homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru doctoresa urmarile tratamentului pt depresie


#1 2007-04-04 07:36:37

raze de soare
New member
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 27

pentru doctoresa urmarile tratamentului pt depresie

Va rog nu ma judecati.Am facut  sex neprotejat cu sotul in luna ianuarie am luat imediat postinor2, luna urmatoare mi-a venit ciclu dar in intensitate mai mare timp de 10 zile ca o hemoragie dar cu 5 zile intarziere.Bineinteles am fost le medic mi-a spus ca am o infectie mi-a dat flamexin si oxacilina zicand sa stau linistita ca nu sunt insarcinata.In martie inainte cu 4 zile sa imi vina menstra am avut niste sangerari maronii spre negru de cateva ori pe zi apoi mi-a venit normal. Nu am greturi dar ma simt ciudat ca si cum as fi insarcinata mi-a crescut vizibil burta  desi pe 26 martie am fost iar la medic spunand ca nu am nimic, la eco la fel nu a iesit nimic am facut un test rez negativ desi acum am din nou acele sangerari dar sunt roze nu stiu ce sa fac menstra tre sa vine pe 10 apr.Am suferit o depresie si mi s-a prescris tratament cu xantrax si coaxil specifica in prospect ca nu se adm in tp sarcinii nu stiu ce sa fac.as dori un sfat sa iau antibiotic sau nu ? Mai am un bebe si nu am patit asa cand am ramas insarcinata luna urmatoare nu mi-a mai venit menstra deloc acum nu stiu ce sa cred.Nu am probleme de sanatate boli ceva analizele in luna dec 2006 au iesit bune iar acum m-a programat la analize pe 23 apr. nu pot sa stau pana atunci fara trat pt depresie simt ca inebunesc ma doare capul rau. as dori un sfat. dc sunt insarc si iau trat pot aparea malformatii? Va intrb pt ca desi nu am luat nici unfel de tratement in sarcina anterioara am nascut un copil cu maformatii dar dc acu iau si sunt insarc nu stiu ce sa fac.Nu ne suparam dc as fi insarcinata din nou pr e ca tre sa urmez acest tratament.Va multumesc anticipat.

Offline

 



#2 2007-04-04 13:16:15

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: pentru doctoresa urmarile tratamentului pt depresie

raze de soare...daca in ianuarie ai avut contactul neprotejat si de atunci si medicul...si menstrele...si testele toate ti au spus ca nu esti insarcinata tu dc continui sa te macini si sa crezi ca esti?...ia tratametul...si sa sti ca aceste dereglari pot avea si natura psihica...nu numai fizica...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#3 2007-04-05 10:09:54

raze de soare
New member
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 27

Re: pentru doctoresa urmarile tratamentului pt depresie

Multumesc mult pentru raspuns cristina. Am vazut de ieri raspunsul tau si  am inceput sa iau tratamentul.

Offline

 

#4 2007-04-05 10:20:35

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: pentru doctoresa urmarile tratamentului pt depresie

Sigur cristina are dreptate. Din ianuarie pana acum exista un semn. Si eu am probleme cu incertitudinile dar cred ca in cazul tau e mai mult stres

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.