homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce ma sfatuiti?


#1 2007-03-11 14:34:25

dona
New member
Inregistrat: 2007-02-28
Mesaje: 23

ce ma sfatuiti?

Bine v-am gasit! va rog mult ,dati-mi un sfat! ...am facut cauterizarea pe col cu 10 zile in urma si mai am de pus 2 ovule cervugid...este normal ca dupa 10 zile,cand pun ovulul sa simt aceleasi"bilute" 2 mici si unul mare, ca inainte de cauterizare? am inteles ca trebuie sa cada o cojita,dar nu stiu dupa cate zile ...este posibil sa nu-mi fi cauterizat toate ranile?n-am reusit sa ajung la doctorita mea pentru ca am fost la RMN , iar luni (maine),ma duc iar la rezultat si daca -mi opereaza "coada de cal"mai stau cel putin o saptamana acolo... ar fi bine sa mai iau o cutie cu cervugid la mine?...dupa prima cutie (12 zile),pot face spalaturi vaginale si cu ce?va multumesc din tot sufletul,multa sanatate!!!

Offline

 



#2 2007-03-11 19:50:11

lolita
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2005-10-07
Mesaje: 390

Re: ce ma sfatuiti?

mie mi-a dat ovule dupa cauterizare abia dupa 6 sapt.. din cate stiu eu nu ai voie sa folosesti ovule sau sa faci spalaturi in aceasta perioada.. cojita cade intre 7-10 zile.. e posibil sa nu fi cauterizat tot daca rana era mare..


You think you know but you have no idea

Offline

 

#3 2007-03-11 20:58:43

dona
New member
Inregistrat: 2007-02-28
Mesaje: 23

Re: ce ma sfatuiti?

multumesc mult! mie nu mi-a cazut nici o coaja si nici nu simt la deget vreo coaja cand introduc ovulul...inainte de cauterizare aveam 2 bobite cat mazarea si 1 cat o visina,iar acum sunt la fel, doar una este parca mai turtita

Ultima oara a fost editat de dona (2007-03-11 21:08:00)

Offline

 

#4 2007-03-12 10:35:18

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: ce ma sfatuiti?

dona, nu bobitele alea reprezentau rana, iar eventuala coaja care cade nu e ca o coaja de buba de la o rana la mina...pe col e mucoasa, nu piele


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#5 2007-03-13 22:15:51

dona
New member
Inregistrat: 2007-02-28
Mesaje: 23

Re: ce ma sfatuiti?

va multumesc din suflet ca m-ati linistit... mai am o mare rugaminte ... am terminat cele 12 ovule cervugid, pot sa ma spal in interior si cu ce anume?...la doctora mea n-am cum sa ajung pentru ca nu sunt in orasul meu...multumesc anticipat si va rog sa ma scuzati daca a mai fost dat acest raspuns, am cautat si probabil nu l-am vazut eu...multumesc mult!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-03-14 10:24:22

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: ce ma sfatuiti?

spala-te cu apa


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.