dau si la politie,deci imi trebuie antrenament serios. ms fain

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.