homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Rutina in cuplu


#1 2007-04-03 20:52:02

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

rutina in cuplu

Am facut greseluta de a sta mult timp impreuna zilnic si acum dupa un an jumatate nu mai e acelasi lucru!mi-e dor de acei fluturi in stomac care nu cred ca ii voi mai simti,mai ales ca ne cunoastem f bine,nu mai e emotia necunoscutului!nerabdarea apare acum doar daca nu ne vedem o zi...altfel e cam monoton...cateodata ne simtit ca fratii....ce se intampla?sunt sigura ca il iubesc..avem o relatie extraordinara doar ca plictiseala asta e problema!stam si intr-un oras nu prea bogat cultural si nici locuri de distractie nu prea sunt!voi ce faceti sa va piperati relatiile?


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 



#2 2007-04-03 20:54:09

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: rutina in cuplu

si noi stam impreuna.dar ne vedem doar dimineata cand ne trezim si apoi sera cand venim de la facultate.ce fac ca sa mai piperez relatia?mai aprind o lumanrica,ma imbrac si eu mai''altfel'',mai iesim numai noi doi la un suc,la o pizza...nimic deosebit!

Offline

 

#3 2007-04-03 21:14:53

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: rutina in cuplu

Noi nu stam impreuna...asta e faza:)) intradevar functioneaza cand mai iesm doar noi doi,sau creem o atmosfera frumoasa.nasol e ca stam fiecare cu parintii si nu avem mereu casa la dispozitie pt a "pipera" relatia


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#4 2007-04-03 21:29:27

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: rutina in cuplu

da' nu va trebuie casa ca sa "piperati" relatia mai... big_smile poti sa fii un pic mai nebunatica din cand in cand, sa-l surprinzi cu o manuta jucausa pe sub masa cand stati la suc, sau la cinema etc chestii d-astea, sa vezi ca poate va piere plictiseala macar pentru o juma de ora wink


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#5 2007-04-03 21:52:38

vonda
Platinum member
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 19313

Re: rutina in cuplu

parerea mea este ca dorinta de a sta mai mult timp impreuna nu este o greseala..Este o dorinta fireasca..Si daca acum ti se pare ca va vedeti prea des,crede'ma ca atunci cand o sa aveti servici,si o sa va vedeti dimineata doar ca sa va pupati ca sa va urati o zi buna,si seara doar o ora doua in care sa va povestiti ce ati facut in ziua aceaa..o sa iti doresti sa retraiesti zilele in care aveati timp penru toate "prostiile" pe care doreati sa le vorbiti/faceti big_smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-04-03 22:40:23

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: rutina in cuplu

ai si tu dreptate,oricum cred ca e bine sa lasi putin timp,in care fiecare sa se ocupe de viata sa,sa faca lucrurile care le faceau atunci cand nu aveau prieten/a de exemplu sa stai o zi intreaba in fata televizorului,ciufulita,cu telefonu inchis,sa iesi cu fetele..chestii de genul acesta..si astefel si dupa un an doi sapte de relatie nu se va instala monotonia,parerea mea


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#7 2007-04-04 06:22:23

Larissa22
New member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 22

Re: rutina in cuplu

Eu cred ca dupa ce ajungi sa il cunosti bine pe celalalt, "fluturasii dispar", nu mai e ca la inceput pt ca relatia evolueaza. Noi ne-am dori sa fie totul nou mereu, de aceea de multe ori unii cauta "noul" in alte parti ca sa zic asa. O relatie solida, strans legata are avantajele ei. Iubitul iti devine un priten de nadejde, o persoana pe care te poti baza, iar in viata ai nevoie ca el sa fie partenerul tau, complicele tau, confidentul tau. E greu pt noi sa atribuim toate aceste roluri unei singure persoane, am vrea ca el sa ramana doar un iubit si un amant senzational, insa asta e imposibil. Odata ce cunosti o persoana si te implici in viata lui, nu poti sa ramai doar la acest stadiu

Offline

 

#8 2007-04-04 14:55:03

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: rutina in cuplu

Sunt deacord cu tine,am inteles multe citind mesajul tau!si prietenul meu tocmai l-a citit si a fost foarte incantat de ce ai zis:)


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#9 2007-04-05 16:51:08

Larissa22
New member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 22

Re: rutina in cuplu

Ma bucur ca a fost de folos mesajul meu. Cateodata e bine sa pui in prim plan ratiunea si sa nu te lasi prada temerilor de moment. Nici o relatie nu e perfecta si cu cat luptam mai mult sa o facem asa, o distrugem putin cu cate putin. De ce? Pentru ca suntem neputinciosi in fata perfectiunii si pentru ca nimeni nu a atins-o vreodata. Doar Dumnezeu e perfect si noua oamneilor ne este greu sa admitem ca nu suntem la fel.
            Am invatat multe pana acum si totusi nu destul. Stiu ca dragostea adevarata nu iti arunca viata in cele mai adanci prapastii si nici nu o ridica pe cele mai inalte culmi. Dragostea te mentine in zbor, la mijloc intre cer si pamant, unde e liniste si aerul e curat.

Offline

 

#10 2007-04-09 00:31:02

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: rutina in cuplu

Da este interesant ce spui,dar din moment ce te uiti in ochii celui de langa tine si nu mai simti nimic,nu mai vezi nimic,nu mai este nici o sansa,totul fiind in zadar


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#11 2007-04-10 22:00:27

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: rutina in cuplu

Larissa22 a scris:

Ma bucur ca a fost de folos mesajul meu. Cateodata e bine sa pui in prim plan ratiunea si sa nu te lasi prada temerilor de moment. Nici o relatie nu e perfecta si cu cat luptam mai mult sa o facem asa, o distrugem putin cu cate putin. De ce? Pentru ca suntem neputinciosi in fata perfectiunii si pentru ca nimeni nu a atins-o vreodata. Doar Dumnezeu e perfect si noua oamneilor ne este greu sa admitem ca nu suntem la fel.
            Am invatat multe pana acum si totusi nu destul. Stiu ca dragostea adevarata nu iti arunca viata in cele mai adanci prapastii si nici nu o ridica pe cele mai inalte culmi. Dragostea te mentine in zbor, la mijloc intre cer si pamant, unde e liniste si aerul e curat.

ce cuvinte frumoase Larissa...e bine sa poti sa le si pui in aplicare.Eu de multe ori ma trezesc dand sfaturi de genul si imi dau seama ulterior ca eu le aplic in foarte putine cazuri.Trebuie totusi o oarecare maturitate in a privi lucrurile asa si sa si aplici ce gandesti.Din pacate pt mine ink ma straduiesc sa aplic..

Ultima oara a fost editat de puioanca (2007-04-10 22:01:07)


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#12 2007-04-11 01:00:18

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: rutina in cuplu

da asa este,mai usor dai sfaturi decat sa le aplici...


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#13 2007-04-11 11:29:14

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: rutina in cuplu

stii vorba aia teoria ca teoria da practica ne omoara


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#14 2007-04-11 15:16:50

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: rutina in cuplu

da:)))  eu zic ca putine lucruri functioneaza la toata lumea,suntem indivizi total diferiti,prin urmare nu exista aceleasi solutii valabile pt toata lumea.O greseala care se comite adesea este ca lumea nu stie sa modeleze sfaturile pe care le aud pe propriu caracter si pe propria situatie...eu zic ca asta e cheia succesului in ceea ce priveste experienta impartasita cu ceilalti nu?


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#15 2007-04-11 16:24:24

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: rutina in cuplu

da.. si eu dau sfaturi si de aplicat si in cazul meu.. zero!

Offline

 

#16 2007-04-12 00:40:24

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: rutina in cuplu

oricum cei din jur te pot ajuta,te pot linistii dar nu iti pot rezolva si problemele...ar fi prea frumos:))


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#17 2007-04-17 19:59:29

Larissa22
New member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 22

Re: rutina in cuplu

biancus_intelectus a scris:

Da este interesant ce spui,dar din moment ce te uiti in ochii celui de langa tine si nu mai simti nimic,nu mai vezi nimic,nu mai este nici o sansa,totul fiind in zadar

Da, este adevarat ceea ce spui, in acest caz nu mai e nici o sansa. Eu ma refeream la faptul ca o relatie nu trebuie sa iti dea sentimente extreme de genul: azi sunt asa fericita (de parca am luat cateva pastile de ecstasy) si in alte zile imi vine sa beau o cutie de somnifere si sa sar de la balcon. Crede-ma, o prietena f buna de a mea a trecut prin asta, ma suna cand era in culmea disperarii din cauza lui(o data chiar a zis ca bea somnifere). M-a speriat urat de tot, nu am crezut ca dupa faza aia se va mai intoarce la el....si totusi s-a intors. De aceea  evit sa am o astfel de relatie...si eu am trecut prin ceva asemanator, nu chiar atat de garv, dar oricum pentru o zi de fericire primeam 10 de disperare. L-am parasit fara sa privesc inapoi, iar acum ma simt fericita in relatia pe care o am pt ca e mult mai echilibrata si pot sa-mi vad viata mea

Offline

 

#18 2007-04-17 20:23:20

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: rutina in cuplu

este foarte corect ceea ce spui....si intradevar daca toate ne-am gandii ca meritam mai mult,si ca o zi de fericire nu ajunge dupa 10 de disperare,totul ar fi mai bine...interesant este insa ca daca stai 3 zile fara el mori,iti dai seama ca il iubesti,si dupa ce te impaci iar incepe usor usor sa fie ca inainte,si e foarte ciudat,ca ai impresia ca la un moment dat cu orice baiat ajungi la o rutina si plictiseala,insa nu ar trebui sa fie asa....ce credeti?


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#19 2007-04-17 20:28:19

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: rutina in cuplu

Giving up doesn't allways mean you're weak.It just means that you are strong enough to let go!

ce cred eu? pentru asa ceva sunt de ieri "femeie libera". chiar daca am trecut prin starile descrise de tine:

biancus_intelectus a scris:

interesant este insa ca daca stai 3 zile fara el mori,iti dai seama ca il iubesti,si dupa ce te impaci iar incepe usor usor sa fie ca inainte,si e foarte ciudat,ca ai impresia ca la un moment dat cu orice baiat ajungi la o rutina si plictiseala


Nobody home

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.