homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cand se face pauza de antibebe???


#1 2007-03-18 22:02:07

Frumusica
New member
Inregistrat: 2007-01-22
Mesaje: 9

cand se face pauza de antibebe???

iau din luna iulie 2006 antibebe si nu mi-a mai permis timpul sa mai ajung la dr ginecolog,eu iau pastile novinette......si nu stiu cand trebuie sa fac pauza aia indicata de doctorii ginecologi(din cate am inteles dupa 6 luni sau un an trebuie sa faci o pauza de cateva luni).Trebuie neaparata facuta pauza???? Dupa cat timp????

Offline

 



#2 2007-03-18 22:04:41

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: cand se face pauza de antibebe???

faci pauza doar dak vrey bebe..dak nu...le iei in continuare...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#3 2007-03-18 22:05:40

andrada79
Full member
De la: orasul celor 7 coline
Inregistrat: 2007-02-18
Mesaje: 883

Re: cand se face pauza de antibebe???

da o cautare.s-a mai scris despre asta.concluzia a fost ca nu e necesara pauza decat cand vrei un bebe.


"Şi chiar dacă mă vei mai iubi
Peste crivăţul iernii ce vine,
Fără braţe, cu ochii pustii
N-am să am ce întinde spre tine..." (Adrian Paunescu - Copaci fara padure)

Offline

 

#4 2007-03-18 22:39:16

Frumusica
New member
Inregistrat: 2007-01-22
Mesaje: 9

Re: cand se face pauza de antibebe???

Maultumesc fetelor....sunteti niste scumpe.Va pupik

Offline

 

#5 2007-03-18 23:27:20

bela
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-03
Mesaje: 1729

Re: cand se face pauza de antibebe???

asa intelesesem si eu ca trebuie sa faci pauza dar nu trebuie...dc vrei sa fii intr-adevar sigura te duci sa faci analizele pt contraceptie in care iti verifica ficatul , bila bla bla si alte chestii si dc sunt in intervalele normale nu trebuie sa mai faci pauza ...dc apar modificari faci o pauza...discuta totusi cu dostorul sa iti dea o trimitere pt aceste analize si du-te apoi cu rezultatele si astfel esti 100% sigura...pt ca pe vorbe si pareri nu faci nimic...pauza se face pt a se restabili nivelul normal al acestor analize dar dc nu e nevoie nu trebuie sa feci...inca o data mergi la medicul gineco. sa iti dea trimitere sa faci analizele astea si apoi du te cu rezulltatele la el


Ruga de magar si blestemul de curva nu se suie la cer...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-03-19 02:08:34

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: cand se face pauza de antibebe???

pauza faci cand vrei un copil,pana at nu-i vad rostul.

Offline

 

#7 2007-03-19 10:43:43

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: cand se face pauza de antibebe???

analizele acelea despre care vorbea bela sunt insa bine venite...mergi deci la medic


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#8 2007-03-19 12:08:11

fallingstar
Full member
Inregistrat: 2007-02-27
Mesaje: 802

Re: cand se face pauza de antibebe???

am facut si eu o pauza de 2 luni dupa 1 an jumate in care am luat ac...si nici nu poti sa iti imaginezi cate batai de cap mi-a dat si cat de stresata am fost in perioada aia...mi-era mereu frica sa nu cumva sa raman insarcinata...am luat si postinor...mi-a intarziat ciclul...deci numai sperieturi am tras...am fost extrem de fericita cand mi-a venit menstruatia si am reluat anticonceptionalele.si n-o sa mai fac pauza numai cand o sa-mi doresc un copil...asa k eu zic sa continui dak sanatatea ti-o permite k e mult mai bine asa!


29+

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.