homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Informatii importante-3


#39 2008-11-15 16:36:47

still_dreaming
Full member
De la: Yes we can!
Inregistrat: 2006-11-28
Mesaje: 488

Re: Informatii importante

Florentina Ely ce ai mai facut?

am fost la medic si am discutat despre "durerea" de dupa operatie, si a zis ca e normal pentru un timp, chiar 1 an, deci poate si la tine e normal sa simti ceva acolo,
pe mine de exemplu ma doare in adevaratul sens, dar suportabil si nu iau nici o pastila contra durerii, cind sint im timpul menstruatie.


To accomplish great things, we must not only act, but also dream; not only plan, but also believe.
All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them.

Offline

 



#40 2008-11-15 23:19:43

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Informatii importante

Florentina Ely a scris:

Pe scurt, stiu ca fiind vorba de tine ti se pare totul ingrozitor insa nu este, medicii aia s-au contrazis pentru ca informatiile nu le-au fost suficiente de la inceput si s-au pripit, nu din lipsa de pregatire sau rea intentie ci doar din dorinta de a spune ceva ...iar mai departe, din nefericire astea sunt lucruri care se intimpla, nu esti singura si nu ai cum sa prevezi...important e sa gindesti pozitiv si sa mergi inainte.



As avea multe de a va contrazice dar nu ma prea pricep foarte mult pe partea de chisturi , aici nu este vb ca mi sa intamplat mie este vb ca ceea ce mi sa intamplat are foarte multe semne de intrebare cat din partea mea cat si din partea celorlalti medici care mau consultat va reamintesc am 23 de ani daca dumneavoastra credeti ca la un chistulet foarte micut din spusele medicilor care mau operat care se formase in urma cu 1-2 saptamani puteam sa fac torsiune din punctul meu de vedere si cat mam documentat este imposibil intradevar simptomele se pot confunda cu apenticita nu am nimic de comentat la acest aspect dar sa te taie fara a se face o ecografie abdominala mi se pare nelalocul ei . In timp ce ma pansa l-am intrebat pe doct rezident care a asistat la operatie si mi sa spus ca am avut un ghinion si ca am avut un chistulet micut format recent ela mai afirmat ca acel chistulet este format de maxim o saptamana si ca nu a fost acel chist problema , mi sa mai spus de ambi doct ca din cauza anticonceptionalelor mi sa intamplat dar din pacate eu pana la operatia nu folosisem deloc aceste medicamente si iam spus apoi a dat din umeri si a spus ca nu stie care a fost problema .

In afara faptului ca nu sa facut acea ecografie mam ales cu o taietura care nu isi avea rostu ptr ca nu mia scos apendicu .
  Nu mi se pare normal sa nu fi avut nici sarcini , nici avorturi si nici chisturi si etc ca din senin sa am o asemenea operatie .
  este normal sa te doara operatia de la schimbarea vremii dar nu mi se pare normal sa ma doara , arde etc doar cea mica din partea dreapta doar cu acea am probleme nu cu cea mare care este situata de la buric in jos .

Inca o data va repet nu este vb ca sunt neaparat eu implicata si ca as fi singura care ma aflu in aceasta situatie am foarte multe argumente la ceea ce mi sa intamplat si cred ca orice persoana daca ar fi fost in locul meu ar fi reactionat si mai rau dar eu nu pot face nimik pana nu ma documentez exact la problema mea sunt multe aspecte care au semne de intrebare . 
Daca ar fi fost chist ovarian torsionat ar fi trebuit sa scrie pe acel biletel de la iesirea din spital pe acel biletel in schimb scrie : " chist ovarian drept hematic eclatat  hemoperitoneu " .

Ar fi foarte multe de spus dar momentan ma opresc aici .

care va sa zica avem u7n diagnostic, de fapt...chist ovarian drept hematic eclatat  hemoperitoneu " . deci nu a fost torsoionat ci a fost un chist hematic, care  a rabufnit...cu scuzele de rigoare insa nimeni, dar absolut nimeni nu avre de unde sa stie cu cit timp in urma ti-a aparut chistul...ma rog



still...nici vorba de vreo persoana care sa medieze intre pacient si medic...din cite stiu eu


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#41 2008-11-17 13:01:55

Florentina Ely
New member
Inregistrat: 2008-11-07
Mesaje: 26

Re: Informatii importante

still_dreaming a scris:

Florentina Ely ce ai mai facut?

am fost la medic si am discutat despre "durerea" de dupa operatie, si a zis ca e normal pentru un timp, chiar 1 an, deci poate si la tine e normal sa simti ceva acolo,
pe mine de exemplu ma doare in adevaratul sens, dar suportabil si nu iau nici o pastila contra durerii, cind sint im timpul menstruatie.

Daca este o durere suportabila nu este pentru a iti face prea mari griji , dar eu de exemplu sambata seara am crezut ca inebunesc de durere si usturimi in partea dreapta jos abia mai puteam merge , la mine cand merg ( ex. 1 km ) pe jos sau orice efort minor sau daca fac undrum mai lung ( ex. sa plec din oras ) si daca stau foarte mult in picioare  ( ex maxim 2 ore ) am dureri la fel ca inainte de operatie .

Offline

 

#42 2008-11-17 13:05:39

Florentina Ely
New member
Inregistrat: 2008-11-07
Mesaje: 26

Re: Informatii importante

doctoressa a scris:

Florentina Ely a scris:

Pe scurt, stiu ca fiind vorba de tine ti se pare totul ingrozitor insa nu este, medicii aia s-au contrazis pentru ca informatiile nu le-au fost suficiente de la inceput si s-au pripit, nu din lipsa de pregatire sau rea intentie ci doar din dorinta de a spune ceva ...iar mai departe, din nefericire astea sunt lucruri care se intimpla, nu esti singura si nu ai cum sa prevezi...important e sa gindesti pozitiv si sa mergi inainte.



As avea multe de a va contrazice dar nu ma prea pricep foarte mult pe partea de chisturi , aici nu este vb ca mi sa intamplat mie este vb ca ceea ce mi sa intamplat are foarte multe semne de intrebare cat din partea mea cat si din partea celorlalti medici care mau consultat va reamintesc am 23 de ani daca dumneavoastra credeti ca la un chistulet foarte micut din spusele medicilor care mau operat care se formase in urma cu 1-2 saptamani puteam sa fac torsiune din punctul meu de vedere si cat mam documentat este imposibil intradevar simptomele se pot confunda cu apenticita nu am nimic de comentat la acest aspect dar sa te taie fara a se face o ecografie abdominala mi se pare nelalocul ei . In timp ce ma pansa l-am intrebat pe doct rezident care a asistat la operatie si mi sa spus ca am avut un ghinion si ca am avut un chistulet micut format recent ela mai afirmat ca acel chistulet este format de maxim o saptamana si ca nu a fost acel chist problema , mi sa mai spus de ambi doct ca din cauza anticonceptionalelor mi sa intamplat dar din pacate eu pana la operatia nu folosisem deloc aceste medicamente si iam spus apoi a dat din umeri si a spus ca nu stie care a fost problema .

In afara faptului ca nu sa facut acea ecografie mam ales cu o taietura care nu isi avea rostu ptr ca nu mia scos apendicu .
  Nu mi se pare normal sa nu fi avut nici sarcini , nici avorturi si nici chisturi si etc ca din senin sa am o asemenea operatie .
  este normal sa te doara operatia de la schimbarea vremii dar nu mi se pare normal sa ma doara , arde etc doar cea mica din partea dreapta doar cu acea am probleme nu cu cea mare care este situata de la buric in jos .

Inca o data va repet nu este vb ca sunt neaparat eu implicata si ca as fi singura care ma aflu in aceasta situatie am foarte multe argumente la ceea ce mi sa intamplat si cred ca orice persoana daca ar fi fost in locul meu ar fi reactionat si mai rau dar eu nu pot face nimik pana nu ma documentez exact la problema mea sunt multe aspecte care au semne de intrebare . 
Daca ar fi fost chist ovarian torsionat ar fi trebuit sa scrie pe acel biletel de la iesirea din spital pe acel biletel in schimb scrie : " chist ovarian drept hematic eclatat  hemoperitoneu " .

Ar fi foarte multe de spus dar momentan ma opresc aici .

care va sa zica avem u7n diagnostic, de fapt...chist ovarian drept hematic eclatat  hemoperitoneu " . deci nu a fost torsoionat ci a fost un chist hematic, care  a rabufnit...cu scuzele de rigoare insa nimeni, dar absolut nimeni nu avre de unde sa stie cu cit timp in urma ti-a aparut chistul...ma rog



still...nici vorba de vreo persoana care sa medieze intre pacient si medic...din cite stiu eu

intradevar acest diagnostic dar si doct care ma operat si rezidentu cand iam intrebat daca am avut vre-un chist mi sa spus ca se formase un chistulet micut care aparuse cu cateva zile sau chiar 2 saptamani in urma dar nu acela a fost problema si l-am intrebat care a fost problema si mia raspuns de la anticonceptionale dar eu nu luasem in viata mea nici macar in tratament apoi a dat din umeri si a spus ca nu stie doar ca am avut un ghinion si atat

Offline

 

#43 2008-11-20 01:31:16

Florentina Ely
New member
Inregistrat: 2008-11-07
Mesaje: 26

Re: Informatii importante

of of of cat o sa mai stau cu durerile astea ca mi-au mancat zilele si mam saturat sa fiu trimesa de la un medic la altu of  , mi sa spus ca cica de la vremea de afara ma doare si asta inseamna sa stau toata iarna in casa la caldurica , o sa o iau razna

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-11-20 01:37:14

Florentina Ely
New member
Inregistrat: 2008-11-07
Mesaje: 26

Re: Informatii importante

o intrebare ptr doctoresa daca poate sa imi raspunda pls

Sa zicem ca a fost acel diagnostic adevarat asta inseamna ca o sa patesc si cu celalalt la fel cum mi sa intamplat cu cel din partea dreapta , si ce inseamna anexita ce afecteaza si daca se poate scapa de ia  ??
Ca in momentu de fata la ecografia de la un spital a gasit un chist pe ovarul stang dar foarte mic format curand de o luna cam asa ceva  .  grater

Ultima oara a fost editat de Florentina Ely (2008-11-20 01:47:42)

Offline

 

#45 2008-11-20 05:52:23

still_dreaming
Full member
De la: Yes we can!
Inregistrat: 2006-11-28
Mesaje: 488

Re: Informatii importante

Florentina Ely a scris:

of of of cat o sa mai stau cu durerile astea ca mi-au mancat zilele si mam saturat sa fiu trimesa de la un medic la altu of  , mi sa spus ca cica de la vremea de afara ma doare si asta inseamna sa stau toata iarna in casa la caldurica , o sa o iau razna

ar trebui sa nu te mai stresezi, am o carte despre managementul durerii dar nu am timp sa o scanez sa o pun aici si este in engleza.
uneori ajuta sport, masaj .
intreaba doctoriul daca poti sa faci ceva diferit de sa iei medicamnte contra durerii.


To accomplish great things, we must not only act, but also dream; not only plan, but also believe.
All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them.

Offline

 

#46 2008-11-20 10:16:13

Leo
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-02-14
Mesaje: 1276
Site

Re: Informatii importante

Fa o plangere la managerul spitalului, la directorul medical... la COLEGIUL MEDICILOR...
Crezi ca te poate ajuta cineva pe forum? Nici Sergiu Nicolaescu n-are ce sa-ti spuna pe forum... exista o foaie de observatie, un raport facut dupa operatie... nimeni de-aici n-are de unde sa stie de ce te-au bagat in sala, ce probleme au aparut acolo, ce-au scos, ce-au lasat... Probabil e o culpa, dar n-ai de unde sa stii daca nu ceri explicatii conducerii.

De curiozitate asa... la ce spital te-au operat?

Offline

 

#47 2008-11-20 11:22:44

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Informatii importante

Florentina Ely a scris:

o intrebare ptr doctoresa daca poate sa imi raspunda pls

Sa zicem ca a fost acel diagnostic adevarat asta inseamna ca o sa patesc si cu celalalt la fel cum mi sa intamplat cu cel din partea dreapta , si ce inseamna anexita ce afecteaza si daca se poate scapa de ia  ??
Ca in momentu de fata la ecografia de la un spital a gasit un chist pe ovarul stang dar foarte mic format curand de o luna cam asa ceva  .  grater

...poate n-am fost eu atenta pana acum...dar de treaba asta cu anexita parca e prima data cand spui... ai aflat acum ca ai si anexita? sau cum?  inteleg ca esti agitata si ingrijorata dar incearca sa scrii cat se poate de clar, si sa povestesti cat se poate de detaliat, respectand un fir logic al evenimentelor....pentru ca altfel devine foarte greu sa ti se dea explicatii, daca nu chiar imposibil....

O sa-ti pun cateva info despre anexita...ca sa te lamuresti ce-i cu ea...stiu ca se trateaza, dar trebuie tratata cat mai corect pentru ca este destul de greu de scapat de ea

Boala inflamatorie pelvină (BIP) reprezintă una din cauzele principale ale durerii pelvine ginecologice

Boala inflamatorie pelvină (BIP) este reprezentată ?n majoritatea cazurilor de
-      salpingita acută (inflamaţia uneia sau ambelor trompe uterine)
-      salpingo-ovarita acută (anexita propriuzisă, inflamaţia trompei şi ovarului)
Boala inflamatorie pelvină (BIP, anexita) este datorată ascensiunii din vagin a unei boli cu transmitere sexuală. Prin urmare BIP este o boală infecţioasă de regulă polimicrobiană (produsă de mai mulţi germeni), transmisă prin contact sexual.
Principalele cauze ale bolii inflamatorii pelvine (BIP, anexita) sunt:
-      Chlamydia trachomatis (60 %)
-      Neisseria gonorrhea (30 %)
-      germeni anaerobi
La unele paciente chlamydia şi gonococul coexistă. Gonoreea are un debut rapid, ?n timp ce chlamydiaza are un debut insidios.

Boala inflamatorie pelvină (BIP, anexita) netratată poate evolua către următoarele complicaţii imediate:
-      piosalpinx (colecţie purulentă ?n interiorul trompei uterine)
-      abces tubo-ovarian (abces voluminos care cuprinde trompa uterină şi ovarul aferent, datorată extinderii inflamaţiei purulente de la trompă)

Simptomele bolii inflamatorii pelvine (BIP) sunt:
-      durere ?n abdomenul inferior
-      secreţie vaginală (leucoree)

Investigaţiile şi testele necesare ?n diagnosticul bolii inflamatorii pelvine (BIP, anexita) sunt:
-      examen microscopic al secreţiei vaginale
-      culturi din colul uterin
-      echografie transvaginală
-     laparoscopie

Diagnosticul bolii inflamatorii pelvine (BIP, anexita) se susţine pe următoarele criterii:
-febră: temperatura peste 38.3 ?C
-scurgere (secreţie) anormală din colul uterin sau din vagin
-evidenţierea ?n laborator a Chlamydia trachomatis sau Neisseria gonorrhea
-valori crescute ale VSH (viteza de sedimentare a hematiilor) sau proteinei C reactive

Diagnosticul definitiv (de certitudine) al bolii inflamatorii pelvine (BIP, anexita) se susţine pe următoarele criterii:
-examen echografic pozitiv la echografia transvaginală: evidenţierea trompelor uterine pline cu lichid gros, cu sau fără abces tubo-ovarian sau lichid liber ?n pelvis
-biopsie pozitivă a endometrului
-laparoscopie pozitivă

Tratamentul bolii inflamatorii pelvine constă ?n:
-      tratament antibiotic combinat
-      rar este necesară intervenţia chirurgicală

Complicaţiile cronice ale bolii inflamatorii pelvine (BIP) pot fi:
-      obstrucţia tubară (?nfundarea trompelor uterine) ? 40 % risc după 3 episoade de BIP
-      sarcina ectopică (sarcina extrauterină, SEU) ? risc de 6 ori mai crescut
-      sindromul durerii pelvine cronice ? 20 % din cazuri.

Sursa: www.ginecologie.ro


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#48 2008-11-20 13:10:05

Florentina Ely
New member
Inregistrat: 2008-11-07
Mesaje: 26

Re: Informatii importante

deliav a scris:

Florentina Ely a scris:

o intrebare ptr doctoresa daca poate sa imi raspunda pls

Sa zicem ca a fost acel diagnostic adevarat asta inseamna ca o sa patesc si cu celalalt la fel cum mi sa intamplat cu cel din partea dreapta , si ce inseamna anexita ce afecteaza si daca se poate scapa de ia  ??
Ca in momentu de fata la ecografia de la un spital a gasit un chist pe ovarul stang dar foarte mic format curand de o luna cam asa ceva  .  grater

...poate n-am fost eu atenta pana acum...dar de treaba asta cu anexita parca e prima data cand spui... ai aflat acum ca ai si anexita? sau cum?  inteleg ca esti agitata si ingrijorata dar incearca sa scrii cat se poate de clar, si sa povestesti cat se poate de detaliat, respectand un fir logic al evenimentelor....pentru ca altfel devine foarte greu sa ti se dea explicatii, daca nu chiar imposibil....

O sa-ti pun cateva info despre anexita...ca sa te lamuresti ce-i cu ea...stiu ca se trateaza, dar trebuie tratata cat mai corect pentru ca este destul de greu de scapat de ea

Boala inflamatorie pelvină (BIP) reprezintă una din cauzele principale ale durerii pelvine ginecologice

Boala inflamatorie pelvină (BIP) este reprezentată ?n majoritatea cazurilor de
-      salpingita acută (inflamaţia uneia sau ambelor trompe uterine)
-      salpingo-ovarita acută (anexita propriuzisă, inflamaţia trompei şi ovarului)
Boala inflamatorie pelvină (BIP, anexita) este datorată ascensiunii din vagin a unei boli cu transmitere sexuală. Prin urmare BIP este o boală infecţioasă de regulă polimicrobiană (produsă de mai mulţi germeni), transmisă prin contact sexual.
Principalele cauze ale bolii inflamatorii pelvine (BIP, anexita) sunt:
-      Chlamydia trachomatis (60 %)
-      Neisseria gonorrhea (30 %)
-      germeni anaerobi
La unele paciente chlamydia şi gonococul coexistă. Gonoreea are un debut rapid, ?n timp ce chlamydiaza are un debut insidios.

Boala inflamatorie pelvină (BIP, anexita) netratată poate evolua către următoarele complicaţii imediate:
-      piosalpinx (colecţie purulentă ?n interiorul trompei uterine)
-      abces tubo-ovarian (abces voluminos care cuprinde trompa uterină şi ovarul aferent, datorată extinderii inflamaţiei purulente de la trompă)

Simptomele bolii inflamatorii pelvine (BIP) sunt:
-      durere ?n abdomenul inferior
-      secreţie vaginală (leucoree)

Investigaţiile şi testele necesare ?n diagnosticul bolii inflamatorii pelvine (BIP, anexita) sunt:
-      examen microscopic al secreţiei vaginale
-      culturi din colul uterin
-      echografie transvaginală
-     laparoscopie

Diagnosticul bolii inflamatorii pelvine (BIP, anexita) se susţine pe următoarele criterii:
-febră: temperatura peste 38.3 ?C
-scurgere (secreţie) anormală din colul uterin sau din vagin
-evidenţierea ?n laborator a Chlamydia trachomatis sau Neisseria gonorrhea
-valori crescute ale VSH (viteza de sedimentare a hematiilor) sau proteinei C reactive

Diagnosticul definitiv (de certitudine) al bolii inflamatorii pelvine (BIP, anexita) se susţine pe următoarele criterii:
-examen echografic pozitiv la echografia transvaginală: evidenţierea trompelor uterine pline cu lichid gros, cu sau fără abces tubo-ovarian sau lichid liber ?n pelvis
-biopsie pozitivă a endometrului
-laparoscopie pozitivă

Tratamentul bolii inflamatorii pelvine constă ?n:
-      tratament antibiotic combinat
-      rar este necesară intervenţia chirurgicală

Complicaţiile cronice ale bolii inflamatorii pelvine (BIP) pot fi:
-      obstrucţia tubară (?nfundarea trompelor uterine) ? 40 % risc după 3 episoade de BIP
-      sarcina ectopică (sarcina extrauterină, SEU) ? risc de 6 ori mai crescut
-      sindromul durerii pelvine cronice ? 20 % din cazuri.

Sursa: www.ginecologie.ro

Cand am fost la doct am facut cateva analize insemnand ecografie abdominala , sange si un consult ginecologic fara analize , eu la o luna dupa operatie mi-am facut o ecografie la un cabinet particular ( care este foarte bun ) si era totul perfect nu sa gasit nimik totul era curatat bine si fara probleme dupa 2 luni am inceput sa am febra nu foarte mare 37.3 sau cu 5 si transpiram foarte rau dureri in partea operatiei , prima durere foarte mare de am crezut ca mi sa spart si celalat ovar era la fel cum am avut inainte de operatie dar fara cefalee dar ma luat somnu instantaneu si mia trecut dar celelalte dureri in jurul operatiei nu trec si erau si dureri mici si mari ( sa le caracterizez asa  ) mam prezentat la un alt spital la o doct chirurg care mi sau facut analizele de mai sus cand sa plec am intrebat-o ce se intampla si de ce ma simt asa cu dureri si febra ( durerile ca si acum ca si atunci sunt in partea dreapta jos nu in partea stanga ) si mi sa spus ca am si anexita si de aceea am acele dureri si temperatura si chiar frisoane care transpir foarte rau , este prima oara cand mi sa spus asa ceva si nu inteleg cum as fi facuto si cum si-ar fi dat seama ca la consulturile din nainte de operatie care mi se faceau si secretie si sange si urina si ecografie nu mi sa depistat nimik si acum hopa topa sa mi se spuna lucrurile acestea ( consulturile mi le faceam periodic ptr linistea mea o data la 6 luni sau chiar la 3 luni ) mi sa mai dat termen de doct ginecologa de la acel spital ca momentan doar maxim 3 ani mai am sanse sa pot face un copil .

Offline

 

#49 2008-11-20 13:15:16

Florentina Ely
New member
Inregistrat: 2008-11-07
Mesaje: 26

Re: Informatii importante

still_dreaming a scris:

Florentina Ely a scris:

of of of cat o sa mai stau cu durerile astea ca mi-au mancat zilele si mam saturat sa fiu trimesa de la un medic la altu of  , mi sa spus ca cica de la vremea de afara ma doare si asta inseamna sa stau toata iarna in casa la caldurica , o sa o iau razna

ar trebui sa nu te mai stresezi, am o carte despre managementul durerii dar nu am timp sa o scanez sa o pun aici si este in engleza.
uneori ajuta sport, masaj .
intreaba doctoriul daca poti sa faci ceva diferit de sa iei medicamnte contra durerii.

medicamente nu iau impotriva dureri dar cand am dureri mari am o asistenta care ma supravegheaza si imi face injectii ptr dureri , sport nu pot sa fac din cauza ca sin cand ma intind ma doare si nu am voie 6 luni  insemnand pana la sf acestei luni

Offline

 

#50 2008-11-20 13:20:10

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Informatii importante

pai si ...alti medici pe care i-ai mai consultat in problema asta...cum te-au sfatuit??

Ultima oara a fost editat de deliav (2008-11-20 13:23:52)


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#51 2008-11-20 13:28:55

Florentina Ely
New member
Inregistrat: 2008-11-07
Mesaje: 26

Re: Informatii importante

Leo a scris:

Fa o plangere la managerul spitalului, la directorul medical... la COLEGIUL MEDICILOR...
Crezi ca te poate ajuta cineva pe forum? Nici Sergiu Nicolaescu n-are ce sa-ti spuna pe forum... exista o foaie de observatie, un raport facut dupa operatie... nimeni de-aici n-are de unde sa stie de ce te-au bagat in sala, ce probleme au aparut acolo, ce-au scos, ce-au lasat... Probabil e o culpa, dar n-ai de unde sa stii daca nu ceri explicatii conducerii.

De curiozitate asa... la ce spital te-au operat?

Ai dreptate ca nu ma poate ajuta nimeni pe forum cu ceea ce sa intamplat exact aici doar ma informez si cer sfaturi , in privinta spitalului este vb de Sf. Ioan ca era cel mai aproape si nu au vrut sa ma duca la Sp. Floreasca . Dar nu vreau sa acuz tot spitalul ptr ca am vazut si doct foarte buni care le pasa si vb foarte frumos , asistentele au fost foarte dragute pe medicamentele cumparate de mine ca nu aveau medicamente mai puternice dar nu vreau sa acuz spitalul cum mia spus si doct care am avut-o pana acum ca il cunoaste pe doct care ma operat nu am cazut pe mana cui trebuia si in afara de lucru asta sa fim seriosi opereaza ca pe banda de la ora 12 ziua pana dimineatza cand intra tura cealalta . Ca sa am acces la informatii trebui sa ai si pile foarte mari , eu sincera sa fiu nu vreau sa le fac vre-un rau , ptr ca daca ma apuc sa investighez cu siguranta nu va iesi bine momentan ma informez si apoi o sa actionez ptr ca in afara de cei care mau operat nu stie nimeni ceea ce a fost .

Offline

 

#52 2008-11-20 13:34:18

Florentina Ely
New member
Inregistrat: 2008-11-07
Mesaje: 26

Re: Informatii importante

multi nu au vrut sa se bage peste doct care ma operat si este singura care momentan mia facut analizele si mi sa dat un tratament si care ma luat in evidenta ptr ca este prin cunostinte , acum am gasit un spital particular cel din zona unirii si o sa imi fac fisa acolo dar momentan nu pot sa ma duc sper sa reusesc cat mai repede

Offline

 

#53 2008-11-20 16:17:09

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: Informatii importante

Leo a scris:

exista o foaie de observatie, un raport facut dupa operatie...

Pacientul poate intra in posesia lui? Daca da, medicului ii va fi adus la cunostinta? Care-i protocolul (daca ai habar)?

Offline

 

#54 2009-03-01 20:03:53

still_dreaming
Full member
De la: Yes we can!
Inregistrat: 2006-11-28
Mesaje: 488

Re: Informatii importante

cum te mai simti Florentina_Ely?


To accomplish great things, we must not only act, but also dream; not only plan, but also believe.
All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.