homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sa gasim o definitie :))


#1 2008-12-23 17:30:14

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

sa gasim o definitie :))

fetelor, am vazut k la topicul cu sex oral se tot discuta despre "curve"
ma gandeam sa continuam aici "dezbaterile"...
in opinia mea sunt curve fetele care fac sex pt bani... si cele care vor cu orice pret sa se f*** , pt care nu conteaza daca respectivu e urat, batran, insurat etc.


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#2 2008-12-23 17:41:12

maria 2020
New member
Inregistrat: 2008-11-21
Mesaje: 40

Re: sa gasim o definitie :))

dupa mine "curvele" sunt acele femei care nu au nici un fel de scrupule, care isi vand trupul pt bani, care sunt in stare se sa culce cu oricine pt a obtine un beneficiu, sunt acele persoane care nu au moralitate si sa nu vb despre ele la feminin sunt si barbati care fac acest lucru nu?


viata e frumoasa,  deci sa ne bucuram de ea :-*

Offline

 

#3 2008-12-23 17:54:10

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: sa gasim o definitie :))

stiti cum spun barbatii..ei au voie sa se culce cu cine vor..cand vor...si nu sunt "definiti" pt asta...in schimb noi suntem catalogate altfel...in fond si la urma urmei si curvele muncesc pt bani smile so..fiecare cu ce poate wink


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

#4 2008-12-23 17:56:51

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: sa gasim o definitie :))

dupa parerea mea:

-curva-femeia care are o relatie cu cineva pentru bani
-prostituata- femeia care face sex pentru bani
-usuratica- femeia care sa zicem ca merge prin cluburi si face sex cu cine apuca din pura placere, nu pentru bani.
-nimfona- o bag tot la capitolul usuratica
-iar pe femeile cuminti- cred ca e clar- cele care fac sex din dragoste, care nutresc sentimente profunde pentru partenerul lor

Ultima oara a fost editat de taisha (2008-12-23 17:59:21)

Offline

 

#5 2008-12-23 18:05:22

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: sa gasim o definitie :))

eu am mai zis, curve le numesc pe cele care stau cu un barbat pentru bani si - in mod absolut subiectiv - pe cele a caror principala preocupare e sa se bage in relatiile altora (deci nu e vorba e indragosteala aici, e o categorie de femei care sunt atrase doar de barbati cuplati sau insurati si doar cat sa strice relatii) - de fapt, chiar sunt curioasa ce le motiveaza
prostitutia la urma urmei e o meserie si n-am nimic cu fetele alea, chiar mi-e mila de ele
si in rest nu ma intereseaza cine cu cati face sex si de cate ori si cat de mult ii place

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-12-23 18:22:08

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: sa gasim o definitie :))

taisha a scris:

dupa parerea mea:

-curva-femeia care are o relatie cu cineva pentru bani
-prostituata- femeia care face sex pentru bani
-usuratica- femeia care sa zicem ca merge prin cluburi si face sex cu cine apuca din pura placere, nu pentru bani.
-nimfona- o bag tot la capitolul usuratica
-iar pe femeile cuminti- cred ca e clar- cele care fac sex din dragoste, care nutresc sentimente profunde pentru partenerul lor

asta e cea mai buna clasificare tummenupp
aaa... si as mentiona ca usuraticele se considera "open-minded si moderne", vezi doamne, noi restul suntem incuiate lol

despre celelalte categorii nu comentez nimic. e de prisos...

Ultima oara a fost editat de adina84 (2008-12-23 18:22:31)

Offline

 

#7 2008-12-23 18:42:18

princesss
Banat
De la: plaja
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1037

Re: sa gasim o definitie :))

curva=femeia care are o relatie cu un barbat din interes.
pentru prostituate macar e un mod de a'si castiga existenta,fac treaba,iau banii si gata.
dar daca te culci cu un mos doar pt ca are bani,esti o tarfa ordinara  diablo

Offline

 

#8 2008-12-23 19:17:39

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: sa gasim o definitie :))

Aoleo,eu nici nu vreau sa ma bag in discutie:D
Etichete si etichetari
Daca am cauta in dex,oare n-am gasi la cuvantul curva un sinonim gen prostituata?deci femeie care face sex pe bani
Restul,usuratice,ninfomane,nu curve.

Offline

 

#9 2008-12-23 19:33:34

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: sa gasim o definitie :))

pai nu mai ai voie sa ai o parere despre cineva ca imediat inseamna ca il etichetezi?astai buna  mad


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#10 2008-12-23 19:40:13

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: sa gasim o definitie :))

in viziunea mea curva este o femeie care: se culca cu cine prinde, si la asta ma refer azi unul, maine altul, curva este femeia care inseala partenerul(cunosc persoane care au recunoscut ca nu pot sta cu un sg barbat) curve mai sunt cele care se culca pe bani,


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#11 2008-12-24 13:09:33

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: sa gasim o definitie :))

Pt mine curvele sunt acele femei care fac sex pt bani, care umbla cu barbati insurati sau singuri doar pt bani, care se duc in diverse locatii pt a agata barbati si a ateriza cu ei direct in pat, care fac avansuri barbatilor pt un anumit scop personal, care se folosesc de barbati pt a ocupa o anumita functie....cam astea ar fi.

Offline

 

#12 2008-12-24 15:43:20

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: sa gasim o definitie :))

curva-o persoana care intretine raporturi sexuale doar ptr bani....
restu...nu le-as numi curve...idea e ca acest cuv "curva" ia diferite conotatii..

Offline

 

#13 2008-12-24 23:36:08

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: sa gasim o definitie :))

Melany1 a scris:

restu...nu le-as numi curve...idea e ca acest cuv "curva" ia diferite conotatii..

Exact


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#14 2008-12-25 23:46:35

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: sa gasim o definitie :))

ce iti e si cu termenii astia. cica tarfa=cea care face sex pe bani si curva=cea care face sex din placere. ma rog.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#15 2008-12-26 14:22:18

muty
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2008-03-18
Mesaje: 645
Site

Re: sa gasim o definitie :))

nu neaparat curva=sex pt bani.... dar femeile maritate de nu stiu cati ani care isi inseala barbatul cu unu sau mai multi pur si simplu...fara a fi implicati banii cum se mai numesc? sau cele care se incurca in mod constient cu barbati insurati? curva nu e egal numai cu sex pe bani...parerea mea

Offline

 

#16 2008-12-26 14:37:31

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: sa gasim o definitie :))

Eu in general nu obisnuiesc sa judec si sa etichetez pe nimeni, consider ca fiecare are dreptul sa faca ce vrea cu viata sa, fara sa tina cont de ce spun altii, dar, in acest topic este vorba de discutii libere si de a-si exprima fiecare punctul de vedere, deci nu punem etichete...
Curve le consider pe cele care si-o pun cu cine apuca, pe cele care nu pot sa traiasca fara sa faca sex, deci pentru mine termenul asta are conotatie pur sexuala, desi stiu ca in dictionar curva=prostituata, pe cele care o fac pentru bani chiar daca stau la coltul strazii sau daca se marita pentru asta le vad cam in acelasi fel, si consider asta tot cam un fel de prostitutie, desi as numi-o mai mult materialism in ultimul caz.
Si pe cele care se complac in situatia de a sta cu un barbat insurat, doar pentru niste avantaje, si se multumesc cu firimiturile altora le numesc zdrente lol si consider ca nu au nici un pic de demnitate si de respect pentru propria persoana.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#17 2008-12-26 20:13:40

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: sa gasim o definitie :))

hey fetelor....dc e curva aia care umbla cu barbati insurati????doar au fost amandoi deacord a umbla impreuna....asa ca eu nu numesc asta curva..pai eu cred ca curva e aia care se freaca pe bani......chiar daca nui asa ...aia care de freaca pe bani e prostituata...dar eu...nu mai zic nimic la mine si una care se golbeaza la iubi o fac curva pt ca merge cu gagiusu pe strada si se golbeaza la altele...sa stiti ca si aia care se freaca cu toti fara bani si aia e o curvaaaaa!!!

Offline

 

#18 2008-12-26 20:20:38

wra_blu
Banat
Inregistrat: 2008-08-31
Mesaje: 9276

Re: sa gasim o definitie :))

exempul: curva este aia care s-ar da la iubi si ar sti k are prietena (nevasta)...alea care o fac pe bani si care o fac din placere cu cate un barbat pe zi...

Offline

 

#19 2008-12-26 21:44:10

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: sa gasim o definitie :))

akisandra a scris:

hey fetelor....dc e curva aia care umbla cu barbati insurati????doar au fost amandoi deacord a umbla impreuna....asa ca eu nu numesc asta curva..pai eu cred ca curva e aia care se freaca pe bani......chiar daca nui asa ...aia care de freaca pe bani e prostituata...dar eu...nu mai zic nimic la mine si una care se golbeaza la iubi o fac curva pt ca merge cu gagiusu pe strada si se golbeaza la altele...sa stiti ca si aia care se freaca cu toti fara bani si aia e o curvaaaaa!!!

aia care umbla cu un barbat insurat poate nu e chiar curva, dar usuratica tot e. adica daca`i vezi verigheta pe mana(daca are) sau stii ca e insurat nu stiu de ce se baga... fata cuminte nu e. si am auzit multe zicand"vaaai dar nu stiam ca e insurat" sigur... sunt inconstiente, isi fac rau si lor si sotiei.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.