homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Branca ursului - tratament naturist pt infertilitate


#1 2008-10-03 09:06:23

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

Buna, am mai scris eu de  rana mea de pe col, am fost la doctor, si mi-a mai dat niste tratament si asteptam luna viitoare dupa menstruatie sa facem cauteriuzarea, asta daca nu cumva luna asta ne ajuat D-zeu si raman  gravida  .Drept urmare eu am inceput  de 2 zile sa iau ,, branca ursului,, atat eu cat si sotul meu, luam dimineta si seata tinctura care se dizlova in apa, iar la pranz eu iau si pastile de branca ursului, la el e mai greu ca e pe teren si uita sa le ia, .
Daca mai e cineva care a luat sa-mi mai spuna si mie pareri.
Oricum eu vreau sa iau 3 luni, si apoi mai vedem.....


9 ani de copilarie ....

Offline

 



#2 2008-10-03 09:36:47

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

da, eu am luat si sotul meu la fel, am ramas dupa 1 luna, nu stiu daca a fost coincidenta sau nu, incercam de 5 luni......, eu cred in asta si acum cand sunt iar insarcinata luasem inainte Gin Chia de la Forever si sotul luase vreo 2 saptamani branca ursului si incercam de 2 ani......., coincidenta sau nu, eu cred in tratamentele naturiste
rau nu are cum sa faca oricum, ideea e ca sa faci testul imediat ce iti intarzie menstruatia ca este contraindicata in sarcina


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#3 2008-10-03 10:23:14

marcristina
Full member
De la: cluj
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 221

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

da, si eu am luat doar tinctura si nu pastile, o luna am luat, si zic ca are efect, dupa am ramas....acum asteptam bebemic smile

Offline

 

#4 2008-10-03 10:51:34

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

fetelor , ce bine ar fi ....mi-ati dat sperante, sa speram ca o sa va anunt si eu cat mai curand ca o sa am bebe.....oricum iau in continuare


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#5 2008-10-03 11:53:22

CM
New member
Inregistrat: 2008-04-30
Mesaje: 64

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

adinagrig si eu si sotul am luat timp de 3 luni dar din pacate la noi nu a mers,si am continuat cu Maca tot atata timp dar nu a fost sa fie.
   tu iale in continuare ca rau nu au ce sa iti faca din contra poate se prinde.
si ca exemplu dupa ce am terminat cele 3 luni de branca ce mi-a mai ramas le-am dat unei colege care dupa 2 luni a ramas. coincidenta sau nu dar eu inclin sa cred ca de la ele sa intamplat.
     imi aduc aminte ca dupa ce le-a luat de la mine a inceput sa alerge dupa mine la servici sa imi dea bani pe ele si eu iam spus ca macar sa ramana ea ca eu sunt multumita ca am ajutato.
   asa ca suces si cu Dumnezeu inainte.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-10-03 12:32:42

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

cm , imi pare rau ca nu a mers, dar nu ai ramas deloc, adica ma refer nici dupa ce nu ai intrerupt cu branca ursului? doamne ajuta, la toata lumea care isi doreste copii, ca sunt attea care nu-si doresc si au , sau ii ,,arunca,,


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#7 2008-10-03 14:17:49

CM
New member
Inregistrat: 2008-04-30
Mesaje: 64

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

nu am ramas niciodata,dar sper ca zilele astea sa se intample, maine ma duc la inseminare si sper sa se prinda.
  despre cele care ii arunca sau ii omoara nu pot sa spun decat ca Dumnezeu e sus si vede.pacat ca fac asa ceva ca sunt atatia parinti care nu pot si isi doresc.

Offline

 

#8 2008-10-03 14:28:24

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

unde faci inseminarea si cat te costa? asta daca poti sa-mi spui


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#9 2008-10-04 12:31:32

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

CM a scris:

nu am ramas niciodata,dar sper ca zilele astea sa se intample, maine ma duc la inseminare si sper sa se prinda.
  despre cele care ii arunca sau ii omoara nu pot sa spun decat ca Dumnezeu e sus si vede.pacat ca fac asa ceva ca sunt atatia parinti care nu pot si isi doresc.

cata dreptate ai.... din pacate exista atatia oameni cu suflet malefic... sad

Doamne ajuta sa reuseasca inseminarea si sa auzim ca si tu ai burtica cu ochisori kram

Offline

 

#10 2008-10-04 12:40:26

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

CM a scris:

nu am ramas niciodata,dar sper ca zilele astea sa se intample, maine ma duc la inseminare si sper sa se prinda.
  despre cele care ii arunca sau ii omoara nu pot sa spun decat ca Dumnezeu e sus si vede.pacat ca fac asa ceva ca sunt atatia parinti care nu pot si isi doresc.

branca ajuta in privinta cresterii nr. de spermatozoizi, a calitatii acestora, precum si in privinta ovulatiei
daca insa sunt probleme "incompatibilitate" intre parteneri, de genul, spermatozoidul vede ovulul si ceva nu ii place la el si fuge..... big_smile  , sau peretii uterului sunt subtiri si se intampla sa ramai, dar nu se prinde si are loc un avort menstrual..., poate ai ramas, dar l-ai eliminat cu prima menstruatie......., adica daca sunt si alte probleme decat cele mentionate mai sus, eventual un mic fibrom, etc, atunci branca ursului normal ca nu ajuta pana nu se rezolva aceste probleme
dar, dupa cum am citit si dupa cum mi s-a intamplat si mie, sunt convinsa ca multe au ramas datorita ei


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#11 2008-10-04 22:49:41

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

fetelor, voi cum  reusiti sa luati branca? stiu ca e mai buna tictura dar nu mai pot sa iau. m-am chinuit apropape o saptamana cu ea dar mi-a fost extrem de greata. acum am trecut pe pastile.

Offline

 

#12 2008-10-05 10:02:02

roxanajust4you
Full member
Inregistrat: 2008-08-25
Mesaje: 259

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

care sant testele de copatibilitate?

Offline

 

#13 2008-10-05 12:01:03

CM
New member
Inregistrat: 2008-04-30
Mesaje: 64

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

adinagrig am facuto in bucuresti la dr Moisea si ma costat 400 ron.
   Daliana  eu am sterilitate primara inexplicabila fibroame nu am ,uterul normal. daca nu se intampla nici de data asta am de gand sa fac laparoscopie si dupa aia iar inseminare.

Offline

 

#14 2008-10-13 08:52:15

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

fetelor, am luat branca ursului pana acum 4-5 zile , caci sunt in perioada ovulatiei, ce fac mai departe , oare e bine sa iau sau sa astept sa-mi vina menstra, ca cine stie daca s-o fi prins ceva , si sa nu afecteze? ce ziceti? nu cred ca a ma ramas, desi am presat aproape zilnic.....


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#15 2008-10-13 08:54:51

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

poti lua in continuare, te opresti cand constati intarzierea de ciclu, abia atunci se lipeste oul de uter si se hraneste din tine


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#16 2008-10-14 07:03:59

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

multumesc, acum nu-mi ramane decat de asteptat... asta e , poate o da D-zeu....


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#17 2008-10-27 08:47:34

puyut
New member
Inregistrat: 2008-09-23
Mesaje: 34

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

Dar oare nu face si rau aceasta tinctura? Pana la urma sunt introdusi in corp niste hormoni straini. Nu spun ca sigur face si rau, dar intreb daca nu cumva a avut si efecte negative asupra unor persoane. Am mai vazut articole pe internet cu marturii ale unor persoane care sustin ca acest tratament a avut ca efecte dereglari hormonale puternice.


Invatati de la stanci sa sperati
De la cer sa luminati
De la nor sa credeti in zbor
De la ploaie sa turnati peste altii dragoste si impacare...

Offline

 

#18 2008-10-27 09:10:09

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

tinctura de branca ursului contine hormoni????????????????????? eu stiam ca are influenta asupra hormoniilor. Prin administrarea acestei tincuri nu se intorduc in corp nici un fel de hormoni.

Ultima oara a fost editat de baciu (2008-10-27 09:11:27)


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#19 2008-10-27 09:25:40

puyut
New member
Inregistrat: 2008-09-23
Mesaje: 34

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

Atunci e super ! applause


Invatati de la stanci sa sperati
De la cer sa luminati
De la nor sa credeti in zbor
De la ploaie sa turnati peste altii dragoste si impacare...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.