homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pro si contra


#1 2008-12-16 16:36:58

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

pro si contra

Am vazut ca desi suntem la categoria "Anticonceptionalele: pro si contra", nu exista niciun topic in care sa se adune pareri pro si contra. Asa ca am deschis unul. Daca se considera ca nu isi are rostul sau ca se pot isca discutii aprinse, atunci rog moderatoarele sa il stearga.

Propun sa scriem aici parerea noastra legata de anticonceptionale. Daca suntem pro sau contra. Si sa ne motivam opinia.

O sa incep eu: contra (atunci cand sunt prescrise pt fete sanatoase sau in cazuri in care ele sunt contraindicate).
Pt ca: eu consider ca absolut orice medicament/substanta care afecteaza functionarea normala a organismului dauneaza. Anticonceptionalele impiedica functionarea normala a ovarelor iar eu consider ca acest lucru este nesanatos si poate avea efecte negative.


As vrea ca ceea ce se scrie aici sa fie luat drept exprimarea opiniei si nu "motiv de galceava" smile sau manipulare.

Ultima oara a fost editat de anca9 (2008-12-16 16:42:58)

Offline

 



#2 2008-12-16 17:03:03

your.dream
Insomniac member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 5368
Site

Re: pro si contra

Pro: pentru ca daca nu ar exista anticonceptionalele,viata sexuala a cuplurilor nu ar fi asa de frumoasa(ma refer la fetele care le iau) si ar fi mereu stresati k se poate rupe prezervativul,sau dak o fac fara prezervativ,stau cu teama ca ar putea ramane insarcinate.Asa,in afara faptului ca te fereste de o sarcina nedorita,anticonceptionale sunt bune si pt regalarea ciclului si pt acnee,si ca tratament impotriva chisturilor.
Eu iau si sa simt bine cu ele. smile


Iubesc si sunt iubita

Offline

 

#3 2008-12-16 22:11:26

Lunatica
Full member
Inregistrat: 2008-10-21
Mesaje: 543

Re: pro si contra

Pro: te scapa de multe griji si stres (stiu pe propria piele) ...


A man can fail many times, but he isn't a failure until he gives up!

Offline

 

#4 2008-12-17 13:36:34

andutu
Full member
Inregistrat: 2008-10-05
Mesaje: 532

Re: pro si contra

Lunatica a scris:

Pro: te scapa de multe griji si stres (stiu pe propria piele) ...

subscriu


Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata!

Offline

 

#5 2008-12-17 15:12:57

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: pro si contra

andutu a scris:

Lunatica a scris:

Pro: te scapa de multe griji si stres (stiu pe propria piele) ...

subscriu

me too big_smile


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.