homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nasterea - miracolul de zi cu zi-3


#39 2008-07-21 21:10:16

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: nasterea - miracolul de zi cu zi

puss  scuze, m-ai binedispus, acum realizez ca am imbatranit, eu la 23 m-am casatorit, la 25 am plecat in lume( cu sot cu tot) tot in de, si cate nu am facut de atunci...se pare ca nu am trait degeaba si chiar a venit timpul sa ne mai asezam si noi la casa noastra, sa facem copii...
si totusi nu sunt asa batrana, cred ca voi sunteti prea tinere...

Ultima oara a fost editat de corneliabuc. (2008-07-21 21:16:20)

Offline

 



#40 2008-07-21 21:24:16

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: nasterea - miracolul de zi cu zi

hai tu...de ce scuze? si eu vb cu al meu ca sa ne luam casa in bucuresti peste vreo 5 ani...huh? pai da' eu peste vreo 5 ani am 30 si ma apropii de osteoporoza rotfl
nu suntem batrane buei...alaturi de copilasi intinerim oricum puss


mami de minuni hjarta

Offline

 

#41 2008-07-21 21:35:03

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: nasterea - miracolul de zi cu zi

grater ma uit pe poze de la 25 de ani, ce repede trec anii... eu fac in curand 32, dar ani plini si cand ma uit in urma... grater  dar hai mai bine  la o cafea la povesti...

Offline

 

#42 2008-07-22 00:19:52

Riona
Full member
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 367
Site

Re: nasterea - miracolul de zi cu zi

buna fetele din nou,povestea mea cred ca o stiti dar as vrea sa marturisesc ca nasterea unui copil nu poate fi decit cel mai frumos miracol pe care il da Dumnezeu..sa fii femeie fara sa dai nastere unui copil e ca si cum ai trai degeaba,nu iti gasesti sensul in viata...mentionez nu vreau sa jignesc acele persoane care din motive mai mult sau mai putin intemeiate nu pot face copii..asta e alta poveste..cunosc doamne in varsta care in tinerete nu si-au dorit copii,iar acu la batranete nu au pe nimeni sa le dea o cana cu apa si simt foarte singure..
Pe Christopher bulinutza mea blonda de asemenea il stiti,sincer eu in planurile mele dinaintea sarcinii,ma gandeam asa,imi plac copiii,mi-i doresc dar parca mai tarziu..dupa ce termin scoala,imi gasesc serviciu..ma rog planuri si planuri dar uite ca socotelile nu mi s-au potrivit iar bb le-a luat-o inainte la toate planurile mele..
Imi amintesc printre altele ca chiar la inceput eram asa de confuza,la un momewnt dat si furioasa ca de ce am ramas insarcinata,mi se parea ca era prea devreme.nu era momentul potrivit..m-am linistit si cu fiecare zi care trecea legatura dintree bebe si mine era tot mai stransa..ma gandesc  cu nostaligie ,cum ar fi fost sa-i am pe amandoi?mamica de gemeni..suna frumos dar in momentul de fata nu e foarte usor nici mamica unui singur copilas sa fii..Doamne  cat de multe ai trebuiesc unui copil,si nu-ti dai seama de asta decit in fata faptului..
eu una in primul rand ai multumesc lui Dumnezeusi tuturor din jurul meu care au fost alaturi de mine chiar si cu sfaturi unii si m-au sprijinit dar in rest sunt singura cu el tot timpul..
nu am sot,nu am soacra,nu am matusa..nu am decit cresa la care pot sa il duc din nou la sfarsitul lunii august..
nu vreau sa deviez dar de cand este la cresa,Christopher a invatat multe lucruri bune si este mult mai sociabil..
in incheiere,nu pot decit sa fiu cea mai fericita ca desi numai bunul Dumnezeu stie cat de greu mi-a fost cu copilul inainte si dupa nasterea lui,de fiecare data am simtit binecuvantarea lui Dumnezeu si multa multa speranta ca totul va fi bine intr-o zi..iar D-l Christopher are un an si doua lunite,e frumos foc,gagicar mare,invatam sa mergem(cand vrem,cand nu vrem)nimic nu mai conteaza cand esti mama decit fiinta acea minunata care ai adus-o pe lume...
timpul trece asa repede si e incredibil cum cresc astia micii,dar tot ai nostri raman,cuminti,neastamparati sunt copiii nostri dragi....

Offline

 

#43 2008-07-22 00:36:35

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: nasterea - miracolul de zi cu zi

riona cum a fost nasterea de la travaliu ...la primele momente alaturi de Cris ?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-07-22 00:57:27

Riona
Full member
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 367
Site

Re: nasterea - miracolul de zi cu zi

dragele mele cand au inceput contractiile alea afurisite cam cu vreo 4-5 ore inainte  sa il  nasc pe Christopher,sincer incepeam sa regret ca mi-am dorit sa fiu mama..erau niste dureri groaznice nu stiu ce mi-or bagat in perfuzie dar aveam niste dureri de nedescris,moasha urla in urechile mele sa ma screm,doctorul ma urca,ma cobora de pe masa sa imi vada dilatatia si telefonul suna de zor..
cum a fost chiar cand  s-a desfasurat marele moment?!pai,eram eu,moasha(a doua moasha,ca d-na de dimineata a plecat nervoasa ca nu am nascut in tura ei)domnul doctor si vreo 7 8 studenti toti barbati africani indieni pakistanezi cu ochi holbati la mine in p....cam penibil!!!!!!!!cand l-am vazut pe ala micu asa murdar,citez o replica de-a mea:"ariciu asta mic si jegos e al meu??"nu radeti de mine dar mi se parea asa murdar si stralucea de grasime...nu stiu cu ce l-au spalat ca a doua zi era cel mai curatel si parfumat bebelush..care l-am mangaiat vreodata..
a doua zi..imi caut bebelul,asistenta imi face semn sa merg in primul salon..ma uit vad vreo trei incubatoare,observ doua fetite si un baietel..de zapacita ce sunt nu imi recunosc copilul..ma uit mai bine,ami amintewssc hainutele lui albastre in dungi..cand ma apropii de incubator strig dupa asistenta..nu se poate d-na asistenta mi s-a schimbat copilu..pai cum sa se schimbe?..mata nu vezi e blond cu ochi albastri..pai si?sunteti mamica Adam?..da..ee si copilul nu e tot Adam Christopher? ..imposibil..ba e posibil..lasa mamica draga,seamana cu tati..
pe cuvantul meu daca m-am asteptat la asa ceva...oricum cand l-am luat in brate,am simtit ca e al meu..instinctiv s-a lipit de mine si pieptul meu..mi-au dat lacrimile de emotie si fericire

Offline

 

#45 2008-07-22 01:11:51

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: nasterea - miracolul de zi cu zi

riona si eu am reactionat ca la fel cand l-am vazut asa prospat scos din garsoniera, defapt cand m-a intrebat dr daca vreu sa il vad am spus nu, ca eu vreau sa il vad curat (nu stiu de ce dar mi-a fost frica sa il vad asa) recunosc ca am tras cu ochiul cand l-au dus sa il masoare si am reusit  sa vad un spate mic si vinetiu (bebe meu nu a plans imediat ci dupa cateva zeci de secunde, a inghitit lichid) .Acum imi pare rau ca nu am vrut sa il vad  atunci, daca ar fi sa dau timpul inapoi alta ar fi fost reactia mea ........... si la mine la nastere au asistat "spectatori" . cand l-am vazut prima oara la incubator , l-am recunoscut din prima ca e al meu (era identic cu tacsu) si vorbele mele au fost  : "ce purcelus roz" hjarta

Offline

 

#46 2008-07-22 08:41:41

control_freak
Hero member
De la: A la Z
Inregistrat: 2008-03-05
Mesaje: 2437

Re: nasterea - miracolul de zi cu zi

ce frumos applause hjarta

ana ...la tine au asistat studenti pakistanezi la nastere?nu stiu cum as a putea sa stau acolo sa se uite o duzina de oameni in pasarik mea offtopic


Better to remain silent and be thought a fool than to speak and remove all doubt...

Offline

 

#47 2008-07-22 09:22:38

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: nasterea - miracolul de zi cu zi

la mine nu pt ca a fost cezariana de urgenta

sa va ttaiasca piticii si sa va bucurati de ei!


mami de minuni hjarta

Offline

 

#48 2008-11-05 16:15:57

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: nasterea - miracolul de zi cu zi

pentru ca mami e ocupata foarte mult timp cu mine, o sa va spuna povestea mea mai incolo.asa ca vreau doar ma prezint, ca printesa lu' mami si a lu' tati: Rebeca-Maria. Va pupam pe toate  hjarta!
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/9528_img_0040.jpg

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/9528_img_0092.jpg


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#49 2008-11-05 16:19:53

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: nasterea - miracolul de zi cu zi

sa iti traiascca samy si sa te bucuri de ea..kiar ma gandeam la u.. tongue


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#50 2008-11-05 17:12:03

monika27
Full member
Inregistrat: 2007-07-07
Mesaje: 433

Re: nasterea - miracolul de zi cu zi

sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea... goodluck


Pentru a realiza lucruri mari trebuie sa si visam, nu numai sa facem; trebuie sa si credem, nu numai sa planuim. puss

Offline

 

#51 2008-11-05 17:48:52

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: nasterea - miracolul de zi cu zi

Doamne, samy, cit de tare ma bucur sa vad ca sinteti bine amindoua! ce minune de om, ce frumoasa e!  hjarta  hjarta sa va traiasca si sa va bucurati de ea sanatosi si fericiti!  :k?ra: te asteptam sa ne povestesti tot, cind ai timp  :k?ra:

Offline

 

#52 2008-11-05 22:06:04

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: nasterea - miracolul de zi cu zi

hjarta domane Samy ce frumusica e si dulce e hjarta  hjarta ,iti vine sa o papi hjarta ,sa fiti sanatoase amandoua si asteptam sa ne povestesti applause  applause


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#53 2008-11-05 22:06:49

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: nasterea - miracolul de zi cu zi

samy ,te asteptam cu povestea ta !
puss
samy acu vazui si eu pozele.
ai cea mai scumpa gugulika din lume !
sa iti traiasca ! e o dulcika !  bebic

Ultima oara a fost editat de claudia78 (2008-11-05 22:12:49)

Offline

 

#54 2008-11-05 22:16:09

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: nasterea - miracolul de zi cu zi

Numai bine, samy ! smile


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#55 2008-11-06 01:24:58

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: nasterea - miracolul de zi cu zi

felicitari samy! ai o fetita minunata, sa creasca mare, frumoasa si sanatoasa, sa va bucurati de ea si ea de voi.

Offline

 

#56 2008-11-06 14:13:15

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: nasterea - miracolul de zi cu zi

asadar, povestea nostra este incarcata de emotii ....bebelusa mea am adus-o pe lume prin operatie de cezariana la recomandarea medicului pentru miopia mea, decizia fiind luata repede, de vineri, iar lunea de sf. dimitrie basarabov am nascut-o pe printesa mea, micuta cantarea 2950 g si avea 50 dec m...intre timp a mai crescut si mami e topita dupa ea:X
cat despre operatie,prea multe nu sunt de spus, dar o sa revin. acum sunt pe faza , ca tre' sa pregatesc tzatzica!


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#57 2008-11-07 18:16:14

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: nasterea - miracolul de zi cu zi

asteptam detalii samy applause
sincere felicitari puss ma bucur din toata inima pt tine si pt minunea ta hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.