homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ciclu intarziat...test sarcina negativ...dar..


#1 2007-03-13 22:07:23

WanNa`
Membru
Inregistrat: 2006-11-22
Mesaje: 4

ciclu intarziat...test sarcina negativ...dar..

Salut ...am si eu o problema ...folosesc de aprox. 4 luni Marvelon si nu am absolut nici un inconvenient  , pe langa faptul ca ciclul imi vine ( venea! ) regulat , nu mai aveam nici durerile specifice menstruatiei . Acum...este a 3'a zi de cand trebuia sa imi vina si totusi ...nu apare . Am crezut ca pot fi insarcinata pentru ca am avut un contact in urma cu aprox. o luna ..desi am folosit pilulele stiu ca le-am luat un pic cam haotic ( intarziam cam cu o jumatate de ora..o ora cam asa) si mi-a fost frica..am facut test de sarcina la doua saptamani ...negativ ..am facut test de sarcina azi ....negativ .In urma cu ceva saptamani ( cam doua - trei) am avut niste dureri la ovare... Maine am programare la ginecolog dar totusi sunt cam nelinistita acum ...as vrea sa stiu cam ce ma asteapta ...adica e posibil ca testul de sarcina sa fie afectat de utilizarea de anticonceptionale? ( am gasit undeva pe net ca pot afecta valabilitatea testului) dar chiar asa ..doua teste sa iasa negative? Am folosit Barza....Nu am pofta de mancare excesiva..dimpotriva mananc parca mai putin ca inainte ...nu am greturi sau alte simptome de genul asta doar ca parca mi-e mai somn ca de obicei ..parca dorm mai mult ....As putea suferii de Amenoree?...
Mi-ati face un bine daca mi-ati raspunde in seara asta ...sa pot sa dorm si eu linistita ...macar e posibil sa fiu insarcinata tinand cont de cele spuse mai sus?
Va multumesc
         Oana puss

Offline

 



#2 2007-03-13 22:37:17

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: ciclu intarziat...test sarcina negativ...dar..

sa inteleg ca esti in pauza de AC?
cand le-ai terminat?


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.