homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale loette


#1 2008-12-03 19:33:28

iasmy
New member
Inregistrat: 2008-12-03
Mesaje: 22

anticonceptionale loette

Buna,

Poate sa ma lamureasca cineva in legatura cu anticonceptionalele loette?
Am luat.. asa dupa ureche.. 4 ani marvelon 28 cu care m am inteles tare bine in afara faptului ca mi a scazut apetitul sexual, asa ca m-am hotarat sa renunt la ele..in primele 6 luni de pauza am avut numai dereglari in sensul ca o luna imi venea menstruatia,una nu si tot asa..pilozitate in plus....si caderea parului capilar..urmand apoi alte 6 luni in care mi a venit lunar cu mici intarzieri (anterior luarii marvelon imi venea ceas in fiecare luna  in aceeasi data)...mai nou am facut cistita, au aparut dureri constante care inainte nu le aveam, lichid intre uter si ovar(s-a vazut la eco) si chisturi, dupa care am fost la ginecolog si mi s a dat tratament pentru anexita....si acum la doua saptamani dupa,mi s a dat alt tratament printre care si LOETTE...nu prea am auzit de ele si as dori sa aflu mai multe informatii...ma puteti ajuta va rog?

Va multumesc.

Offline

 



#2 2008-12-03 19:52:43

Alina Delia
Addicted member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 12952

Re: anticonceptionale loette

da un search pe forum cu loette ca sunt o garmada de topicuri despre si ai sa te lamuresti
rau ai facut ca ai luat dupa ureche...de acolo si reactiile alea


Cine rade la urma....gandeste mai incet dumbom

Offline

 

#3 2008-12-03 20:33:59

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: anticonceptionale loette

nu stiu exact ce informatii doresti despre ele...daca ai chisturi cam trebuie sa le iei...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#4 2008-12-03 21:00:18

iasmy
New member
Inregistrat: 2008-12-03
Mesaje: 22

Re: anticonceptionale loette

fetelor multumesc de raspuns..
sunt ingrijorata din cauza loette, in primul rand dooarece nu am auzit de ele pana acum, pentru  ca am tot citit ca au un nivel hormonal scazut si nu pot sa imi dau seama daca cumva ma vor afecta in cazul in care am dereglari hormonale mari din cauza marvelonului. daca eu am luat marvelonul dupa urechea mea, doamna doctor la care am fost cred ca mi le a data dupa urechea dansei, deoarece am intrebat ce analize trebuie sa fac pentru a vedea ce tip de ac mi se potriveste iar dansa a zis ca nu se  fac analize speciale si doar si a aruncat ochii pe niste analize de sange uzuale facute de mine(colesterol, tiroida, hemoleucograma, sideremie)...exista analize speciale care se fac in acest caz?..deoarecem am tot uitat si nu am gasit pe forum...

Offline

 

#5 2008-12-03 21:57:47

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: anticonceptionale loette

presupun ca ti`a pus niste intrebari medicul inainte de a ti le prescrie. la inceput iti da mai dupa ochi dupa ceea ce ai tu (la asta ma refer la probleme de sanatate)si la un interval de 6 luni un an se fac niste teste speciale.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-12-03 22:56:10

iasmy
New member
Inregistrat: 2008-12-03
Mesaje: 22

Re: anticonceptionale loette

da.. cand a venit vorba de ac i am povestit istoricul cu marvelonul, o sa  iau loette asa mai cu emotii sa vad cum se prezinta si ma mai duc luna viitoare pe la un control...
imi pare tare bine ca am descoperit acest forum, este foaret bine cand ai cu cine sa te consulti pe probleme similare, sa primesti un sfat,.....

Offline

 

#7 2008-12-03 23:01:16

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: anticonceptionale loette

ia le linistita si daca nu te intelegi cu ele mergi la medic sa ti le schimbe...si bine ai venit printre noi smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#8 2008-12-03 23:29:44

iasmy
New member
Inregistrat: 2008-12-03
Mesaje: 22

Re: anticonceptionale loette

multumesc si bine v am gasit  smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.