homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

:(( o prb mare...


#1 2007-02-20 00:44:11

Andruta
Membru
Inregistrat: 2007-02-20
Mesaje: 1

:(( o prb mare...

Am o prob... Acum o saptamana si ceva, am facut`o cu prietenul meu ptr prima data fara prezervativ... Pana atunci nu am mai incercat fara, si el sia dat drumu p burta mea, si dupa aceea mam steres cu 2 servetele..si eu ca desteapta.. ce sunt...k altfel nu pot sa zic, mam sters cu servetelu si jos..(acolo jos), dar bn, nu am apasat tare..Si ma gandesc acum..ca cine stie, daca domne fereste sa intampla... si.. moor de frica..cesafacs help me! as vea sa `mi fac un test de sarcina, dar cik trebuie sa se faca dupa ce  vine ciclu.. si eu cand am facuto cu el.trecuse 2 sapt de cand imi venise ultima data..uooofff...grater

Offline

 



#2 2007-02-20 01:33:14

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: :(( o prb mare...

off mey..calculeza-ti perioada fertila sa vezi daca era ok sau nu.eu te-as ajuta cu mare placere dar nushu cum se calculeaza.sa spere ca nu ai fost in perioada cu pricina,desi fa=-tti un test de sarcina sa vezi ce iese.mai mult de atat nushu ce sa mai zic.bafta multa si sa speram ca nu s-a intamplat nimic.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#3 2007-02-20 01:53:45

miruna25
Full member
Inregistrat: 2007-01-28
Mesaje: 431

Re: :(( o prb mare...

La doua saptamani de cand iti venise ultima data, probabil ca erai in peioada fertila...oricum calculeaza, sa stii sigur. Da, nu stiu care e riscul daca doar te-ai sters cu servetelul, mie nu mi se pare ca e mare...dar...sa vedem, ce spune doctoressa.
Test de sarcina faci la 3 saptamani de la contact, sau o saptamana de intarziere. Oricum, daca totul e ok, ia anti bebe, sau foloseste prezervativul...


Always remember that true beauty comes from within: from within bottles, jars, compacts, and tubes :-).

Offline

 

#4 2007-02-20 11:43:33

andrutza_123
Full member
Inregistrat: 2007-02-12
Mesaje: 156

Re: :(( o prb mare...

erai probabil in perioada fertila dak zici k iti venise cu 2 sapt inainte......asa k ma abtin .......oricum asteapta si parerea doctoressei...
si data viitoare k sa fii mai sigura fa-ti un dush dupa si nu te mai sterge...
aaaa si ink ceva....coitus intresruptus nu e o metoda foarte sigura! cam 65% .....asa k ai mare grija..... incerk alte metode contraceptive (nu vreau sa te sperii dar e mai bine sa stii si sa incerci sa previ decat sa repari "inreparabilul" apoi..... )

Offline

 

#5 2007-02-20 17:53:03

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: :(( o prb mare...

nu vad un risc de sarcina. Insa sunt de acord cu andrutza_123...mai bine te orientezi catre o alta metoda mai sigura


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-02-20 18:54:15

valy 77
Full member
Inregistrat: 2007-02-19
Mesaje: 117

Re: :(( o prb mare...

eu nu cred ca daca isi face probleme Andrutza ar trebui sa fie ca s-a sters cu servetelele alea cu care s-a sters si pe burta mai degraba si-ar face probleme ca a facut-o fara prezervativ.

Offline

 

#7 2007-03-18 14:28:47

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: :(( o prb mare...

Andruta te inteleg perfect,si eu eram paranoica sa nu cumva sa ma fi atins de sperma bla bla...stai calma,ca sa ramai insarcinata tre sa-ti intre sperma adanc in vagin...oricum iti sugerez sa te speli bine pe maini si apoi in zona intima dupa un contact sexual..cum a spus si valy mai sus,in viitor problema va fi ca nu te protejezi...nu mica ta neatentie!cand vrei sa te lasi dusa de val,gandeste-te ca pt cele cateva minute de placere ai putea sa ai probleme mari,care te-ar putea marca pe viata,boli sa nu mai zic de avorturi!asa ca stai cumintica ca o sa fie bine si protejeaza-te!nu iti strica viata cu propria mana!


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.