homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Senzatie de usturime:(


#1 2007-03-11 16:27:39

happy_girl
Full member
Inregistrat: 2007-03-10
Mesaje: 234

senzatie de usturime:(

eu am urmatoarea problema.dupa ce facem dragoste si isi da drumul in mine,am o senzatie de usturime inside pt cateva minute,cateodata chiar zeci de minute.e normal?a mai avut cineva asa ceva?si mai vreau sa stiu daca e bine sa te speli inauntru dupa fiecare contact sexual.mie unii doctori mi-au spus ca nu e deloc bine,ca trebuie sa te speli mai rar inauntru pt ca distrugi flora,sau cum se numeste,si poti sa faci tot felul de infectii.voi ce parere aveti?


To the world you may be one person,
but to one person you may be the world.

- Bill Wilson -

Offline

 



#2 2007-03-11 16:46:14

k_v_l
Full member
Inregistrat: 2006-10-11
Mesaje: 112

Re: senzatie de usturime:(

inauntru nu e bine deloc sa te speli.e bine sa folosesti un gel de dus cu ph pt jos dar inauntru nu.io aveam acea senzatie de usturime knd nu eram eu destul de excitata si inainte sa ma duc la doctor sa imi spuna k am o infectie.cam atat.nu stiu ce sa zic..

Offline

 

#3 2007-03-11 17:07:27

happy_girl
Full member
Inregistrat: 2007-03-10
Mesaje: 234

Re: senzatie de usturime:(

chestia e ca nu simt usturime in timpul actului ci dupa,de aceea nu inteleg.sper sa nu fie vreo infectie.mi-e groaza de doctori si de tratamente.


To the world you may be one person,
but to one person you may be the world.

- Bill Wilson -

Offline

 

#4 2007-03-11 17:33:43

eu si tu
Full member
De la: de prin zona...
Inregistrat: 2007-03-08
Mesaje: 133

Re: senzatie de usturime:(

dar ai si scurgerii happy_girl? sau numai usturime? eu una am avut usturimi si dr mi dat niste ovule dar odata cu usturimea aveam si o scurgere  dar mi trecut cu ovulele aste klion-d100 si nu mai am nimik


hjartahjartahjartahjartahjarta

Offline

 

#5 2007-03-11 18:45:58

persifona
Vizitator

Re: senzatie de usturime:(

k_v_l a scris:

inauntru nu e bine deloc sa te speli.e bine sa folosesti un gel de dus cu ph pt jos dar inauntru nu.io aveam acea senzatie de usturime knd nu eram eu destul de excitata si inainte sa ma duc la doctor sa imi spuna k am o infectie.cam atat.nu stiu ce sa zic..

Ba da, te speli inauntru!!! Dupa fiecare contact sexual, cu apa chioara. Si cand nu ai contacte sexuale, o data la 3 zile.

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-03-11 20:31:27

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: senzatie de usturime:(

persifona a scris:

k_v_l a scris:

inauntru nu e bine deloc sa te speli.e bine sa folosesti un gel de dus cu ph pt jos dar inauntru nu.io aveam acea senzatie de usturime knd nu eram eu destul de excitata si inainte sa ma duc la doctor sa imi spuna k am o infectie.cam atat.nu stiu ce sa zic..

Ba da, te speli inauntru!!! Dupa fiecare contact sexual, cu apa chioara. Si cand nu ai contacte sexuale, o data la 3 zile.

subscriu...e indicat dupa contactele sexuale...cum sa stai asa?

Offline

 

#7 2007-03-11 20:59:50

eu si tu
Full member
De la: de prin zona...
Inregistrat: 2007-03-08
Mesaje: 133

Re: senzatie de usturime:(

dar eu ma spal dupa actul sexual si nu am nimik doar nu stau asa pana a doua zi,si ma spal cu sapun dove si nu am nimik.


hjartahjartahjartahjartahjarta

Offline

 

#8 2007-03-11 21:01:01

bela
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-03
Mesaje: 1729

Re: senzatie de usturime:(

senzatia de usturime poate fi si din cauza lipsei de lubrifiere sau a unei lubrifieri insuficiente...ai incercat cu lubrifiante? fa o pauza de cateva zile si apoi incercati cu lubrifiante sa vezi dc se mai repeta


Ruga de magar si blestemul de curva nu se suie la cer...

Offline

 

#9 2007-03-13 18:58:22

happy_girl
Full member
Inregistrat: 2007-03-10
Mesaje: 234

Re: senzatie de usturime:(

am incercat si cu lubrifiant,dar tot mai am senzatia aia uneori.si de cateva zile observ si o secretie mai ciudata,nu foarte abundenta,putin albicioasa,dar trebuie sa-mi vina si ma gandesc ca poate de-aceea e asa.am inteles ca inainte de menstruatie secretia poate fi oarecum mai ciudata,dar nu inseamna ca e ceva anormal.asa este sau ma insel?


To the world you may be one person,
but to one person you may be the world.

- Bill Wilson -

Offline

 

#10 2007-03-13 19:56:05

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: senzatie de usturime:(

sunt femei la care exista acea scurgere si femei la care nu exista. e prima data cand o observi?


mami de minuni hjarta

Offline

 

#11 2007-03-14 15:23:16

happy_girl
Full member
Inregistrat: 2007-03-10
Mesaje: 234

Re: senzatie de usturime:(

nu e prima data.de obicei asa m ise intampla inainte de menstruatie si am auzit ca e normal.oricum la cate chestii am auzit in ultimul timp despre boli,mi-e foarte frica sa ma mai duc la orice fel de control.mi-e teama de ce mi-ar putea spune.


To the world you may be one person,
but to one person you may be the world.

- Bill Wilson -

Offline

 

#12 2007-03-14 15:24:59

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: senzatie de usturime:(

nu e mai bine sa stii?


Nobody home

Offline

 

#13 2007-03-14 16:22:48

happy_girl
Full member
Inregistrat: 2007-03-10
Mesaje: 234

Re: senzatie de usturime:(

daca e ceva de rau,sincer,cred ca as prefera sa nu stiu.mi-ar distruge viatza.desi stiu ca e mai bine sa previi,sa faci tratamente din timp,dar eu cred ca daca as afla vreo veste proasta,n-as mai fi in stare sa fac nimic,cred ca mi-as dori sa mor.am vazut la emisiuni despre boli in ultimul timp,in special despre cancerul la col.mama prietenului meu are cancer la col,e internata in spital la terapie intensiva momentan si nu se stie cat va mai trai,asa ca sunt intr-o stare in care daca as afla o astfel de veste,as fi de-a dreptul distrusa!


To the world you may be one person,
but to one person you may be the world.

- Bill Wilson -

Offline

 

#14 2007-03-14 16:45:20

miruna25
Full member
Inregistrat: 2007-01-28
Mesaje: 431

Re: senzatie de usturime:(

Imi pare rau de mama prietenului tau...
happy_girl, poate sa fie ceva usor, care se trateaza, nu te gandi la ce-i mai rau. Te inteleg ca ti-e groaza de doctori, si mie mi se taie picioarele cand ajung in orice cabinet. Dar trebuie sa o faci si pe asta...Sunt si conditii care pot sa se agraveze, dar care asa usor s-ar trata la inceput. Iti urez curaj mult si bineinteles, sanatate.

Ultima oara a fost editat de miruna25 (2007-03-14 16:45:41)


Always remember that true beauty comes from within: from within bottles, jars, compacts, and tubes :-).

Offline

 

#15 2007-03-14 17:09:38

happy_girl
Full member
Inregistrat: 2007-03-10
Mesaje: 234

Re: senzatie de usturime:(

mersi la fel,miruna25.o sa-mi fac curaj intr-o zi si-o sa ma duc,dar deocamdata sa trecem peste problema mamei lui,chiar n-ar fi mmentul acum sa mai aflu cine stie ce vesti proaste.poate n-ar trebui sa gandesc asa,dar sunt mai pesimista de obicei.


To the world you may be one person,
but to one person you may be the world.

- Bill Wilson -

Offline

 

#16 2007-03-14 17:21:17

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: senzatie de usturime:(

eu si tu a scris:

dar eu ma spal dupa actul sexual si nu am nimik doar nu stau asa pana a doua zi,si ma spal cu sapun dove si nu am nimik.

noi vorbeam de spalatul in vagin...ca asa toata lumea se spala(sper).

Offline

 

#17 2007-03-14 18:10:36

irina99
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-03-03
Mesaje: 70

Re: senzatie de usturime:(

eu am usturimi si in timpul contactului, dar asta e altceva. intr'adevar, cateodata ma ustura mai tare cand isi da drumul in mine. dar nu simt asta mereu. nici nu am dat atentie prea mare pt ca eu oricum am usturimile din timpul actului. ma gandeam ca pur si simplu se diminueaza excitatia si creste senzatia de usturime. ca doar nu m'oi irita mai tare de la sperma, nu? big_smile


ce culoare are un cameleon care se uita in oglinda?

Offline

 

#18 2007-03-15 12:19:40

happy_girl
Full member
Inregistrat: 2007-03-10
Mesaje: 234

Re: senzatie de usturime:(

si pe mine ma mai ustura cateodata si in timpul actului,dar chiar nu inteleg de ce,pt ca excitata sunt si mai folosesc si lubrifiant uneori.este o dilema.poate chiar irita unele persoane,mai stii?!orice e posibil in ziua de azi.


To the world you may be one person,
but to one person you may be the world.

- Bill Wilson -

Offline

 

#19 2007-03-15 12:53:09

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: senzatie de usturime:(

exista si posibilitatea unei sperme mai acide care intr-adevar irita. incearca o data cu prezervativ si vezi daca te mai ustura wink


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.