homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dilema


#1 2008-11-16 00:10:47

doradora
New member
Inregistrat: 2008-11-16
Mesaje: 11

dilema

ce se intampla cu prietenul meu?de fiecare data cand vrem sa facem sex i se scoala greu si i se culca foarte repede..nici 5 minute nu cred ca dureaza..am incercat de 3 ori in 3 zile si acelasi rezultat.e prima oara cand mi se intampla asa ceva cu un baiat si din cate mia sus si el e in aceeasi situatie..mia zis ca nul excit eu cat trebuie..ce sa fac sa il excit mai bine?ce ma sfatuiti?sau mai bine zis,ce sa facem?

Offline

 

#2 2008-11-16 00:12:18

skumpi
Vizitator

Re: dilema

asa ti`a zis ? neutral ca nu`l exciti suficient ?
ma intreb ce mai cautzi lg el

 

#3 2008-11-16 00:14:49

doradora
New member
Inregistrat: 2008-11-16
Mesaje: 11

Re: dilema

pai tin la el..tine la mine..si poate ca are dreptate..eu nu ma prea pricep la preludiu..sunt invatata ca partenerul sa faca totul si cred ca a venit timpul sa mai invat si eu cate ceva..nu il pot lasa pt ca mia zis ca nul excit..neutral

Offline

 

#4 2008-11-16 00:19:55

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: dilema

draga mea...daca tu nu stii prea multe ...ar trebui sa-ti arate el...sa te faca sa simti ce trebuie sa faci...imi pare rau...dar daca el iti spune asta dupa mine e usor stupid...si pare extrem de ne experimentat...ca sa nu zic altfel ......


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#5 2008-11-16 00:28:10

doradora
New member
Inregistrat: 2008-11-16
Mesaje: 11

Re: dilema

eu chiar nu stu ce sa mai fac..el pe mine ma excita foarte repede..dar eu pe el putin...chiar nu stiu ce sa mai fac..:(am zis ca data viiitoare o sa incerc eu sa fac jocul..dar daca nici asa nu o sa mearga..la fostii prieteni cum ma atingeau putin cum erau in flacari pe cand el..neutral am impresia ca nu reuseste sa se relaxeze si din cauza ca el se gandeste la: daca nu mi se scoala mor..ipotent nu e..si nu stiu cum se intampla..spre exemplu in seara asta..se sculase doar pt 2 minute apoi...ne-am oprit si am fost in oras la o cafea..acolo i se sculase..cum vine asta?x(( turbez eu..

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-11-16 00:29:54

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: dilema

doradora a scris:

eu chiar nu stu ce sa mai fac..el pe mine ma excita foarte repede..dar eu pe el putin...chiar nu stiu ce sa mai fac..:(am zis ca data viiitoare o sa incerc eu sa fac jocul..dar daca nici asa nu o sa mearga..la fostii prieteni cum ma atingeau putin cum erau in flacari pe cand el..neutral am impresia ca nu reuseste sa se relaxeze si din cauza ca el se gandeste la: daca nu mi se scoala mor..ipotent nu e..si nu stiu cum se intampla..spre exemplu in seara asta..se sculase doar pt 2 minute apoi...ne-am oprit si am fost in oras la o cafea..acolo i se sculase..cum vine asta?x(( turbez eu..

Exact!!!!! ....iubita problema nu e la tine...sunt sigura wink eu zic ca dupa cum se comporta, el are o problema pe care incearca sa ti-o puna tie in carca smile


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#7 2008-11-16 00:38:17

doradora
New member
Inregistrat: 2008-11-16
Mesaje: 11

Re: dilema

chiar nu stiu ce sa ma fac..imi e greu..am eu impresia ca nu sunt buna de nimic..si cand ma gandesc cat de mult tin la el..daca data vitoare iar nu reusesc..am decis sa ma despart de el..crede-ma ca ne potrivim in multe si ne intelegem foarte bine..numai la pat nu..cand am crezut si eu ca lam gasit..of...sad amandoi avem impresia ca trebuia sa mai asteptam cu sexul..neutral

Offline

 

#8 2008-11-16 00:44:05

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: dilema

nu e vorba de asteptat....e foarte bine ca va intelegeti in rest dar daca sexul nu e bun....e greu sa faci lucrurile sa mearga...singura solutie ar fi sa discuti foarte deschis cu el....cam asta ar fi singura sansa


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#9 2008-11-16 00:47:57

doradora
New member
Inregistrat: 2008-11-16
Mesaje: 11

Re: dilema

vorbim foarte deschis..e primul cu care pot vorbi orice..daca am vazut ca nici in seara asta nu a mers am hotarat sa luam o pauza de sex..sa mai asteptam..sa ne mai invatam unu cu altul..cum se poate ca cu fostele nu a avut nici o problema ar cu mn..?poate ca nu-l atrag destul de mult..greu..:-<

Offline

 

#10 2008-11-16 00:53:43

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: dilema

pai...de unde stii sigur ca nu a mai avut nicio problema pana acum? asta ar fi o intrebare...si a doua...daca nu il atragi destul...de ce mai sunteti impreuna?


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#11 2008-11-16 01:09:05

doradora
New member
Inregistrat: 2008-11-16
Mesaje: 11

Re: dilema

noi avem o luna si o sap impreuna..sap asta am incercat sa facem sex..deci totul in afara de sex este ok..este cat se poate de bine..ne intelegem foarte bine..dar cand vine vorba de sex..suntem varza amandoi..de ce oare?stiu sgur pt ca parea si el speriat..crezuse ca e din cauza tigarilor,a cafelelor,..e ciudat..totul..si daca ar fi sa ne despartim..ne despartim dintro prostie..nepotrivire de carcater neutral

Offline

 

#12 2008-11-16 01:12:55

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: dilema

pai asta nu e deloc o prostie lol este unul dintre cele mai importante aspecte ale unei relatii ...sex-ul ...poate doar daca iti convine sa ramai cu el pentru ca va intelegeti bine dar el la un moment dat sa faca sex cu altcineva ...asta ori se rezolva...ori .....nu


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#13 2008-11-16 01:20:02

doradora
New member
Inregistrat: 2008-11-16
Mesaje: 11

Re: dilema

de asta imi e si mie teama..ca o sa plece la altele..dar daca ma gandesc mai bine si eu as face la fel..neutral eu ma astept..incerc sa fiu otimista..poate data viitoare se va intampla vreo minune..

Offline

 

#14 2008-11-16 02:15:26

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: dilema

eu zic sa nu astepti minuni...sa incerci sa rezolvi chiar tu problema asta...ca de la sine, mai greu...


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#15 2008-11-16 09:30:39

ana-mariaa
New member
Inregistrat: 2008-11-15
Mesaje: 23

Re: dilema

care e posibilitatea sa ramai insarcinata doar din "picatura placerii", deci fara sa ejaculeze inauntru?

Offline

 

#16 2008-11-16 09:33:31

persifona
Vizitator

Re: dilema

Ana-mariaa, ai warn. Nu posta aceeasi intrebare in mai multe locuri, mai ales ca ti-am si raspun dincolo.

 

#17 2008-11-16 10:00:23

ana-mariaa
New member
Inregistrat: 2008-11-15
Mesaje: 23

Re: dilema

nu am vazut raspunsul de dincolo, ma scuzati!

Offline

 

#18 2008-11-16 10:49:20

andutu
Full member
Inregistrat: 2008-10-05
Mesaje: 532

Re: dilema

doradora,daca tu stii ca altii se simteau bine cu tine si el nu....ii clar ca are ceva el,si nu cred ca sunteti varza amandoi ci poate numai el,si daca tu nu il poti excita ce inseamna???...ca nu ii place cum arati?....altora nici nu le trebuie preludiu ca deja le vine sa te devoreze.
eu zic sa il lasi pe el de acum sa iti zica ca vrea sa o faceti si daca iti spune ca nu il exciti sa vb cu el si sa il intrebi care ii problema de fapt.


Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata!

Offline

 

#19 2008-11-16 19:17:54

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: dilema

sunteti de o luna impreuna si el spune ca nu-l exciti suficient? Pai ar trebui sa te "rupa". E perfect clar ca problema zace la el si nu la tine. Tu nu ai nici o vina, crede-ma. Mai gandeste-te daca vrei sa ramai in continuare cu el. Daca nu sunteti compatibili sexual e cam dificil, nu ca sexul ar fi cel mai important punct al unei relatii, insa e si el foarte important. Dupa o zi stresanta.....hmmmmmmm


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.