homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Augmentin si Laurina


#1 2007-03-25 15:48:41

fgf
New member
Inregistrat: 2007-03-25
Mesaje: 11

Augmentin si Laurina

Stiu ca s-a discutat destul de mult despre Laurina. Am incercat sa citesc toate mesajele, dar inca nu m-am lamurit asupra problemei pe care o am eu.Am luat vreo 3 ani de zile (cu vreo 2 intreruperi) Logest, m-am ingrasat cam 10 kg si am mers la medic pentru a-mi recomanda altceva. Mi-a recomandat Laurina si mi-a spus ca este mult mai bun. Totodata, m-a sfatuit sa fac pauza o luna intre cele doua. Am insistat (daca tot m-am supus controlului smile pe care il detest sa imi faca toate testele de care este nevoie). Am facut testul Papanicolau care a iesit OK, dar mi-a descoperit o vaginita pentru care mi-a recomantat mie 10 zile de Augmentin si Cervugid iar sotului 10 zile de Augmentin. Ultima pastila de Augmentin am luat-o in aceeasi zi cu a doua (alba) de Laurina. Intrebarea mea este: cate zile trebuie sa ne mai protejam cu prezervativ? Am primit mai multe raspunsuri-o luna sau o saptamana? Multumesc anticipat.

Offline

 



#2 2007-03-25 15:54:26

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: Augmentin si Laurina

pe toata durata tratamentului si inca 7 zile(adica 7 pastile inghitite) (daca e antibiotic medicamentul ala)


Nobody home

Offline

 

#3 2007-03-25 16:24:20

fgf
New member
Inregistrat: 2007-03-25
Mesaje: 11

Re: Augmentin si Laurina

Da. E antibiotic. Si cica foarte puternic. Multumesc. Deci pana in a zecea zi de Laurina (daca a doua zi inca am luat antibiotic).

Offline

 

#4 2007-03-26 10:55:58

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Augmentin si Laurina

exact


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.