homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Retin-A


#1 2007-03-26 19:48:16

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

retin-A

s`a dat cineva vreodata cu retin-a pt acnee?am pe cineva care s`a dat si i se exfoliaza pielea,s`a inrosit in pete si il cam si mananca..ce sa faca..sa mai continue tratamentul sau sa`l opreasca?


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 



#2 2007-03-26 21:30:42

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: retin-A

pai daca nu ii priste de ce sa se mai dea?

Offline

 

#3 2007-03-26 21:34:42

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: retin-A

sa l opreasca...si sa mearga la dermatolog...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#4 2007-03-27 06:49:25

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: retin-A

pai nu stiu cine pe un forum zicea ca trebuie continuat..mi s`a parut f ciudat d`aia v`am si intrebat!


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

#5 2007-03-27 08:45:56

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: retin-A

pai daca are astfel de reactii clar trebuie oprit tratamentul


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-03-27 08:54:00

mildangel2006
Full member
Inregistrat: 2006-11-06
Mesaje: 242

Re: retin-A

acneea trata asa... sa renunte pe cat posibil la prajeli, grasimi si dulciuri. si sa bea multe lichide -SUB NICI O FORMA SUCURI gen cola, pepsi, cappy si altele de gen. eu am avut probleme cu ani in urma, am fost la dermato si m-a trecut pe regim+ niste antibiotice nasoale si o masca pt fata facuta la farmacie(care in timp usca piele-am folosit-o o saptamana ca ma dispera-trebuia sa ma dau seara si sa o las pana dimineata, apoi sa ma spal pe fata si apoi sa plec la liceu-cu porii deschisi............)
va spun din experienta-fructe/ legume, mancare sanatoasa-o data pe saptamana cartofi prajiti e ok dar nu non-stop, mezeluri CAT mai rar, grasimi cat mai rar si dulciuri moderat, nu in exces.

tratamentul sa-l opreasca. nu pt toata lumea e bun.
si sa nu se spele pe fata cu sapun.cosmeticiana mi-a recomandat  Dove sau Nivea(la acesta nu am suportat mirosul) Dove era ok pt mine pana am devenit alergica... si imi apareau bubite (cosuri pt neavizati). sa incerce o lotiune fara alcool-recomand Tenapin de la Plafar si atat dar DOAR daca doamna de la Plafar ii zice ca e ok, tinand cont de problema cu Retin-a.

contrat opiniei marii majoritati acneea nu trece daca iti incepi viata sexuala. altfel nu ar fi atat de multi cu cosuri la 20+. alimentatia e cheia.

eu ma spal pe fata DOAR cu apa de aproape 2 ani. Dar ma spal super bine. Si nu am probleme(sunt din Bucuresti-poluare la maxim) Mi s-a zis sa ma spal cu apa minerala (tanti doctora) dar... prefer apa.nu-mi place mirosul care ramane putin timp dupa spalare, plus ca mi se pare risipa. a,si sa mentionez ca nu ma machiez. nu-mi place.

Ultima oara a fost editat de mildangel2006 (2007-03-27 08:55:42)

Offline

 

#7 2007-03-27 09:01:20

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: retin-A

mersi mult..lui nu i`au dat medicamente pt k are colesterolul ridicat si trigliceridele..nu stiu exact care e legatura,dar i`a dat decat tratament extern..nu stiu cat de eficiente sunt..eu nu prea am incredere..


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.