homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nu simte nimic....-3


#39 2008-12-15 01:31:52

skumpi
Vizitator

Re: Nu simte nimic....

ai zis pe undeva cati ani are iubita ta sau n`am observat eu ?
frate ce`i asa mare rushine sa mergi la dr ?
cine stie ce are...cum au zis fetele...probabil o rana pe gol...ca asa se manifesta : sangerare la contact ...ori daca nu trateaza chestia asta` se poate sa fie mai grav in timp si apoi o sa o vezi cum o sa`si dea pumni in cap neutral cata inconstienta...
nush cum faci da convinge`o sa mergeti la dr....  normal ca vede sangele ala si se simte nashpa...
nu are o sora mai mare/ o prietena/ o verisoara nush pe cineva apropiat sa pui sa vb cu ea sa o convinga sa mearga la un dr ? neutral
ia lasa`o o perioada fara sa te mai dai la ea... pana cand nu face ea primu pas... da pur si simplu sa nu aduci vorba de sex, sa nu o atingi nik nik sa vezi daca reactioneaza
ea te considera atragator ? ma gandesc sa nu fie asta pb... nustiu sau a avut ceva experiente urate in copilarie ? mici traume ? chestii de genu ?
nush ce sa mai zic

Ultima oara a fost editat de skumpi (2008-12-15 01:32:30)

 

#40 2008-12-15 14:53:02

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Nu simte nimic....

skumpi, vezi ca devii psiholog care vede traume la toti din jur lol nu e nici o trauma la ea... fata e doar inhibata si extreeeem de neincrezatoare in ea si in el deopotriva. si extrem de imatura la faza cu medicul neutral

cat despre biserica.... ca fapt divers, cu sau fara ob-uri, tot nu ai voie sa intri in biserica atunci cand esti pe stop. tine de energii... nu detaliez ca e offtopic.

si, asa cum au spus si fetele, asta e o interdictie pe care o au si cele virgine si cele care nu sunt. probabil ea se teme ca preotul nu o va impartasi si mama ei va vedea ca ii da aghiazma in loc de impartasanie...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#41 2008-12-15 15:19:05

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Nu simte nimic....

offff da chiar trebuie sa mearga cu mama cand se duce la spovedit????
ai mei nu stiu ca nu mai sunt virgina ..si incerc sa le ascund asta..prin mici minciunele...sper sa ma ierte Doamne Doamne da nu vreau sa-i supar..le spun ba ca m-am impartasit in cine stie ce zi,ba ca mi-a venit si nu pot merge etc
are voie sa intre in biserica...cum sa nu aiba voie...Dumnezeu nu pune interdictie si nici nu face discriminare...doar ca nu te impartasesti atata tot

Offline

 

#42 2008-12-15 20:10:45

anda23
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-12
Mesaje: 556

Re: Nu simte nimic....

deci, chestia ca daca esti la menstruatie nu ai voie in biserica e un mare bullshit... am vb cu un preot si a zis ca asta era pe vremea strabunicilor, cand femeile nu erau asa "dotate" la capitolul absorbante si puteau "murdari" pe acolo...asa ca stati fara grija...
tzontzolino20 , trebuie doar sa ai rabdare si sa o faci sa aiba incredere in tine...

Offline

 

#43 2008-12-15 21:46:00

Mandy
Hero member
De la: Bucuresti most of the time
Inregistrat: 2006-04-15
Mesaje: 3287

Re: Nu simte nimic....

anda23 a scris:

am vb cu un preot si a zis ca asta era pe vremea strabunicilor, cand femeile nu erau asa "dotate" la capitolul absorbante si puteau "murdari" pe acolo...

Si nici nu se ingrijeau (miros neplacut).

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-12-15 21:47:17

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Nu simte nimic....

nu e adevarat ce ti-a zis preotul ala....chiar e pacat sa intri cand ai menstra in biserica..am citit atatea articole mai ales ale parintelui Cleopa

Offline

 

#45 2008-12-15 21:54:49

anda23
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-12
Mesaje: 556

Re: Nu simte nimic....

nu stiu cine e parintele cleopa...dar ideea e ca aceasta e o discutie inutila...daca nici preotii nu se pot pune de acord, ce sa mai zic de noi smile  eu oricum consider ca nu e un pacat...

Offline

 

#46 2008-12-15 22:47:20

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: Nu simte nimic....

mai tzontzolino20, am o prietena care si'a inceput viata sexuala de 3 ani si nici acum nu are orgasm vaginal smile si nici la oral nu simte nimic smile si eu sunt la fel numai k am experienta doar 1 an ...
intelege k sunt femei care si dupa 10 ani "vechime in domeniu", ele tot nu au orgasm ... nu tb sa devina un motiv de despartire asta.... uite, incepeti sa va dati note, asa iti vei da seama cand incepe sa aibe si ea satisfactie

Offline

 

#47 2008-12-16 00:43:11

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Nu simte nimic....

tzontzolino20 la mine si dupa un an de cand mi am inceput viata sexuala mai am dureri in anumite pozitii si nu am avut inca orgasm intern..si eu de multe ori sunt stresata de la probleme si nu prea savurez actul si ma supara asta dar stiu ca e de la mine si incerc sa nu ma mai gandesc la altele ca sa incerc sa savurez cum trebuie.
In timpul actului sexual nu trebuie sa va ziceti povesti..la noi singurele lucruri spuse sunt de genu: hai,ce pozitie mai incercam? rotfl sau e bine asa,nu e bine si etc
Sangerarea nu cred ca e de la altceva decat de la himen..probabil a fost mai flexibil si nu s'a rupt calumea.
Oricum ar fi bine sa se duca la un control pt ca si'a inceput viata sexuala..Incearca sa o convingi sa se duce si sa'i spui ca oricum pana la urma tot se va duce candva,deci tot va 'infrunta' medicul smile
Intrati pe net aman2 si arata'i ca nu are de ce sa se teme de ce se teme ea..medoate de contraceptie,faza cu ingrasatul si la tot ce se mai gandeste ea

Ai rabdare si ia'o incet ca e mai greu cu fetele:D pana la urma o sa ii mai treaca din jena si o sa fie mai relaxata..trebuie sa se simta ea bine.Arata'i ca nu are d c sa'i fie frica si poti sa'i spui ca daca nu mai vrea sa faca o perioada nimic pana mai capata incredere tu o sa o sustii si o sa astepti pt ca ii vrei binele.
Bafta!

Ultima oara a fost editat de life (2008-12-16 00:44:09)


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#48 2008-12-16 10:49:53

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Nu simte nimic....

Vladu' a scris:

Ziceati ca vreti si o parere de baiat, asa ca-mi fac datoria.

In primul rand vreau sa zic ca sunteti ipocrite. Cu I mare. Vreau sa-mi ziceti cati dintre baietii cu care ati avut contacte sexuale s-au purtat cu voi cam cum incercati sa descrieti? Si acum citez: "mai rar baieti ca tine sa se preocupe atat. de obicei barbatii intra si ies si ii doar fix la metri in fatza daca pe ea o doare". Cati v-au f*tut in draci, fara sa le pese de voi si pe urma au plecat, eventual spargand niste seminte? Masculii se implica la fel de tare ca fetele, iar reactia individului de mai sus mi se pare absolut fireasca si normala. E normal ca baiatul sa se intereseze de prietena lui, si asta  se si intampla, in general. Deci nu mai incercati sa va scoateti pe voi fiinte pure si principiale, in timpe ce-i porciti pe "masculii alfa". Na, iar am zis mascul alfa.

fara sa mai citesc ce ai scris mai jos iti raspund urmatoarele: am vazut nu multi, o gramada de baieti asa. eu la randul meu am avut 2 iubiti asa.. si stateam pt ca eram o adolescenta proasta, indragostita pana peste cap etc... si am vazut la prietenele mele. daca tu nu esti asa asta nu inseamna ca toti masculii sunt grijulii si atenti, vladutz draga. sa stii ca nu am vorbit din filme, la aproape 23 de ani stiu ce zic.. eu nu incercam sa scot pe nimeni pura si finutza dar nu nega ca barbatii sunt mai insensibii decat femeile, in primul rand in pat.
si cu asta nu vreau sa isc polemici.. am sa citesc si ce ai scris mai jos si mai revin cu un edit daca e cazul..


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#49 2008-12-16 16:10:01

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Nu simte nimic....

bai nene...in primu rand...tu baiete daca zici ca ai experienta ar trebui sa stii ca-ti va trebui mai multa rabdare...prietena ta are niste reactii oarecum normale pentru o femeie la inceputul vietii ei sexuale...deci RABDARE frate...muuuulta de tot..." am incercat dur...nimica " ...nu mai face asa ceva ...normal ca n-a simtit nimic... iar tu nu mai face experiente pe ea...ca o "pierzi" de tot...
"o iau razna..pe bune!o fosta a avut practic un fel de ejaculare feminina si asta mica chiar nimic" ...n-are nicio relevanta...si sa nu cumva sa-i faci ei comparatii de genu asta ....nu masculinitatea ta e problema aici... te concentrezi prea mult pe tine...si prea putin pe ea...nu miza pe faptu ca daca faci un oral..."pui femeia-n cap" ...s-ar putea sa nu nimeresti o femeie din prima....cu atat mai putin cand e vorba de o viata sexuala abia inceputa...deci... ia-o usor... ofera-i senzatii asa cum ii place EI ...nu cum iti imaginezi tu ca i-ar placea ...fii mai atent la ce-i place ...nu e usor pentru tine smile ...stiu asta ... dar daca vrei sa rezolvati problema asa trebuie sa faci ....imagineaza-ti ca inveti pe cineva sa mearga...sau sa scrie...deci muulta rabdare si din aproape in aproape...

si pentru ea....e obligatoriu sa mearga la un control ginecologic....asta cu rusinea sa ne intelegem...este cea mai mare idiotenie..e pentru sanatatea ei....deci la asta nu se discuta wink

bafta!!! sunt sigura ca o sa reusesti pana la urma


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#50 2008-12-16 16:21:17

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: Nu simte nimic....

katami a scris:

cat despre biserica.... ca fapt divers, cu sau fara ob-uri, tot nu ai voie sa intri in biserica atunci cand esti pe stop. tine de energii... nu detaliez ca e offtopic.

si, asa cum au spus si fetele, asta e o interdictie pe care o au si cele virgine si cele care nu sunt. probabil ea se teme ca preotul nu o va impartasi si mama ei va vedea ca ii da aghiazma in loc de impartasanie...

offtopic  vreau si eu sa aflu motivul pentru care nu ai voie sa intri in biserica  cand esti pe stop ce tine de energii.. poate il spui la alt topic sau aici ca offline.. chiar sunt curioasa smile


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

#51 2008-12-16 16:26:04

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Nu simte nimic....

off topic...din cate stiu eu...treaba cu intratu' in biserica a femeilor in timpul menstrei ...era o treaba pe care o invoca inainte biserica ... nu stiu exact din ce motive dar oricum in scopuri de manipulare ...in nicun caz religioase


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#52 2008-12-18 01:24:56

tzontzolino20
New member
Inregistrat: 2008-12-07
Mesaje: 26

Re: Nu simte nimic....

skumpi a scris:

ai zis pe undeva cati ani are iubita ta sau n`am observat eu ?
frate ce`i asa mare rushine sa mergi la dr ?
cine stie ce are...cum au zis fetele...probabil o rana pe gol...ca asa se manifesta : sangerare la contact ...ori daca nu trateaza chestia asta` se poate sa fie mai grav in timp si apoi o sa o vezi cum o sa`si dea pumni in cap neutral cata inconstienta...
nush cum faci da convinge`o sa mergeti la dr....  normal ca vede sangele ala si se simte nashpa...
nu are o sora mai mare/ o prietena/ o verisoara nush pe cineva apropiat sa pui sa vb cu ea sa o convinga sa mearga la un dr ? neutral
ia lasa`o o perioada fara sa te mai dai la ea... pana cand nu face ea primu pas... da pur si simplu sa nu aduci vorba de sex, sa nu o atingi nik nik sa vezi daca reactioneaza
ea te considera atragator ? ma gandesc sa nu fie asta pb... nustiu sau a avut ceva experiente urate in copilarie ? mici traume ? chestii de genu ?
nush ce sa mai zic

mai 1.multumesc ca ai raspuns
2.cam dur sa sti...dar hai totusi
eu am 20 proaspat facuti ea are 21 jumate!treaba cu rana -da ii e teama si da no pot convinge...problema e ca nu am cand sa o bat la cap-timpu asta....are o sora dar care e la distanta mare si prin telefon nustiu cat poti convinge...a avut o mica trauma cu un ginecolog-in sensu ca ia fost super rusine ca acel ginecolog a fost barbat..ma rog!treaba cu datu la ea...pai am fost foarte ocupat sapt asta si dabia neam vazut deci nici urma de prostioare...nustiu daca ma considera sau nu atragator..probabil ca no mai facea cu me daca eram de 2 bani!nu a avut experiente urate nu e traumatizata nu are fata probleme cu parintii!chiar o rasfata ai ei cu bani si cu de toate...doar ca asa e caracterul ei mai timid-probabil de asta tin la ea!rabdare am cu ea-lucrez intr un mediu unde daca nu am rabdare nu e bine deloc deci sunt destul de calm!probabil ca timpu va rezolva totul...o sa ii spuna mamei sale treaba cu biserica si no sa mai fie problema,mare problema a ei era ca ea vroia sa faca masterul in alt oras si credea ca nu voi veni cu ea ..dar iam promis ca ne vom muta impreuna si ultima oara chiar a fost relaxata  si chiar a fost o noapte super!sange i curge(practic o doare la atingere)numai in zona din spate...nustiu sa va spun "coordonatele " exact!oricum eu va multumesc ca ati avut timp sa ma ajutati si pe mine!tot respectu!


www.cosmote.ro
Nu sunt pe creanga mea...da nici pe cealalta!Pur si simplu am luat-o razna-la propriu!

Offline

 

#53 2008-12-21 16:36:26

Flipper
New member
Inregistrat: 2008-12-14
Mesaje: 8

Re: Nu simte nimic....

tinete frate tare...pentru ea solutia problemei esti tu, cel care o sustii si o intelegi, cel care cauta felul si calea pentru ai acorda ajutor...sunt un baiat tinar am 17 ani, nu prea pot sati spun de ce are singereri sau cum se rezolva, dar pot sa te bat ku palma pe umar si sati zik "Mergi inainte si continua tot asa, pina la urma tot se rezolva"

Offline

 

#54 2008-12-22 21:00:44

teenagerme
New member
Inregistrat: 2008-12-22
Mesaje: 5

Re: Nu simte nimic....

Uite ce sfat iti dau... am 17 ani, dar am trecut prin destule incat imi pot permite sa te sfatuiesc. ia-o de manuta pe a ta prietena, chit ca vrea chit ca nu si du-o la medic!!! eu am fost operata de rana pe col uterin, desi mi-am inceput viata sexuala acum cateva luni. am fost suspecta si de hpv, dar slava Domnului nu am avut. Asadar... Asculta bine: mai bine acum, cat se poate rezolva ceva, mai tarziu poate fi mai rau. Iti pot recomanda si o doctora GENIALA, cea care m-a tratat si m-a operat si acum sunt foarte bine, la fix 3 luni dupa operatie. Aveti grija si nu va jucati cu sanantatea... Crezi ca mie nu mi-a fost rusine de ginecolog? Crezi ca mie nu mi-a fost rusine de mama, sa nu afle si asa mai departe? Am constentizat ca este pentru binele meu. Eu nu sangeram la contact, dar doctora m-a intrebat acest lucru. Daca prietena ta sangereaza, cu-atat mai mult trebuie sa se alarmeze. Nu este normal! Sper sa aud numai de bine smile

Offline

 

#55 2008-12-22 23:12:54

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: Nu simte nimic....

eu n-am inteles prea bine??cum nu simte nimic dar totusi o doare?


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#56 2008-12-23 10:43:09

teenagerme
New member
Inregistrat: 2008-12-22
Mesaje: 5

Re: Nu simte nimic....

nu simte nimic, adica nu simte placere. si o doare si sangereaza. (motivul cel mai sigur ar fi o rana pe col...)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.