homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Spirulina si infectiile urinare


#1 2007-03-27 11:19:42

fgf
New member
Inregistrat: 2007-03-25
Mesaje: 11

Spirulina si infectiile urinare

Din fericire nu vreau sa va supun atentiei o problema ci un remediu care pe mine m-a ajutat foarte mult si poate mai sunt si altii care au avut sau au problemele mele. Acum aproximativ 4 ani am facut o infectie urinara destul de puternica in urma a 20 minute state pe iarba pe o punga de plastic in luna martie cand pamantul era ud. Timp de aproape 4 ani din acel moment primavara si toamna (si nu numai) eram prezenta la cabinet la analize cu aceeasi problema-infectie urinara-urinare din 2 in 2 minute, usturime ingrozitoare, uneori picaturi de sange. Stiam pe de rost ce e cu antibiograma, urocultura si antibioticele. Chiar si la propria mea nunta am baut toata seara numai apa minerala pentru ca aveam.....infectie urinara si luam antibiotice. Am incercat o groaza de remedii naturiste si nimic nu a functionat. Am descoperit anul trecut prin august spirulina. Am facut la recomandarea unei colege o cura de 3 luni (produsele pe baza de plante pentru a avea efectul scontat trebuie luate macar 3 luni). Luam cate 3 pastile pe zi la ore fixe (puneam telefonul sa sune). Rezultatul: cam de 6 luni nu am mai facut infectie urinara, desi ar fi trebuit de atunci sa mai am cam doua "reprize". Spirulina mai este buna si pentru alte probleme. Va urez multa sanatate.

Offline

 



#2 2007-03-27 11:24:02

andrutza
Vizitator

Re: Spirulina si infectiile urinare

mie nu-mi face bine spirulina, mi-e rau de la ea....

 

#3 2007-03-27 11:45:41

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Spirulina si infectiile urinare

eu m-am simtit bine de la spirulina,am luat acum vreo 2 ani parca.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.