homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ginecologi din brasov


#1 2008-10-15 11:02:15

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

ginecologi din brasov

gabi_c2002 a scris:

Si eu sunt tot din Brasov.O sa-ti recomand unde sa nu te duci,pentru ca eu in Bv nu am nimerit bine,si anume sa nu te duci la d-na doctor Tudorache,ca te expediaza rapid,si nu e prea buna.Am tot citit pe net ca Podasca e f bun.Pretul consultatiilor e cam peste tot 70-80 lei,dar daca ai trimitere de la medicul defam,la policlinica la Astra,si poate si la alte poli,nu platesti.Bafta!

( http://forum.anticonceptionale.ro/p1305 … ml#p130543 )

ChoCoL4Te a scris:

Sun_Lady a scris:

stie cineva un doctor ginecolog bun de tot in brasov in afara de doctorul sarbu? de preferat o doctorita? si la care sa fi si fost tongue multumesc

Doamna Dr Antonya Livia.. e o doamna foarte dragutza si amabila tongue

( http://forum.anticonceptionale.ro/p1135 … ml#p113532 )

pink_brain a scris:

In Brasov recomand : d-na dr. Ciobanu Codruta nr de tel cabinet:0268/585152 sau 0368402782

( http://forum.anticonceptionale.ro/p5812 … tml#p58126 )

maryahs a scris:

imi poate recomanda si mie cineva un ginecolog(barbat sau femeie) bun in Brasov? eu am fost la Gadiuta Ioana si am fost dezamagita, iar acum vreau sa mai merg la un control

( http://forum.anticonceptionale.ro/p5041 … ml#p504179 )

Apostu Petrina - dr. ginecolog, Brasov. Este tanara si fara experienta. Face degeaba ecografii la consultatie pt ca nu stie sa le interpreteze. Mie nu mi-a gasit un ovar smile si mi-a spus ca mai devreme de 5-6 zile nu imi va veni menstruatia. Mi-a venit fix a 2-a zi smile Am apreciat insa ca nu mi-a prescris niciun tratament fara sa fac intai analize, spre deosebire de alti medici care se avanta in experiente pe pacienti.

( http://forum.anticonceptionale.ro/p6878 … ml#p687884 )

Brasov:
     Dr. Moga Marius - nu-l recomand! Mi-a prescris un "tratament" care mi-a agravat boala in loc sa o vindece. In plus, are o atitudine apatica, vb destul de urat si e mereu pe fuga, nu are rabdare cu pacientele.

    Dr. Podasca Cezar - nu-l recomand pt tratamente. Multe fete/femei il recomanda, insa eu nu am o parere buna despre el. Poate o fi bun la nasteri si pt supravegherea sarcinilor, insa eu n-am fost multumita de tratamentul pe care mi l-a prescris. Pt o inflamatie a colului mi-a prescris fara niciun fel de analize Doxicilina si Cervucid si mi-a zis ca o sa-mi treaca daca urmez tratamentul, nici macar sa nu revin la control. Dupa tratament am fost la alt medic care mi-a zis ca inflamatia e tot acolo. Multe femei il apreciaza pt felul in care se poarta cu pacientele. Eu una ma simt foarte jenata in prezenta lui. In plus, eu apreciez un doctor dupa eficienta tratamentelor prescrise; conteaza mai putin cum se poarta cu pacientele.

    Dr. Badea Valeria - inclin sa cred ca este o doctorita buna. Am fost o singura data la ea. Nu mi-a placut ca mi-a prescris un tatament fara analize in prealabil, tratament care nici nu a fost eficient. Mi-a placut insa ca a avut rabdare si mi-a explicat despre ce este vb in cazul meu. Mi-a lasat impresia ca stie medicina, dup ce mi-a spus lucruri de a caror veridicitate m-am convins pe propria piele, dupa ce la alti ginecologi incompetenti mi-au prescris tratamente gresite (a se vedea cei mentionati mai sus). Desi are un stil de "hai, ma lasi", cu mine a avut rabdare si mi-a explicat tot ce vroiam sa stiu. Mi-a lasat impresia ca se implica in meseria ei; ca tratament m-a prescris niste ovule dupa o reteta proprie, nu ceva din comert. Pana la urmatoarele vizite, am o parere buna despre ea.

    Dr. Apostu Petrina - nu o recomand. E tanara, fara experienta si fara competente ecografice (a se vedea postul http://forum.anticonceptionale.ro/viewt … 84#p687884).

blueeyes a scris:

As putea sa adaug:

Dr. Antonya Livia - o recomand. E tanara, dar cu multa experienta, la ea ma duc de vro 2 ani, nu mai am absolut nici o problema ginecologica.

Dr. Badea Ileana - nu o recomand. A fost prima doctorita la care m-am dus. Virgina fiind, a zis ca prefera sa-mi faca un avort decat un tuseu rectal si a facut misto de mine pentru ca eram inca virgina la 20 de ani... La anexita pe care o aveam in vremea aia (si din cauza careia m-am dus la control la ea) mi-a prescris enoooorm de multa medicatie, doctora de familie s-a crucit cand a vazut reteta si mi-a taiat jumate din medicamentele zilnice...

blueeyes, eu nu am auzit de Badea Ileana... sigur nu e vorba de Badea Valeria, nu? Unde are cabinet? Mi-e teama sa nu fie vorba de doctorita la care am fost eu (Badea Valeria) si de care eu am impresie buna... Daca ar fi aceeasi persoana se cam schimba lucrurile hmm

De Antonya Livia am auzit si eu, dar nu am fost la ea. Mama mea a fost la ea si i-a prescris un tratament de care nu a fost multumita. Am citit insa multe pareri bune despre ea pe forumuri, dar am fost intotdeauna sceptica in ceea ce o priveste.

Sunt in cautarea unui doctor ginecolog bun in Brasov. Si cand spun bun, ma refer la un doctor capabil sa trateze afectiunile pacientelor. Multe femei recomanda medicii ginecologi din prisma felului in care le-au monitorizat sarcinile sau cum s-au purtat cu ele. Eu caut un doctor competent, care sa stie sa puna un diagnostic corect si sa dea un tratament adecvat si eficient.

Spune-mi te rog daca  la dr. Antonya Livia ai fost numai pt controale de rutina sau si cu probleme? Daca ti-a prescris vreodata tratamente, spune-mi te rog daca au avut rezultate bune.

Multumesc frumos.

blueeyes a scris:

Anca, o chema Badea Ileana, nu stiu daca o cheama si Valeria, insa are cabinetul in Racadau, langa Parcul Trandafirilor.

Despre Dna. Dr. Antonya pot sa spun ca m-a ajutat muuult in gasirea anticonceptionalului cu care ma potrivesc si m-a vindecat de o candida infernala. Pe mama insa a ajutat-o cu probleme mult mult mai mari, ei nu i se mai oprea sangerarea menstruala de aproape o luna si a avut multe alte probleme pentru care alti medici recomandau operatie (indepartarea uterului). Antonya insa a rezolvat-o tot cu medicatie, a facut tratamentul ei si acum e sanatoasa...

In consecinta eu o recomand cu draga inima smile

Cred ca sunt totusi doctorite diferite, pt ca Badea Valeria nu stiu sa aiba cabinet in Racadau. Multumesc frumos pt ce mi-ai spus de dr. Antonya, cred ca o sa-mi fac o programare.

( http://forum.anticonceptionale.ro/p6880 … ml#p688082 )

danny a scris:

pentru Brasov ti-as recomanda clinica Eva. E in spatele bancii BCR de la hidromecanica. Sunt mai scumpi un pic caci sunt o clinica privata insa si profesionalismul este pe masura. Eu acolo am fost la D-nul doctor Bisoc Dorel (nu auzisem de el pana atunci insa a fost ok).
De la hiperdia (spitalul judetean) ti-as recomada pe d-na doctor Solonarie Loreta care m-a impresionat exraordinar...asha doctor profesionist nu am mai intalnit pana acum.
Dezavantajele la ambele sunt ca iti trebuie programare din timp (poate k la dr Bisoc nu e chiar asha aglomerat insa la Solonarie e multa lume).
In cz: eu m-as duce la d-na dr Solonarie , e the best!...daca nu e timp acolo, atunci la clinica eva.

multumesc pt raspuns, danny. la eva nu mi se pare asa scump, am inteles ca e 160 RON o colposcopie, in timp ce la alt medic e 200. nu stiu insa cat sunt de buni medicii de acolo care fac colposcopie. eu cand am sunat mi-au spus ca sunt doar 2 doctori care fac colposcopie: cristescu claudia si preda mircea. eu nu am mai auzit de niciunul din ei si nu stiu daca sunt buni sau nu, daca sa merg cu incredere si daca da, la cine? de bisoc dorel nu mi-a spus nimic :f?rbryllad:
despre dr solonarie am auzit niste zvonuri nu ft bune, dar nu am fost la ea, deci nu stiu cat sunt de adevarate.

se face undeva in bv videocolposcopie? sau ai idee cu ce difera de colposcopia obisnuita?

si repet intrebarea: la ce doctor imi recomandati sa fac colposcopia?

( http://forum.anticonceptionale.ro/p7388 … ml#p738863 )

Aici este o lista cu pareri despre medicii ginecologi din fiecare oras, printre care si din Brasov. Eu zic ca e destul de multa informatie si aici, merita vazut:
http://www.parinti.com/modules.php?name … ;order=loc

Iar aici sunt niste discutii tot pe aceeasi tema:
http://www.parinti.com/modules.php?name … mp;start=0

Ultima oara a fost editat de anca9 (2009-06-30 09:47:46)

Offline

 



#2 2008-10-15 11:46:53

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: ginecologi din brasov

eu as adauga la aceasta lista si pe Solonari Loreta stiu ca era la clinica (imi scapa numele acum) de langa spitalul municipal super iti vorbeste de grag te duci la ea si chiar isi face bine meseria

Offline

 

#3 2008-10-15 15:55:49

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

la hiperdia era. eu am auzit niste zvonuri nu ft bune despre ea. poate vorbeste frumos cu pacientele, insa am auzit ca face greseli mari. am inteles ca de la hiperdia ar fi fost concediata, de aceea nu mai lucreaza acolo. repet, e doar un zvon, nu am fost la ea (tocmai datorita barfelor care circula smile )

Offline

 

#4 2008-10-15 16:20:39

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: ginecologi din brasov

Ce stiti de dna dr. Codruta Ciobanu?


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#5 2008-10-16 09:27:12

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

in afara de faptul ca o recomanda pink_brain (vezi citatul de mai sus), eu nu stiu nimic. observ insa ca nr de tel e de pe zorilor, deci cred ca are/a avut cabinet acolo. daca mergi la ea, spune-ne te rog si noua cum ti s-a parut.

de dr. cristescu claudia stie cineva ceva? as vrea sa merg pt o colposcopie la ea. a mai facut cineva? imi puteti spune o impresie?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-10-16 09:45:22

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: ginecologi din brasov

anca9 a scris:

la hiperdia era. eu am auzit niste zvonuri nu ft bune despre ea. poate vorbeste frumos cu pacientele, insa am auzit ca face greseli mari. am inteles ca de la hiperdia ar fi fost concediata, de aceea nu mai lucreaza acolo. repet, e doar un zvon, nu am fost la ea (tocmai datorita barfelor care circula smile )

eu am fost la dansa de vre-o 3 ori iar o prietena de a mea merge cred ca de 6 ani ea a avut mai multe probleme si a si nascut cu ea numai ca nu e medic la maternitatea din bv e in zarnesti. iar din cate stiu eu la ea la hiperdia erau niste cozi interminabile acum fiecare cu parerea lui

Offline

 

#7 2008-10-28 16:53:24

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

anca9 a scris:

de dr. cristescu claudia stie cineva ceva? as vrea sa merg pt o colposcopie la ea. a mai facut cineva? imi puteti spune o impresie?

o sa-mi raspund singura smile

la doctorita asta are rost sa mergi numai daca esti dispusa sa dai ceva banuti peste consultatie. altfel, nici nu se va uita la tine. am patit-o eu, la clinica eva, unde o consultatie e 100 ron. m-a expediat rapid, nu si-a dat deloc interesul.

in schimb, cand pe langa costul consultatiei ii dadeam si "o mica atentie", avea rabdare, ma asculta si imi explica ce vroiam sa stiu, se vedea ca isi da silinta. cat timp am cotizat, mi-a lasat impresia ca se pricepe si e o doctorita buna.
ultima data am vrut sa o testez si nu i-am mai dat nimic. oricum dadusem 100 ron pe consultatie. bineinteles ca nu si-a amintit ca alta data ii dadeam bacsis si m-a tratat cu indiferenta.

ca tip pt cele interesate: daca vreti sa obtineti o programare rapida la ea, cautati-o personal si dati-i ceva. o sa obtineti programare in cel mult o saptamana smile pt consultatii, la fel: recomand sa-i dati bacsis daca vreti sa isi dea interesul si sa nu regretati banii dati pe consultatie, cum am facut eu.

Offline

 

#8 2008-11-19 14:37:41

karmara
Membru
Inregistrat: 2008-11-19
Mesaje: 2

Re: ginecologi din brasov

Buna ziua, am si eu o intrebare.
A fost cineva la dr. Corocleanu Manole (are cabinet la Ginemedica din cate am inteles) sau a auzit ceva despre dansul...o parere?

Offline

 

#9 2008-11-19 14:49:45

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: ginecologi din brasov

Eu nu stiu nimic de el... imi pare rau.


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#10 2008-11-19 15:02:08

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

nici eu nu am auzit de el.

Offline

 

#11 2008-11-19 18:12:42

karmara
Membru
Inregistrat: 2008-11-19
Mesaje: 2

Re: ginecologi din brasov

ok...merci pt raspunsuri.
Pana la urma am fost la dr. Sebesan in seara asta si a fost ok, doar ca terminase programul si se grabea putin.
Am facut consultatie si mi-a luat lama pt analize si data viitoare imi face analiza pt hpv (care costa 300 ron apropos big_smile)

Offline

 

#12 2008-11-20 10:20:20

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

cum e dr. Sebesan? e femeie sau barbat? te-a primit fara programare? unde are cabinet? HPV-ul da, cam atat costa.

Offline

 

#13 2008-11-20 10:27:33

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: ginecologi din brasov

mie nu mi-a placut de Sebesan (este femeie), imi pare destul de repezita si cam dura in miscari si grabita si mereu in intarziere. imi luasem 2 ore liber de la serviciu intr-o dimineata fiind convinsa ca nu are cum sa dureze mai mult si culmea am lipsit 3 ore deoarece doamna a intarziat 45 de minute. acum nu zic ca le face mereu dar a fost de ajuns sa nu ma mai duc la dumneaei.
LE: are cabinet la Policlinica cu Diagnostic Rapid, de pe Livada Vulturului

Ultima oara a fost editat de bubutadana (2008-11-20 11:10:29)


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#14 2008-11-20 11:04:57

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: ginecologi din brasov

sa spun si eu .. Dr Rafaila mi-a spus ca am sarcina extrauterin si eu aveam sarcina normala.. ma internam in spital degeaba.
Doctorita Badea .. cea care are cabinet langa parcul Trandafirilor a fost ok pana am vazut cu ce viteza a acceptat bacsisul smile plus ca mi-a dat un medicament care nu trebuie luat in sarcina fara analize.

Offline

 

#15 2008-11-20 11:13:45

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

stii cumva cum o mai cheama pe doctorita badea? valeria cumva? lucreaza si la maternitate?

Offline

 

#16 2008-11-20 11:18:05

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: ginecologi din brasov

anca9 a scris:

stii cumva cum o mai cheama pe doctorita badea? valeria cumva? lucreaza si la maternitate?

valeria badea o cheama, eu una nu stiu daca lucreaza si la maternitate dar tind sa cred ca da


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#17 2008-11-20 11:34:17

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

da, ea este. nu stiam ca are si alt cabinet. lucreaza la maternitate, e sefa de sectie. in afara de maternitate, eu stiam ca are cabinet pe vulturilor si la eva.

am fost de 3 ori la ea. prima data, pe vulturilor: 100 ron consultatia (n-am dat nimic peste), s-a purtat ft frumos cu mine, mi-a explicat tot ce vroiam sa stiu. am inteles ca acela ar fi cabientul ei si am presupus ca de-aia s-a purtat cu atata atentie. mi-a dat insa si mie tratament fara nicio analiza neutral niste ovule preparate despre care alt doctor mi-a spus pe urma: "v-a omorat". deci presupun ca erau puternice. mai mult, cand am facut analizele la alt doctor, am constatat ca n-aveam decat un streptococ amarat, care tece cu antibiotic. deci luasem ovulele alea degeaba.

a 2-a oara am fost la eva, mi-a recoltat probe pt pap si m-a expediat rapid. a fost foarte sictirista si complet schimbata de cum o stiam de la prima vizita. probabil din cauza ca platisem consultatia la receptie iar ei nu i-am mai dat nimic.

a 3-a oara am fost iar la cabinetul de pe vulturilor, cu rezultatele. intr-un minut am fost gata, a terminat repede cu mine smile

am ramas si eu cu un gust amar legat de ea. mi se pare la fel de fitoasa si ciubucara ca doctorita cristescu. ambele isi dau interesul numai daca primesc ceva peste.

a, si ce m-a dezgustat cel mai tare: dupa ce am plecat prima data din cabinetul de pe vulturilor, m-a apucat a 2-a zi o mancarime si usturime de-mi venea sa ma urc pe pereti. cred ca facusem cndida neutral noroc ca mi-a trecut cu ovule. dar de atunci sunt sceptica in privinta felului in care se face sterilizarea ustensilelor la cabinetul de pe vulturilor.

parcul trandafirilor pe unde e? cum e cabinetul de acolo? au aparatura moderna? mai sunt si alti medici acolo?

Ultima oara a fost editat de anca9 (2008-11-20 11:35:47)

Offline

 

#18 2008-11-20 11:49:04

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: ginecologi din brasov

Parcul Trandafirilor este la intrare in racadau. Are cabinet normal si din cate am vazut cred ca e numai ea acolo... Sunt 2 doctorite ciobanu dar nu mai tin minte al 2-lea nume.
Specific ca am fost acum un an .. poate s-au mai schimbat de atunci

Ultima oara a fost editat de SoareleMeu (2008-11-20 11:50:59)

Offline

 

#19 2008-11-20 12:02:19

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

blueeyes a scris:

Anca, o chema Badea Ileana, nu stiu daca o cheama si Valeria, insa are cabinetul in Racadau, langa Parcul Trandafirilor

:f?rbryllad: o fi sau n-o fi una si aceeasi doctorita? badea valeria e slaba, pe la vreo 50 de ani, tunsa scurt si vopsita un blond inspre castaniu.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.