homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nu stiu ce sa cred!!


#1 2007-03-26 18:26:57

Lolikita
New member
Inregistrat: 2006-07-06
Mesaje: 95

nu stiu ce sa cred!!

Luna trecuta am fost foarte bolnava si am luat antibiotice..eu luam si anticonceptonale si stiu k pe perioada tratamentului si inca o sapt dupa ce termin tratamentul trebuie sa ma protejez .. am facut dragoste cu prietenul meu dar dupa cateva zile dupa ce am calculat dc mai eram protejata nu mai eram asa sigura..am facut 2 teste de sarcina dupa cateva sapt si mi-au iesit pozitive..am fost foarte ingrijorata dar tot am crezut k au iesit gresit totusi am continuat sa i-au antibebe si in ziua a patra de pauza mi-a venit menstruatia..adica nu sunt sigura ce este de fapt mi-a venit joi si sambata mi s-a terminat aproape nu a curs deloc .. joi mi s-a umplut un absorbant si nici ala plin deci practic menstruatia mea a tinut 3 zile .. sa fie sarcina si asa sa se manifeste la mine?voi ce credeti?am nevoie de sfatul vostru.multumesc.
PS:I-au antibebe de 11 luni si niciodata nu am patit asa ceva pana acum.

Offline

 



#2 2007-03-26 18:31:23

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: nu stiu ce sa cred!!

deci stay ca nu inteleg...cat timp ai luat antibiotice te ai protejat suplimentar + inca 7 pastilute de la terminarea tratamentului...nuh?...si totusi testele ti au iesit pozitive?...iar apoi ai avut sangerari?...sfatul meu e sa mg la ginecolog...s ar putea sa fi insarcinata...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#3 2007-03-26 18:41:47

Lolikita
New member
Inregistrat: 2006-07-06
Mesaje: 95

Re: nu stiu ce sa cred!!

Mey cat timp am luat antibioticele si inca o sapt dupa m-am protejat mai bine zis nu am mai facut deloc numai ca intr-o zi mama mi-a dat o jumatate de pastila de distonocalm si mi se pare ca nu au trecut 7 zile de cat am luat pastiluta si am facut dragoste in a 6 zi .. la inceput am crezut k au trecut 7 zile dar apoi nu am mai fost atat de sigura si apoi a urmat restul testele au iesit pozitive si mi-a venit cred nu stiu cum sa numesc acea sangerare dc nu menstruatie.

Offline

 

#4 2007-03-26 18:43:51

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: nu stiu ce sa cred!!

nu stiu daca esti sau nu insarcinata, e prea mult pt mine sa dau asa un verdict! si chiar pt noi toate.... dar cred ca cel mai intelept ar fi sa mergi la ginecolog sa confirme sau sa infirme o eventuala sarcina... desi din cate stiu eu, daca te-ai protejat pe durata tratamentului si 7 pastilutze inghitzite dupa si n-ai uitat nici o pastilutza... n-ar trebui sa fie probleme! bafta!
testele alea de sarcina la ce perioada de la "contactul cu risc" le-ai facut? sunt oare valabile?

Ultima oara a fost editat de annna (2007-03-26 18:45:00)


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#5 2007-03-26 18:47:33

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: nu stiu ce sa cred!!

o jumatate de pastila de ditonocalm in general nu influenteaza anticonceptionalele dar dupa un tratament cu antibiotice...cine stye...cel mai simplu e sa mg la ginecolog...cum zicea si annna...nu avem de unde sa stym dak eshty sau nu insarcinata...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-03-26 18:50:57

Lolikita
New member
Inregistrat: 2006-07-06
Mesaje: 95

Re: nu stiu ce sa cred!!

off tocmai m-am certat cu prietenul meu l-am anuntat joi ca mi-a venit cel pun asa am crezut iar azi s-a trezit sa-mi reproseze ca l-am mintit k nu mi-a iesit niciun test pozitiv, ca nu mai are incredere in mine.Cred ca dc as fi insarcinata as avea o luna .. se vede la ecograf daca merg la medic? de cat timp tre sa fiu insarcinata ca sa se vada la ecograf?

Offline

 

#7 2007-03-26 19:04:38

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: nu stiu ce sa cred!!

dupa 6 saptamani se vede la ecograf.sigur te-ai protejat pe toata durata tratamentului + inca 7 zile ai numarat corect?iar daca ai avut cintact sexual neprotejat in sa zicem la a7a pastiluta ai asteptat 4 ore ca sa fie absorbita de organism?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#8 2007-03-26 19:05:52

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: nu stiu ce sa cred!!

sarcina trebuie sa aiba 6 saptamani ca sa se vada la ecograf...sfatul meu e sa mai faci un test...maine dimineata...si dak iese pozitiv sa mg la ginecolog...in ceea cel priveste pe pritenul tau parerea mea e ca ar trebui sa fie langa tine in perioada asta nu sa ti reproseze diferite chestii...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#9 2007-03-26 19:08:37

Lolikita
New member
Inregistrat: 2006-07-06
Mesaje: 95

Re: nu stiu ce sa cred!!

m-am protejat 100% sigur pe perioada tratamentului cu antibiotice dar am luat o jumatate de pastiluta de distonocalm si aici nu stiu sigur dc au trecut 7 zile de cand am luat distonocalmul..grater off yo tot am sperat sa nu fie nimic .. asta imi mai lipseste acum k in rest le am pe toate.

Offline

 

#10 2007-03-26 19:12:32

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: nu stiu ce sa cred!!

poate ati avut probleme cu prezervativul.mai fa un test de sarcina de dimineata si mergi si la ginecolog o jumatate de pastila de distonocalm nu cred sa fi diminuat efectul ac.si sa se produca ovulatia.sunt tare mirata nu stiu cum se paote intampla asta daca te-ai protejat suplimentar.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#11 2007-03-26 19:15:48

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: nu stiu ce sa cred!!

jumatatea aia de pastila de distonocalm nu are prea mare treaba... nu e vb de tratament; e o jumatate de pastilutza pana la urma... aia nu indica probleme! eu zic totusi sa faci inca un test maine dimineatza... si apio fuga cat poti de repede la un ginecolog sa-i spui ce s-a intamplat... macar sa scapi de stresul asta! poate niste analize de sange ar lamuri... eu zic totusi ca sansele sunt mici sa fi ramas insarcinata...
prietenul tau e si el la fel de speriat ca tine... e greu acum; dar intelege-l si pe el sad mie mi-a zis cand eram intr-o siyuatie de genul asta ca daca e ceva nu e al lui big_smile acum rad... dar atunci am plans juma de ora neutral.... dupa si-a dat seama ca a gresit... normal!


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#12 2007-03-26 19:16:51

Lolikita
New member
Inregistrat: 2006-07-06
Mesaje: 95

Re: nu stiu ce sa cred!!

cand mi-a iesit testul pozitiv el era in bucuresti la facultate avea de facut o demonstratie la facultate la care zicea el k nu putea lipsi si i-am zis ca am nevoie de el si mi-a spus k o sa vina dupa ce termina demostratia .. a venit intradevar dar el crede acum dupa ce am crezut k mi-a venit menstruatia k am facut totul intentionat k sa il tin langa mine mereu sa-l controlez de parca scopul meu ar fi sa-i fac eu rau .. dar ce fata nu are nevoie de iubitul ei in astfel de momente nu cred k exagerez asa cum zice el si ma doare ceea ce mi-a zis azi k l-am mintit k nu mai are incredere in mine de parca as avea eu vreun beneficiu dc as ramane insarcinata. Sunt cls a XII a am planuri mari vreau sa dau la ASE de 2 ani ma pregatesc sa intru la fac asta dc as ramane insarcinata mi-ar strica toata viata toate visele mele se vor duce draq.

Offline

 

#13 2007-03-26 19:22:48

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: nu stiu ce sa cred!!

stai linistita mai fa un test maine de dim.si in functie de asta iei o decizie .ii explici frumos prietenului cum sta situatia si gata ca doar nu ai facut asta special.iar daca nu e alaturi de tine iti dai si tu seama cat te poti baza pe el....iar daca este o sarcina nu are de ce ca toate planurile tale sa se duca de rapa:)


ce culoare avea menstruatia?

Ultima oara a fost editat de ralucaelena (2007-03-26 19:27:05)


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#14 2007-03-26 19:26:52

Lolikita
New member
Inregistrat: 2006-07-06
Mesaje: 95

Re: nu stiu ce sa cred!!

ralucaelena a scris:

poate ati avut probleme cu prezervativul.mai fa un test de sarcina de dimineata si mergi si la ginecolog o jumatate de pastila de distonocalm nu cred sa fi diminuat efectul ac.si sa se produca ovulatia.sunt tare mirata nu stiu cum se paote intampla asta daca te-ai protejat suplimentar.

De frica sa nu se intample ceva cu prezervativul nu am facut nimic pe perioada tratamentul si nici in saptamana de dupa tocmai asta e faza k nu aveam cum sa raman insarcinata decat pastiluta aia de distonocalm ma pune pe ganduri..

Offline

 

#15 2007-03-26 19:28:34

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: nu stiu ce sa cred!!

pai daca nu ati facut nimic si ati apelat la abstinenta nu ai cum sa fi insarcinata ,pastila aia era prea putin ca sa scada efectul ac.sa nu fi uitat tu o pastiluta?menstruatia a avut o culoare normala?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#16 2007-03-26 19:29:46

Lolikita
New member
Inregistrat: 2006-07-06
Mesaje: 95

Re: nu stiu ce sa cred!!

ralucaelena a scris:

stai linistita mai fa un test maine de dim.si in functie de asta iei o decizie .ii explici frumos prietenului cum sta situatia si gata ca doar nu ai facut asta special.iar daca nu e alaturi de tine iti dai si tu seama cat te poti baza pe el....iar daca este o sarcina nu are de ce ca toate planurile tale sa se duca de rapa:)


ce culoare avea menstruatia?

Pey cum sa mai dau eu la facultate in situatia asta sad ? era mai inchisa dar nu mi s-a parut nimic anormal la ea .. luna asta am avut multe cheaguri intradevar dar am mai patit asta.. nu stiu ce sa cred nu stiu ce voi face sincer .. ma simt singura chiar nu pot sa ma gandesc ca am ramas insarcinata nu vreau sa ma gandesc la asa ceva.

Offline

 

#17 2007-03-26 19:32:17

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: nu stiu ce sa cred!!

de ce crezi ca nu mai poti sa dai la facultate?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#18 2007-03-26 19:35:56

Lolikita
New member
Inregistrat: 2006-07-06
Mesaje: 95

Re: nu stiu ce sa cred!!

pey cu un bebe in burta si multe alte cate vor urma nici nu vreau sa ma gandesc ce vor spune parintii sad sunt sigura ca nu ma vor mai lasa sa fac facultatea si multe alte lucruri pe care mi le vor interzice nu vreau sa ma gandesc la asa ceva sad

Offline

 

#19 2007-03-26 20:06:49

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: nu stiu ce sa cred!!

eu cred ca parintii or sa te inteleaga vb. cu mama ta spunei cand afli sigur daca esti sau nu insarcinata dansa poate sa te sfatuiasca mai bine:)


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.