homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vezicula vitelina prea mare?


#1 2008-12-17 08:51:53

brishtara
Membru
De la: Deva
Inregistrat: 2008-12-16
Mesaje: 4

vezicula vitelina prea mare?

Buna,

este prima data cand postez, asa ca daca fac greseli va rog sa fiti ingulgenti(e) cu mine.

Sunt foarte suparata deoarece prietena mea are 9 saptamani de sarcina si medicul i-a spus ca vezicula vitelina este  prea mare( 1cm )fata de 6 mm cat ar fi trebuit sa aibe. Embrionul are 2 cm.

Ce rau poate face asta sarcinii? Ce se poate face? Cine a mai trecut prin asta si a dus sarcina pana la capat? Cunoasteti pe cineva...absolut orice fel d informatie este binevenita. Va rog mult ajutati-ma!
Orice link...eu nu am gasit mai nimic care sa ma lamureasca.

Voi primi o notificare pe email ca s-a raspuns la mesaj sau trebuie sa intru eu sa verific?


Copiii, lumina ochilor nostri!

Offline

 



#2 2008-12-17 08:55:16

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: vezicula vitelina prea mare?

daca vrei sa primesti notificare pe mail, da click pe "subscrie la acest subiect"

ti-am mutat topicul aici, la perioada prenatala, pentru ca aici sunt mai multe gravidutze care te-ar putea ajuta.

Offline

 

#3 2008-12-17 09:55:22

brishtara
Membru
De la: Deva
Inregistrat: 2008-12-16
Mesaje: 4

Re: vezicula vitelina prea mare?

merci mult. Am inteles ca exista si un medic care raspunde la intrebari?


Copiii, lumina ochilor nostri!

Offline

 

#4 2008-12-17 10:30:55

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: vezicula vitelina prea mare?

e vb de doctoressa, care e medic e planning.

ii las acum link-ul, si iti va raspunde cand va intra.

Offline

 

#5 2008-12-17 11:34:50

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: vezicula vitelina prea mare?

brishtara a scris:

Buna,

este prima data cand postez, asa ca daca fac greseli va rog sa fiti ingulgenti(e) cu mine.

Sunt foarte suparata deoarece prietena mea are 9 saptamani de sarcina si medicul i-a spus ca vezicula vitelina este  prea mare( 1cm )fata de 6 mm cat ar fi trebuit sa aibe. Embrionul are 2 cm.

Ce rau poate face asta sarcinii? Ce se poate face? Cine a mai trecut prin asta si a dus sarcina pana la capat? Cunoasteti pe cineva...absolut orice fel d informatie este binevenita. Va rog mult ajutati-ma!
Orice link...eu nu am gasit mai nimic care sa ma lamureasca.

Voi primi o notificare pe email ca s-a raspuns la mesaj sau trebuie sa intru eu sa verific?

sincer eu nu inteleg de ce nu l-a intrebat pe medicul acela ce presupune asta si daca e vreun risc pentru sarcina...
oricum, nu se poate face nimic si nici nu cred ca e vreo problema si deci va duce sarcina la capat


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-12-17 12:03:15

brishtara
Membru
De la: Deva
Inregistrat: 2008-12-16
Mesaje: 4

Re: vezicula vitelina prea mare?

in astfel de situatii trebuie cerute cat mai multe opinii. Ei i-a spus ca pe acolo este alimentat embrionul si fiind atat de mare, copilul se poat naste cu malformatii. Ia mai spus ca la 14 saptamani poate face triplu test( ce este mai exact cest test si ce poate determina el?)...

ma gandeam ca poate aveti acces la mai multe informatii.

multumesc


Copiii, lumina ochilor nostri!

Offline

 

#7 2008-12-17 16:54:02

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: vezicula vitelina prea mare?

cauta sacul yolk, gasesti mai multe informatii. sa nu-si faca prea multe griji asa devreme. e prea devreme diagnosticul pus

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.