homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nu simte nimic....


#1 2008-12-07 15:55:05

tzontzolino20
New member
Inregistrat: 2008-12-07
Mesaje: 26

Nu simte nimic....

Salut!Uite sunt si eu un baiat normal..am 20 anisori,student dar si lucrez ma rog ...ca orice baiat am si eu o prietena!E mai mare ca mine cu 1 an-totul e perfect ne intelegem de minune!Doar o mica problema!De cate ori facem dragoste ea spune ca nu simte nimic....Prima data a fost virgina ia curs sange si ultima oara cand am facut -o la fel ia curs sange-si cred ca e a 10a oara...Ultima oara...nustiu daca se stie ce inseamna am dat ca nebunu.....pe romaneste am fost fleasca,am transpirat ...ea acolo jos era fleasca...dar spunea ca orgasm nimic.....eu ma las pagubas..am moralu la pamant...am incercat tandru...usor...nimica...am incercat dur...nimica...eu sincer ma gandesc sa ne despartim poate cu altu o fi mai bine....Cu alte fete n-am mai avut problema asta...ea spune ca ii e foarte frica de bebe  bebic (prima oara s-a rupt)si mereu spune ca o doare foarte rau...practic ea tremura de fiecare data..sa fie asta de vina?un mic sfat se poate va rog?ca o iau razna...practic nimic nu merge-nici macar oralul...iam facut oral 30 minute si nimica....o iau razna..pe bune!o fosta a avut practic un fel de ejaculare feminina si asta mica chiar nimic?imi spune ..."e dati tu drumul si e ok"dar acolo jos se face fleasca la fata se inroseste si i se face "pielea gainii".Sincer un mic sfat ajutor mic si sunt recunoscator!multumesc anticipat!


www.cosmote.ro
Nu sunt pe creanga mea...da nici pe cealalta!Pur si simplu am luat-o razna-la propriu!

Offline

 

#2 2008-12-07 16:06:09

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: Nu simte nimic....

pai in pirmul rand ar trebui sa stea relaxata si sa se lase "purtata de val" eu zic ca e normala ca la incaput sa nu simta cesti ce da pe parcurs daca se detaseaza de pb ar puteas va se simta   tummenupp


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#3 2008-12-07 17:33:51

dulcinika007
Sr. member
De la: strada viselor
Inregistrat: 2007-12-22
Mesaje: 1443

Re: Nu simte nimic....

subscriu....ai vb cu ea despre chestia asta?poate e de felul ei mai retinuta,incearca sa deschizi cutia pandorei si vorbeste deschis cu ea de sex,de ec si-ar dori...si spune-i ce te deranjeaza,ce ti-ai dori tu,intreab-o ce ii place sau ce i-ar placea in timp ce faceti dragoste.bafta


Tu nu vezi...paradisul meu e acelasi cu al tau
            .....dar tu te joci de'a Dumnezeu...
Tu nu vezi...ca mergem toti pe un drum inchis
            .....si vise mor pe asfalt incins...

Offline

 

#4 2008-12-07 17:37:24

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Nu simte nimic....

din cate observ problema majora deriva din faptul ca ei ii e frica de o sarcina...sfatul meu ar fi sa mergeti impreuna sa vb cu un medic de planning familial si sa folositi pe o metoda sigura de protectie (prezervativul are si el neajunsurile lui) a.i. sa se poata relaxa in timpul contactului sexual...si nici sangerarile nu sunt normale...deci nu ar strica o vizita la ginecolog...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#5 2008-12-07 18:14:08

tzontzolino20
New member
Inregistrat: 2008-12-07
Mesaje: 26

Re: Nu simte nimic....

pai..am vorbit cu ea evident...degeaba tot frica ii e...pilule mi-a spus ca nu are voie sa ia sau nu ii sunt recomandate ..nustiu exact dc..plus ca eterna frica la femei ca cica se ingrasa....acu nu ia venit ciclu de 2 saptamani si e mai stresata..a facut test da a iesit ok .....la medic nu vrea ca ii e prea rusine ..spune ca are o varsta si i e rusine-"cum sa se duca ea la medic"-plus ca ii era super rusine de mine ca a fost virgina la 21 d ani si eu patunci aveam 19...deci pica partea cu vorbitu sau medicu....grater


www.cosmote.ro
Nu sunt pe creanga mea...da nici pe cealalta!Pur si simplu am luat-o razna-la propriu!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-12-07 18:30:12

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Nu simte nimic....

"are o varsta"?????????? si asta ce ar trebui sa denote.... daca nu maturitate? e viata EI, interesul EI, sanatatea EI.... si relatia VOASTRA.

tot respectul fata de tine ca te preocupi... dar toata vina in povestea asta este a ei... in primul rand prin frica (pai ce sa mai simti daca tu esti rupta de frica sa nu cada drobul de sare?), in al doilea rand printr-o gandire total imatura si prin LIPSA DE COMUNICARE in cuplu.... care ar trebui sa te faca si pe tine sa-ti pui anumite probleme. pai cum adica "pica partea cu vorbitul"? in cuplu e normal sa se discute orice!!!

parerea mea e ca ea are maaaari probleme legate de inhibitii, care, la randul lor, provin dintr-un perfectionism exagerat si din prea multa logica. ori unde e prea mult cap... to vai de (intre) picioare se cheama neutral

asa ca in locul tau as lua-o la o discutie extrem de serioasa... incepand de la lipsa de comunicare si pana la sex, spune-i TOT. chiar daca se enerveaza sau boceste.

iar referitor la gineco.... sa afle si ea ca indiferent de "varsta", orice femeie activa sexual trebuie sa faca minim un control/an... si, de asemenea, sa mai afle ca sangerarea aia poate fi si semn de rana pe col, care, netratata la timp, necesita OPERATIE... sau poate evolua in CANCER. atunci, Doamne fereste, sa nu-i para rau ca i-a fost... "rusine"!!!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#7 2008-12-07 18:49:23

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: Nu simte nimic....

katami a scris:

ori unde e prea mult cap... to vai de (intre) picioare se cheama

lol

Offline

 

#8 2008-12-07 19:07:58

tzontzolino20
New member
Inregistrat: 2008-12-07
Mesaje: 26

Re: Nu simte nimic....

katami a scris:

"are o varsta"?????????? si asta ce ar trebui sa denote.... daca nu maturitate? e viata EI, interesul EI, sanatatea EI.... si relatia VOASTRA.

tot respectul fata de tine ca te preocupi... dar toata vina in povestea asta este a ei... in primul rand prin frica (pai ce sa mai simti daca tu esti rupta de frica sa nu cada drobul de sare?), in al doilea rand printr-o gandire total imatura si prin LIPSA DE COMUNICARE in cuplu.... care ar trebui sa te faca si pe tine sa-ti pui anumite probleme. pai cum adica "pica partea cu vorbitul"? in cuplu e normal sa se discute orice!!!

parerea mea e ca ea are maaaari probleme legate de inhibitii, care, la randul lor, provin dintr-un perfectionism exagerat si din prea multa logica. ori unde e prea mult cap... to vai de (intre) picioare se cheama neutral

asa ca in locul tau as lua-o la o discutie extrem de serioasa... incepand de la lipsa de comunicare si pana la sex, spune-i TOT. chiar daca se enerveaza sau boceste.

iar referitor la gineco.... sa afle si ea ca indiferent de "varsta", orice femeie activa sexual trebuie sa faca minim un control/an... si, de asemenea, sa mai afle ca sangerarea aia poate fi si semn de rana pe col, care, netratata la timp, necesita OPERATIE... sau poate evolua in CANCER. atunci, Doamne fereste, sa nu-i para rau ca i-a fost... "rusine"!!!

mai..nu e d gluma....deci iam spus chestia cu rana de colon,cancer si chiar s-a speriat tare mult....a inceput sa planga la tel...eu sunt mai micut nam de unde sa stiu toate treburile astea da sincer chiar nu stiu ce sa fac?sa merg la medic cu ea?sa mergem la planning?please....


www.cosmote.ro
Nu sunt pe creanga mea...da nici pe cealalta!Pur si simplu am luat-o razna-la propriu!

Offline

 

#9 2008-12-07 19:20:06

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Nu simte nimic....

Eu asa as face... As lua-o de manuta si am merge amandoi la planning... Macar sa fie corect si complet informata daca tot si-a inceput viata sexuala. Nu e rusine sa te duci la medic.


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#10 2008-12-07 19:22:56

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Nu simte nimic....

duceti-va la medic....la gineco sa vedeti ce e cu sangerarea apoi la planning pentru a gasi cea mai buna metoda pentru voi. Chiar nu e ok atitudinea asta din partea ei, daca tot si-a inceput viata sexuala ar trebui sa fie destul de matura sa aiba grija si de sanatatea ei. Si o sa vedeti ca atunci cand nu va mai exista pericol de bebe o sa fie mai bine...pana una alta, totul pleaca din capul ei


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#11 2008-12-07 19:28:05

tzontzolino20
New member
Inregistrat: 2008-12-07
Mesaje: 26

Re: Nu simte nimic....

sau nu credeti ca iar fi mai bine fara mine?


www.cosmote.ro
Nu sunt pe creanga mea...da nici pe cealalta!Pur si simplu am luat-o razna-la propriu!

Offline

 

#12 2008-12-07 19:30:10

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Nu simte nimic....

hey... in primul rand... nu sunt medic si, chiar de as fi, nu as putea da diagnostice aici. deci CALM DOWN, amandoi... n-am zis ca asta are (si e rana de col, nu colon, sunt 2 chestii diferite smile ), am zis ca e o POSIBILITATE (momentan destul de redusa, pt ca nu si-a inceput viata sexuala de mult).  la fel de bine se poate sa nu fie nimic... dar intentia mea a fost sa va fac sa constientizati ca nu e de joaca... pot fi "n" alte chestii dubioase... racelile la ovare (anexite) se pot manifesta prin sangerari... si multe altele. LA FEL CUM POATE SA FIE DOAR UN HIMEN MAI AFURISIT SI TOTUL SA FIE OK.  dar n-avem cum sa stim... doar un control medical rezolva situatia. unele boli cu transmisie sexuala nici nu au simptome... stai cu ele ani si habar n-ai ca le ai... si dau probleme de fertilitate si altele. asa ca:

1. linistiti-va
2. ea sa mearga la gineco pt un control... eventuial sa afle care-i treaba cu anticonceptionalele, daca poate lua, daca nu sa afle ce alternative sunt...
3. discutati... ea de ce nu intra p forum? aici n-are de ce sa-i fie rusine... toti sunt anonimi smile pt un act sexual reusit trebuie deschidere din partea ambilor parteneri, nu te poti simti bine decat daca lasi inhibitiile deoparte si te lasi "dus de val". nu incape rusinea aici
4. nu a ras nimeni de voi, imi pare rau daca asta s-a inteles. dar eu una chiar m-am scandalizat nitel de atitudinea ei... adica nu mai ai 17 ani, frate! de ce sa-ti fie rusine de medic? (nici la 17 ani nu tre sa-ti fie, dar sa zic ca sunt varste la care se mai inteleg pudori de astea exagerate... dar ea e "om mare" smile )

iar TU nu da bir cu fugitii acum... linistiti-va amandoi, tu ai dat dovada de responsabilitatea care ei i-a lipsit... treceti peste, nu a cazut cerul!!! probabil dupa ce se duce la control totul va fi ok, dar ea va fi informata si protejata... si amandoi linistiti! deci nu... nu e "mai bine fara tine"...

Ultima oara a fost editat de katami (2008-12-07 19:31:49)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#13 2008-12-07 19:30:28

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Nu simte nimic....

mai bine fara tine in general sau mai bine fara tine la doctor?


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#14 2008-12-07 19:33:10

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Nu simte nimic....

smile aaa... ce blonda is... eu am inteles ca mai bine in general... cred ca el se referea la medic smile atunci scuze de ce am scris mai sus cu birul si fugitii smile

pai ea sa-ti zica... eu prefer sa merg fara sot... dar multor femei le place ca partenerul sa le insoteasca...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#15 2008-12-07 20:08:35

tzontzolino20
New member
Inregistrat: 2008-12-07
Mesaje: 26

Re: Nu simte nimic....

fara me la doctor.....poate asa nu iar mai fi rusine!si in legatura cu sangerarea..deci daca bag degetele inainte sau introduc ... la inceput i curge oleaca de sange...nu sunt sangerari dupa ci daor inainte si pe ea chiar o mai doare...adica daca in timp ce o facem eu vreau sa mangai zona ei spune ca o doare...e normal,nu e normal?si anticonceptionalele astea?chiar ingrasa sau geva de genu? :f?rv?nad:


www.cosmote.ro
Nu sunt pe creanga mea...da nici pe cealalta!Pur si simplu am luat-o razna-la propriu!

Offline

 

#16 2008-12-07 20:24:11

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Nu simte nimic....

nush ce sa zic... daca sangerarea e doar la inceput, e posibil sa fie de la un himen dur... dar chiar asa... parca e cam mult. dr o va lamuri cel mai bine

anticonceptionalele au efecte diferite in functie de persoana... eu, de ex, am slabit cand m-am apucat de ele... deci depinde. teoretic, daca are efecte adverse de genul ingrasatului, n-are decat sa spuna stop si sa mearga la un medic de planning/gineco sa i le schimbe smile nu tre sa astepte sa se faca cat china de la ele... deci nu ar trebui sa fie probl, daca le ia la prescriptia medicului. bafta!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#17 2008-12-07 20:34:46

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Nu simte nimic....

deci pana la urma anticonceptionalele pot cel mult sa dea pofta de mancare si sa o faca sa retina apa mai mult decat normal...nu exista asa ceva, anticonceptionalele ingrasa, mancatul fara noima ingrasa. Deci daca ea are grija la ce mananca nu are cum sa se ingrase


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#18 2008-12-07 21:46:21

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Nu simte nimic....

Ideea e ca in momentul in care e inchistata normal ca nu o sa aiba orgasm. Plus ca chestia asta tine si de experienta si de maturitate sexuala ... foarte multe femei nu au orgasm vaginal; nu neaparat pentru ca ar fi anorgasmice dar sunt multi factori din cauza carora se poate intampla asta - si eu as zice clar ca unul e acela ca ii e frica sa nu se rupa prezervativul sau ceva de genul - ea sta numai cu gandul la asta si nu poate sa participe efectiv la actul sexual ... Daca ar lua AC-uri atunci ar fi ok si din pdv al protectiei si poate nu i-ar mai fi teama => s-ar lasa dusa de val si voila orgasmul. Perseverati, schimbati pozitia etc smile Bafta


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#19 2008-12-07 23:15:56

tzontzolino20
New member
Inregistrat: 2008-12-07
Mesaje: 26

Re: Nu simte nimic....

kdeea a scris:

. Perseverati, schimbati pozitia etc smile Bafta

schimbatul pozitiei?glumesti?pai vreau so facem pe la spate..introduc instrumentul ea se apleaca subit ca "ma doare"-cat pe aici sa mio "fractureze",pe mine.....cam la fel..are momente cand uita ca si a mea e fragila si are niste miscari....si inca ceva....eu iam facut oral..evident ea nu mie dar nu ma deranjeaza e decizia ei si o respect...dar ea nu vrea...spune ca ii place dar ca nu vrea ca i se pare scarbos pentru mine...nu pricep...plus ca spune evident ca nu simte nimic...din experientele trecute...preferau numai oral asa de bine le erau....pa ce ca e viata cum e mai e si viata sexuala grea.... :f?rv?nad:


www.cosmote.ro
Nu sunt pe creanga mea...da nici pe cealalta!Pur si simplu am luat-o razna-la propriu!

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.