homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nu simte nimic....-2


#20 2008-12-07 23:45:00

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Nu simte nimic....

daca zice ca o doare, inseamna ca asa e si trebuie sa te misti tu mai incet sau sa va opriti pe moment.. faptul ca nu are orgasm poate avea cauze fizice sau psihologice.. oricum in mare parte se rezolva multe daca discutati despre problema asa cum au zis si fetele. nu o presa cu sexul oral, o sa vina de la sine cand o sa prinda un pic de incredere in ea si in relatia voastra.. si eu am avut unele probleme de genul asta si d-aia zic ca ce ajuta e comunicarea si inca ceva cel putin la mine a functionat.. faptul ca el a vorbit cu mine chiar si in timpul sexului, a glumit, intr-un cuvant m-a relaxat si am luat sexul ca pe un joc placut.

Offline

 

#21 2008-12-07 23:59:11

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Nu simte nimic....

Uite ce este baiete.. asculta la mine sfat de femeie maritata si cu un copil lol O sa sangereze mult timp pentru ca virginitatea asta este cam dureroasa la unele fete... am sangerat si a 50-a oara .. dar o sa ii treaca pana la urma si o sa se bucure si ea de orgasm. Ai RABDARE !  Ofera-i o cina romantica unde sa curga mult , mult vin ... si mancare copioasa.. poate o pizza buna smile .. si cand o sa fiti veseli amandoi ( nu neaparat beti smile ) atunci e cel mai bine. Crede-ma ca nu e usor .. dar daca ai rabdare, o sa ajunga si la orgasm.

Offline

 

#22 2008-12-08 01:13:18

skumpi
Vizitator

Re: Nu simte nimic....

bine ca sta cu frica in san da nu afce nik in privinta asta` hmm
si apoi te miri ca se intampla cate si mai cate ... atata inconstienta in lumea asta`
ca sa`si inceapa viata sexuala nu i`a fost rushine dar sa mearga la un amarat de control ii e
convinge`o sa mergeti la un medic sa nu mai stea stresata si poate asa` o sa se mai relaxeze si ea in timpu actului sexual

da ea nu simte absolut nik ? adika am inteles ca nu simte placere da macar simte cand o bagi ? lol
de fapt ai zis k o doare :-?
mai sincer...pe mine ma doare si acum...ma rog ma doare...simt un disconfort la inceput...

 

#23 2008-12-08 13:43:57

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Nu simte nimic....

tzontzolino20 a scris:

kdeea a scris:

. Perseverati, schimbati pozitia etc smile Bafta

schimbatul pozitiei?glumesti?pai vreau so facem pe la spate..introduc instrumentul ea se apleaca subit ca "ma doare"-cat pe aici sa mio "fractureze",pe mine.....cam la fel..are momente cand uita ca si a mea e fragila si are niste miscari....si inca ceva....eu iam facut oral..evident ea nu mie dar nu ma deranjeaza e decizia ei si o respect...dar ea nu vrea...spune ca ii place dar ca nu vrea ca i se pare scarbos pentru mine...nu pricep...plus ca spune evident ca nu simte nimic...din experientele trecute...preferau numai oral asa de bine le erau....pa ce ca e viata cum e mai e si viata sexuala grea.... :f?rv?nad:

Well, hm. Cred ca e usor pudica sau ceva de genul ... in legatura cu sexul oral. Ideea este ca na ... unor fete nu le place sa faca asta .. pentru ceea ce inseamna ideea in sine. Stiu ca deja e cliseic si un sfat foarte stupid dar cred ca o cale de rezolvare ar fi rabdarea ... Bafta smile


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#24 2008-12-09 11:02:17

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Nu simte nimic....

eu zic ca totul e in mintea ei. are inhibitii. pt ce sa nu vrea sex oral? tin minte ca asa eram si eu la inceput(primele 2 3 ori) nu voiam ca imi era jena ca el imi face si eu nu! dar mi`a trecut. vb  lui SoareleMeu, o pizza buna o sticla de vin, ar rezolva putin.
si vorbeste cu ea, are 20si de ani, e destul de matura, nu e o pustoaica de 15 ani, sa termina cu inhibitii...si cu durerea, daca tot o doare poate nu e suficient de lubrifiata, cumpara un lubrifiant.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-12-09 12:53:51

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: Nu simte nimic....

tzontzolino20 a scris:

Salut!Uite sunt si eu un baiat normal..am 20 anisori,student dar si lucrez ma rog ...ca orice baiat am si eu o prietena!E mai mare ca mine cu 1 an-totul e perfect ne intelegem de minune!Doar o mica problema!De cate ori facem dragoste ea spune ca nu simte nimic....Prima data a fost virgina ia curs sange si ultima oara cand am facut -o la fel ia curs sange-si cred ca e a 10a oara...Ultima oara...nustiu daca se stie ce inseamna am dat ca nebunu.....pe romaneste am fost fleasca,am transpirat ...ea acolo jos era fleasca...dar spunea ca orgasm nimic.....eu ma las pagubas..am moralu la pamant...am incercat tandru...usor...nimica...am incercat dur...nimica...eu sincer ma gandesc sa ne despartim poate cu altu o fi mai bine....Cu alte fete n-am mai avut problema asta...ea spune ca ii e foarte frica de bebe  bebic (prima oara s-a rupt)si mereu spune ca o doare foarte rau...practic ea tremura de fiecare data..sa fie asta de vina?un mic sfat se poate va rog?ca o iau razna...practic nimic nu merge-nici macar oralul...iam facut oral 30 minute si nimica....o iau razna..pe bune!o fosta a avut practic un fel de ejaculare feminina si asta mica chiar nimic?imi spune ..."e dati tu drumul si e ok"dar acolo jos se face fleasca la fata se inroseste si i se face "pielea gainii".Sincer un mic sfat ajutor mic si sunt recunoscator!multumesc anticipat!

mai mult ca sigur din cauza fricii e crispata si nu se poate relaxa..e f posibil sa o doara si sa nu zica si de la asta sa ii curga sange.. mie mi-a trebuit un an sa imi dau seama ca nu eram destul de relaxata si din cauza asta ma durea de muream desi imi doream sa fac dragoste si uneori gandindu-ma ca o sa ma doara nu ma mai relaxam deloc.. si tot odata si placerea disparea..
cum au zis si fetele e cel mai bine sa mergeti la doctor sa i se prescrie niste anticonceptionale sau o protectie mai sigura ca prezervativul si sa se informeze ea mai bine pe net sa vada ca anticonceptinalele luate dupa prescriptia medicului nu fac rau.. normal ca unele s-au ingrasat sau cine stie ce au patit daca le-au luat dupa ureche.. ca au auzit ca ia o cunostinta si sunt bune.. si cand vine vorba de medic sa ii vorbesti frumos sa o incureajezi .. ca ma regasesc si eu in ceea ce ai zis si tu pe cand eram la inceput da motivul meu de spaima era durerea.. si cu doctoru sa nu mai zic ce rusine aveam da am mers pana la urma ca am prins curaj.. (desi al meu a reactionat urat ca nu vroiam sa ma duc.. nu intelegea ca e destul de aiurea pt oamenii mai pudici lol  box )
cred ca ar fi cel mai bine sa se informeze ea si sa o incurajezi si tu... si bv ca te interesezi de astea putini baieti o fac
nu vrea oral de rusine.. da o sa ii treaca ei cu timpul cand o sa prinda curaj..

Ultima oara a fost editat de copilu (2008-12-09 12:55:18)


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

#26 2008-12-09 16:04:37

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Nu simte nimic....

so, in primul rand te admir, mai rar baieti ca tine sa se preocupe atat. de obicei barbatii intra si ies si ii doar fix la metri in fatza daca pe ea o doare, sangereaza sau mai rau, nu vrea sa mearga la medic. ai tot respectul!
cat despre prietena ta spune-i ca e mai rusinos ca la 21 de ani sa fii atat de matura sa faci sex dar sa nu mergi la medic. adica merg fete de 14-15 ani, virgine, si nu merge ea, care e mult mai la risc? asta denota lipsa de maturitate si respect, in primul rand pt ea insasi si apoi pt tine. de unde stie ea ca nu poate lua antibb daca nu a fost niciodata la medic? a facut analize specifice sau un doctor autorizat i-a spus asa ceva? pilule nu ingrasa daca esti respnsabila si nu te pui pe mancat ca nesatula (crek la 21 de ani stii sa te mai si retii de la mancare). so... in concluzie, spune-i prietenei tale sa intre aici pe forum, nimeni nu o cunoaste si nu o va judeca. ii vom explica noi, ca intre fete, cum sta treaba cu ginecologul, planningul familiar sexul si protejarea adecvata. altfel nu va avea niciodata orgasm, atata timp cat se gandeste nu cumva sa ramana insarcinata...
roag-o tu frumos pt noi, sa intre aici..
te pup si inca odata bravo pt ceea ce faci pt ea. sa dea Domnul sa va fie bine!!


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#27 2008-12-09 18:29:32

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Nu simte nimic....

mary_aleee a scris:

so, in primul rand te admir, mai rar baieti ca tine sa se preocupe atat. de obicei barbatii intra si ies si ii doar fix la metri in fatza daca pe ea o doare, sangereaza sau mai rau, nu vrea sa mearga la medic. ai tot respectul!
cat despre prietena ta spune-i ca e mai rusinos ca la 21 de ani sa fii atat de matura sa faci sex dar sa nu mergi la medic. adica merg fete de 14-15 ani, virgine, si nu merge ea, care e mult mai la risc? asta denota lipsa de maturitate si respect, in primul rand pt ea insasi si apoi pt tine. de unde stie ea ca nu poate lua antibb daca nu a fost niciodata la medic? a facut analize specifice sau un doctor autorizat i-a spus asa ceva? pilule nu ingrasa daca esti respnsabila si nu te pui pe mancat ca nesatula (crek la 21 de ani stii sa te mai si retii de la mancare). so... in concluzie, spune-i prietenei tale sa intre aici pe forum, nimeni nu o cunoaste si nu o va judeca. ii vom explica noi, ca intre fete, cum sta treaba cu ginecologul, planningul familiar sexul si protejarea adecvata. altfel nu va avea niciodata orgasm, atata timp cat se gandeste nu cumva sa ramana insarcinata...
roag-o tu frumos pt noi, sa intre aici..
te pup si inca odata bravo pt ceea ce faci pt ea. sa dea Domnul sa va fie bine!!

applause exact


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#28 2008-12-10 17:35:10

Vladu'
Full member
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 549

Re: Nu simte nimic....

Ziceati ca vreti si o parere de baiat, asa ca-mi fac datoria.

In primul rand vreau sa zic ca sunteti ipocrite. Cu I mare. Vreau sa-mi ziceti cati dintre baietii cu care ati avut contacte sexuale s-au purtat cu voi cam cum incercati sa descrieti? Si acum citez: "mai rar baieti ca tine sa se preocupe atat. de obicei barbatii intra si ies si ii doar fix la metri in fatza daca pe ea o doare". Cati v-au f*tut in draci, fara sa le pese de voi si pe urma au plecat, eventual spargand niste seminte? Masculii se implica la fel de tare ca fetele, iar reactia individului de mai sus mi se pare absolut fireasca si normala. E normal ca baiatul sa se intereseze de prietena lui, si asta  se si intampla, in general. Deci nu mai incercati sa va scoateti pe voi fiinte pure si principiale, in timpe ce-i porciti pe "masculii alfa". Na, iar am zis mascul alfa.

Ultima oara a fost editat de Vladu' (2008-12-10 18:04:21)

Offline

 

#29 2008-12-10 17:46:25

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: Nu simte nimic....

Vladu' a scris:

Ziceati ca vreti si o parere de baiat, asa ca-mi fac datoria.

In primul rand vreau sa zic ca sunteti ipocrite. Cu I mare. Vreau sa-mi ziceti cati dintre baietii cu care ati avut contacte sexuale s-au purtat cu voi cam cum incercati sa descrieti? Si acum citez: "mai rar baieti ca tine sa se preocupe atat. de obicei barbatii intra si ies si ii doar fix la metri in fatza daca pe ea o doare". Cati v-au f*tut in draci, fara sa le pese de voi si pe urma au plecat, eventual spargand niste seminte? Masculii se implica la fel de tare ca fetele, iar reactia individului de mai sus mi se pare absolut fireasca si normala. E normal ca baiatul sa se intereseze de prietena lui, si asta in general se si intampla. Deci nu mai incercati sa va scoate pe voi fiinte pure si principiale, in timpe ce-i porciti pe "masculii alfa". Na, iar am zis mascul alfa.

aici asa e, nu trebuie sa generalizam. sunt multi baieti nesimtiti, dar sunt si multi care se implica si carora le pasa

Offline

 

#30 2008-12-10 18:36:02

Vladu'
Full member
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 549

Re: Nu simte nimic....

Le-am barfit pe fete, insa lui nu i-am oferit nici o solutie. lol

Din punctul meu de vedere, aveti nevoie de timp. Sa incercati sa o faceti regulat, in aceleasi pozitii pentru a va obisnui unul cu celalalt, si cu modul in care reactioneaza corpul la diferite miscari si pozitii. Si daca ai luat-o direct din mama iedului, cand e clar ca nu va potriviti la pat inca, nu poate decat sa insemne ca esti tampit. lol Pune-o deasupra, las-o sa controleze, sa faca ea ce crede ca sa se simta bine. Nu vei avea decat de castigat.

Si cel mai important, fii tandru. Nimeni nu vrea un dur la inceput.

Offline

 

#31 2008-12-14 21:46:23

tzontzolino20
New member
Inregistrat: 2008-12-07
Mesaje: 26

Re: Nu simte nimic....

Mai am luat o prostie de gel de masaj sau ce o fi aceea am lugint preludiul fffffff mult si a fost super ok....doar ca.....tot i-a curs sange,tot i-a fost frica....mai nou mi-a spus ca ii e frica  sa nu ma raneasca in pat  ko  s-a intamplat odata aproape sa mi-o "rupa" si acu ii e frica de asta....la nenea medicu nu vrea sa mearga de nici o culoare...acum se framanta ca vin sarbatorile trebuie sa mearga la biserica cu mama ei si nustiu care i faza ca nu poate sa intre in biserica si chestii de genu->deci stres mai mare ca nustie cum sa ii spuna mamei ca numai e virgina....se ingrijoreaza de mine ca lucrez prea mult ...toate astea in final o afecteaza foarte mult!in timp ce facem dragoste vorbim foarte mult....cand nu facem parca nu vorbim atata....nustiu...e ok ne iubim ....da frica a ei e foarte mare....mai ales si pentru ca se gandeste foarte mult la viitor inca de pe acum...nustiu...chiar nu stiu..stiu ca vreau doar sa ii fie bine


www.cosmote.ro
Nu sunt pe creanga mea...da nici pe cealalta!Pur si simplu am luat-o razna-la propriu!

Offline

 

#32 2008-12-14 21:51:38

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Nu simte nimic....

deci daca nu scapa o data pentru totdeauna de frica asta nu o sa fie niciodata ok in pat intre voi...asa ca convinge-o sa se duca la doctor k e ditamai muierea (sa nu te superi pe mine, asa se zice in moldova) nu mai are 15 ani...cat despre intratu in biserica, intradevar, e un mit care spune ca nu e voie sa aduci sange in biserica dar pentru asta exista tampoanele interne....nu stiu de ce dar am impresia k ea nu era deloc pregatita de pasul asta...


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#33 2008-12-14 22:10:59

tzontzolino20
New member
Inregistrat: 2008-12-07
Mesaje: 26

Re: Nu simte nimic....

mai chestia cu nepregatitu si eu o cred...ea a propus si imi spunea ca ii e rusine ca inca mai e virgina...i-am spus ca nu ma deranjeaza sa astept dar ea vroia cat mai rapid....si mereu cand merg pe la ea eu nu mereu am chef (munca asta nenorocita) si totusi ea vrea desi stie ca o sa i se faca frica si ma rog capu meu e calendar facut de la o vreme!


www.cosmote.ro
Nu sunt pe creanga mea...da nici pe cealalta!Pur si simplu am luat-o razna-la propriu!

Offline

 

#34 2008-12-14 22:35:46

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Nu simte nimic....

poate are impresia k daca nu face sex o sa o parasesti


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#35 2008-12-14 23:11:33

gaby777
New member
Inregistrat: 2008-02-06
Mesaje: 45

Re: Nu simte nimic....

mai la asta nu mam gandit....sa o intreb daca asta e ?


Sper ca nu supar pe nimeni cu prostiile mele!hjarta

Offline

 

#36 2008-12-14 23:13:17

tzontzolino20
New member
Inregistrat: 2008-12-07
Mesaje: 26

Re: Nu simte nimic....

mai la asta nu mam gandit....sa o intreb daca asta e


www.cosmote.ro
Nu sunt pe creanga mea...da nici pe cealalta!Pur si simplu am luat-o razna-la propriu!

Offline

 

#37 2008-12-14 23:41:44

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Nu simte nimic....

eu am inteles ca ea nu vrea sa se duca in biserica pt ca nu mai e virgina..
da eu propun sa stam la intrarea intr-o biserica si sa facem un sondaj.. cate din cele care intra sunt virgine? smile
oricum de asta nu am mai auzit..ca daca nu esti virgina nu ai voie sa intri in biserica.. eu stiam ca e cum zice wildhoney.. dar aia pe vremea bunicii, cand iti puneai vata si curgea si chestii d-astea scarboase... acum e foarte curata perioada menstrei, maiii ales ca exista si o.b.uri

Ultima oara a fost editat de Loveable (2008-12-14 23:42:08)


hjarta

Offline

 

#38 2008-12-14 23:47:47

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Nu simte nimic....

nu poate sa intre in biserica daca e pe ciclu. iar ciclu il are chiar daca e virgina, chiar daca nu...deci nu-i probleme de a-i spune asta mamei ei. Iar pentru ca nu mai e virgina, dupa ce se marturiseste preotul poate sau nu sa-i dea voie sa se impartaseasca (asta depinde de preot), dar daca vorbeste cu preotul si nu vrea ca mama ei sa afle poate sa-i dea ei aghiasma mare (parca asa se numeste) in loc de imaprtasanie iar mama ei nu va afla nimic. Stiu ca asa a facut o prietena de-a mea...care tot asa se ducea cu mama ei la Biserica si nu avea cum sa-i explice mamei ei de ce nu se impartaseste.
Bine...desi la 21 de ani nu mi se pare o tragedie atat de mare sa-i zici mamei tale ca nu mai esti virgina, dar acum depinde si de parinti...unii chiar au pretentia sa astepte pana la nunta.

In general sa stii ca foarte putine fete au orgasm din prima. Iar primele dati de abia inveti ce anume iti place, ce nu...experimentezi...cu timpul va veni si orgasmul. Sunt femei care zic ca abia la vreo 30 de ani au avut orgasm prima oara...deci nu trebuie neaparat sa urmaresti numai asta. Oricum, avand in vedere ca o doare, e normal sa nu aiba orgasm...intai trebuie sa se relaxeze, sa scape de durere, sa invete sa se simta bine...si apoi, cu timpul va veni si orgasmul. Cred ca pentru moment important e sa scape de dureri si de sangerari...si sa se simta si ea bine in timpul sexului, sa simta placere, chiar daca nu ajunge la orgasm.
Problema e ca pe ea inca o doare. E posibil sa fie racita la ovare, sa aiba vreo rana pe col...e posibil sa nu fie nimic, doar un himen mai incapatanat care nu vrea sa cedeze si din cauza asta o doare si tot sangereaza...ar fi bine sa se duca la medic totusi...ori cu tine, ori cu o prietena...sa vada daca totul e ok. Nu e tocmai o placere sa mergi la ginecolog, tuturor ne-a fost rusine...dar te gandesti ca sanatatea e mai importanta. Plus ca varsta nu mi se pare o problema...da...la 12-13 ani inteleg sa-ti fie rusine sa te duci la ginecolog sa afle ca nu mai esti virgina...dar la 21 de ani e ceva normal...chiar daca nu mai era virgina de cativa ani, tot ar trebui o data pe an sa se duca la un consult....deci nimeni nu se va uita ciudat la ea, nimeni nu o va judeca. Nu mai e copil...trebuie sa-si puna sanatatea inainte rusinii.

Dar o doare mereu...pe toata perioada...sau numai la inceput...sau doar in unele pozitii? incercati anumite pozitii in care se simte ea mai bine, in care nu o doare (iar pe la spate clar nu e o pozitie comoda...penetrarea e mai adanca si dureri pot aparea chiar daca nu ai probleme...cu atat mai mult la ea). ati putea sa incercati sa stea ea deasupra...sa poata controla miscarile si atunci cand simte ca o doare sa se retraga usor.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.