homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nu imi vine


#1 2007-03-13 13:15:23

Al3
New member
Inregistrat: 2007-01-20
Mesaje: 14

nu imi vine

vineri am terminat al 2-lea blister de yasmin si nu imi mai vine ciclul. asta ar fi a 2-a oara sa imi vina de cand iau antic. data trecuta mi-a venit in a 3-a zi seara si ma tinut cam 4 zile cu un flux foarte mic( imi ajungea un ob normal p zi desi le schimbam mai des dar cantitatea cam aia era. mentionez ca nici inainte nu imi curgea prea mult. 2, maxim 3 ob normale pe zi). eu in perioada de pauza de luna trecuta am luat 4 zile ospamox(antibiotic) si de la finalul tratamentului m-am protejat suplimentar pana in a 5-a sau a 6-a zis de protectie suplimentara, dupa aceea am facut sex dar nu a ejaculat in mine in ultimele 2 zile(in care nu eram protejata de anticonceptionale). acum nu stiu ce sa cred ptr ca e deja a 4 zi de pauza si nu m-ia venit. as vrea sa imi spuneti o parere cele care sunt in masura sa dea sfaturi si sunt mai experimentate ca mine in legatura cu antic. multumesc anticipat

Offline

 



#2 2007-03-13 13:35:13

andrada79
Full member
De la: orasul celor 7 coline
Inregistrat: 2007-02-18
Mesaje: 883

Re: nu imi vine

si eu iau Yasmin si scrie in prospect ca menstruatia trebuie sa apara in cele 7 zile de pauza.nu e o regula sa vina in aceeasi zi a pauzei.poate sa vina si in a 3-a, si in a 4-a , si in a 6-a zi.mai asteapta 3 zile.o sa vina.


"Şi chiar dacă mă vei mai iubi
Peste crivăţul iernii ce vine,
Fără braţe, cu ochii pustii
N-am să am ce întinde spre tine..." (Adrian Paunescu - Copaci fara padure)

Offline

 

#3 2007-03-13 13:41:17

Al3
New member
Inregistrat: 2007-01-20
Mesaje: 14

Re: nu imi vine

iti multumesc mult.asteptam un raspuns cu sufletul la gura ptr ca ma cam nelinisteste faptul ca imi vine asa tarziu in pauza 7 zile.

Offline

 

#4 2007-03-13 13:46:00

andrada79
Full member
De la: orasul celor 7 coline
Inregistrat: 2007-02-18
Mesaje: 883

Re: nu imi vine

te cred. la mine a venit si in a 6-a zi, si in a 3-a, si in a 4-a.Nu e nici o problema atat timp cat se intampla in cele 7 zile de pauza.


"Şi chiar dacă mă vei mai iubi
Peste crivăţul iernii ce vine,
Fără braţe, cu ochii pustii
N-am să am ce întinde spre tine..." (Adrian Paunescu - Copaci fara padure)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.