homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce preferati : sex sau dragoste?-3


#39 2008-01-16 20:07:51

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

era un banc : carei diferenta intre sex si dragoste? big_smile

sosetele big_smile


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#40 2008-01-17 15:38:57

amrita
Full member
Inregistrat: 2007-09-16
Mesaje: 342

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

din punctul meu de vedere a face sex si a face dragoste sunt doua lucruri total diferite..
sexul reprezinta pt mine actiunea, care nu implica tandrete sau alte lucruri... cu alte cuvinte, ti-o tragi si gata..
pe cand dragostea implica sentimente... implica preludiu si postludiu, sarutari, mangaieri si multe altele


You are the sunshine of my life..

Offline

 

#41 2008-01-17 16:56:28

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

dida a scris:

era un banc : carei diferenta intre sex si dragoste? big_smile

sosetele big_smile

lol lol lol


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#42 2008-01-17 19:00:24

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

cum spunea una din voi mai sus, sa faci dragoste nu inseamna sa fie lent, cu miscari incete. inseamna sa ai sentimente pentru partener, sa-l iubesti. eu prefer sa fac dragoste, adica sa o fac cu persoana pe care o iubesc, nu o partida, asa, de dragul de a o face.

Offline

 

#43 2008-01-17 21:05:55

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

ioana dinu a scris:

eu prefer sa fac dragoste clar..dar pana la urma se ajunge la o combinatie intre dragoste si sex..la inceput facem dragoste si apoi daca devine mai salbatic asa, deja o dam pe sex big_smile....dar ce-mi place mult cand facem dragoste e sa ma uit in ochii lui mereu si el e asa dulce cand imi zice lucruri dragute in timp ce o facem smile

subscriu

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-01-27 09:23:54

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

din punct de vedere a sentimentelor sunt de acord cu ce au spus fetele pana acum. clar nu poti numi "a face dragoste' in cazul unui one night stand de exemplu, insa cu persoana pe care o iubesti poti face si sex si dragoste. de asemenea cred ca are importanta si pozitia in care are loc "actiunea",sunt pozitii tandre si pozitii de facut sex (doggy, 69 etc)
si ca sa raspund si topicului, cateodata prefer sa fie  multa tandrete, cateodata nu...depinde de moment

Ultima oara a fost editat de Wildhoney (2008-01-27 09:26:01)


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#45 2008-11-24 00:30:26

un_gandacel
Full member
Inregistrat: 2008-11-18
Mesaje: 918

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

E dragoste mereu pt ca ne iubim. Asa vad eu lucrurile, chiar daca e soft sau hard, implica lumanari sau un bici. hjartahjartahjarta

Offline

 

#46 2008-11-24 08:41:18

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

Sincer nu cred ca exista o diferenta. Am avut momente in pat asemanatoare ca intensitate si cu persoane pe care le iubeam si cu persoane pe care nu le iubeam. In momentul in care exista "chemistry" in pat .. ies scantei.. chiar daca exista dragoste sau nu. Ca ii spui diferit in functie de sentimentele fata de persoana respectiva inteleg.. dar ca act in sine nu vad o diferenta.

Preludiul si restul elementelor nu sunt chestii care au loc numai cand faci "dragoste" si isi au locul si cand te potrivesti sexual cu alta persoana pe care nu este neaparat nevoie sa o iubesti ( exceptie fac cazurile in care nu e cazul de preludiu big_smile ). Incerc sa imi dau seama cum considerati voi sexul daca atribuiti dragostei sarutari, preludiu, postludiu, tandrete.. Pentru voi sexul cu o persoana pe care nu o iubiti e ceva de genul.. va puneti pe spate, cracanati picioarele si da-i ca la rame ( nu r?me )?  Fara suparare dar daca numai cand faci dragoste ai elementele de mai sus.. inseamna ca nu ati avut parte de sex de calitate cu o persoana cu care sa fiti compatibile in pat.

Sa nu mai vorbim ca uneori si cand faci sex cu persoana iubita mai lipsesc din elemente in functie de situatie.

Ma rog.. parerea mea este ca "dragoste" este un sinonim pentru "sex". Motivele pentru care a aparut sinonimul "dragoste" ar putea fi punctul de start pentru o polemica dar nu cred ca isi are rostul aici.

Offline

 

#47 2008-11-24 09:47:41

princesss
Banat
De la: plaja
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1037

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

sexul  facut CU si DIN dragoste e cel mai bun.nu vad diferenta dintre astea2,singura precizare e ca unde dragoste nu e,nici sex nu e(parerea mea)  smile

Offline

 

#48 2008-11-28 22:46:34

cotzo
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-22
Mesaje: 20

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

hmmm ... dragoste 100% ... dar cateodata mai am chef si de "una mica" ... si de obicei in locuri nu tocmai facute pt asa ceva lol


cotzolina diablo

Offline

 

#49 2008-11-29 10:26:17

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

Dragoste!! imi place sa aiba grija de mine si sa am grija de el nu una rapida in care mai mult el sa se simta bine si gata(am facut si asta pt el )


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#50 2008-12-10 10:31:17

Vladu'
Full member
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 549

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

Daca voi imi explicati diferenta dintre dragoste si sex va dau premiul Pulitzer.

Offline

 

#51 2008-12-10 10:35:45

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

smile chiar am vazut ultimu mesaj postat de un baiat. (baiat esti, nu?) si ma gandeam hai sa vad care e diferenta dintre sex si dragoste dpdv al unui tip.. si.. am vazut smile

cica dragoste e aia unde sunt implicate sentimente, cand o faci slow, cu saruturi, mangaieri multe, etc
si sex ar fi sex...strict actu de a baga si a scoate tongue

nici eu nu vad vreo diferenta.. nu cred ca le poti delimita smile adica.. poate sa fie sex simplu.. cu unu one night stand sau ceva, dar nu poate fi dragoste (sa faci dragoste) fara sex..ca de fapt faci sex, dar iubind si punand suflet in asta se cheama dragoste..
complicat tongue


hjarta

Offline

 

#52 2008-12-10 10:51:41

Vladu'
Full member
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 549

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

Adica diferenta intre sex si dragoste tine doar de ritm si afectiunea pe care o arati celuilalt?
La un moment dat o fata mi-a reprosat ca nu facem prea multa dragoste, sau ca facem mai putina decat ar vrea. Iar atunci i-am zis ca daca ea imi explica exact care e diferenta intre sex si dragoste o sa iau atitudine. Evident ca nu a reusit sa-mi delimiteze clar granitele, asa ca toata situatia a ramas in pom.

Si da, sunt baiat.tongue

Offline

 

#53 2008-12-10 10:53:15

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

waiii daca imi facea mie asa ceva 1 ii scriam un intreg roman cu limitele si diferentele intre cele doua
2 ii si ziceam ceva de dulce lol


hjarta

Offline

 

#54 2008-12-10 11:22:32

Vladu'
Full member
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 549

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

Te rog frumos sa faci macar un mic rezumat al acelui roman pe care l-ai scrie, eventual sa aduci argumente solide. Si daca te face sa te simti mai bine, poti sa-mi zici si de dulce. Nu ai fi prima. big_smile

Offline

 

#55 2008-12-10 11:26:41

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

o sa incerc, desi nu cred ca reusesc, din moment ce nu am nici un interes lol si nu am zis ca ar fi usor tongue
offtopic Vladu, te asteptam si pe la discutii diverse smile


hjarta

Offline

 

#56 2008-12-10 11:40:18

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

offtopic kind of... vladu, pana la urma esti virgin sau nu? lol sau "practic virgin" inseamna altceva? tongue


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#57 2008-12-10 11:43:35

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

nicolle_rox a scris:

offtopic kind of... vladu, pana la urma esti virgin sau nu? lol sau "practic virgin" inseamna altceva? tongue

a zis si el asa, dupa ce a vazut de ce succes se bucura citystar lol

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.