homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce e de facut?


#1 2008-12-27 12:22:50

me&myself
New member
Inregistrat: 2008-12-18
Mesaje: 33

ce e de facut?

Iubitu meu este un nimfoman:D nu e nimic gresit in asta.Ma iubeste si ma bucur ca se simte atras de mine si ca il fac sa ma doreasca.Insa eu nu am aceeasi pofta de sex ca a lui.Nu il deranjeaza asta,ma intelege.El ar vrea sa facem sex in fiecare zi,daca se poate de 4-5 ori pe zi.eu ma rezum la a face sex o data la doua zile si de maxim 2 ori pe zi.Nu sunt planificate chestiile astea,normal.Da d cele mai multe ori asa se intampla.Nush care este problema,da ce pot face ca sa am mai multa pofta de sex?chiar imi doresc asta.stiu ca nu exista o carte care sa te invete cum si ce,da ma gandesc ca ceva trebuie sa existe pt a-mi fi de folos.Thanks
      Sarbatori Fericite face_tree  face_tree  santa  sorcova


Pamantul e rotund,iar locul care poate parea sfarsitul,poate sa fie si inceputul.
Ori te faci mic si te ascunzi,ori scoti pieptul inainte si faci fata provocarii.Am constatat ca ma simt mai bine daca lupt.
Ai pensula,ai vopsele.Picteaza-ti Paradisul si paseste apoi in el.

Offline

 

#2 2008-12-27 12:28:47

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: ce e de facut?

si eu sunt la fel ca tine. nu sunt asa de tare dupa sex. dar nu stiu daca ai putea sa faci ceva, doar sa te lasi purtata de val si stii tu "pofta vine mancand". daca nu iti convine ca e prea des si te deranjeaza, vorbeste cu el si zi`i ca uneori e prea mult pt tine.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#3 2008-12-27 12:43:28

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: ce e de facut?

cred ca e nimfoman.......... chiar in fiecare zi de cateva ori..........., cam mult, dar ma rog, barbatii in general sunt asa............, nu stiu daca ar fi in situatia inversa, ar refuza un barbat o femeie..........
fiindaca nu impartasesti aceeasi dorinta, fa ceva sa il obosesti........ sa ii distragi atentia, sala, multe plimbari, gatit, magazine, activitati fizice obositoare sa il mai tempereze.........mai putin filme de dragoste si erotice, mai mult comedii, mai multe vizite pe la prieteni, mai multi musafiri. o ocupatie pe care sa o impartasiti sa va manance energia...........something!


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#4 2008-12-27 13:24:40

me&myself
New member
Inregistrat: 2008-12-18
Mesaje: 33

Re: ce e de facut?

asta am facut am incercat sa-i distrag atentia da nu pot nici cum.Orice am face,tot gaseste timp pt multitudinea lui de partide.Am vorbit cu el si el zice ca s-a impacat cu gandul ca nu ma innebunesc dupa sex.dar nush...parca nu il vad asa de convins.Ii place sa se uite la filme pt adulti da pe mine nu ma atrag.chiar nush c sa fac.sa ma las dusa de val e cam greu avand in vedere ca imi cere sex de multe ori pe zi,in fiecare zi


Pamantul e rotund,iar locul care poate parea sfarsitul,poate sa fie si inceputul.
Ori te faci mic si te ascunzi,ori scoti pieptul inainte si faci fata provocarii.Am constatat ca ma simt mai bine daca lupt.
Ai pensula,ai vopsele.Picteaza-ti Paradisul si paseste apoi in el.

Offline

 

#5 2008-12-27 13:29:29

princesss
Banat
De la: plaja
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1037

Re: ce e de facut?

dureaza o vreme pana ajungeti la un echilibru,poate akm sunteti la inceput si de aia unul are mai multa energie k celalalt.solutia ar fi sa vb cu el,in nici un caz sa nu incerci sa eviti momentele in care sunteti singuri,probabil o sa creada ca nu'l mai vrei,ca nu te mai atrage,si nu vrei asta,crede'ma ca stiu c3e zic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-12-27 13:32:33

me&myself
New member
Inregistrat: 2008-12-18
Mesaje: 33

Re: ce e de facut?

da asa e princesss.am inceput sa-l evit,sa nu mai vreau sa stam singuri pentru ca stiu ce va urma.si mai bine evit lucrul asta.nu suntem la inceput.avem 3 ani si 5 luni deci nu e chiar inceput.La inceput am putut sa-i fac pe plac,ma ajuta si organismul si dorinta.insa acum chiar nu mai pot hmm


Pamantul e rotund,iar locul care poate parea sfarsitul,poate sa fie si inceputul.
Ori te faci mic si te ascunzi,ori scoti pieptul inainte si faci fata provocarii.Am constatat ca ma simt mai bine daca lupt.
Ai pensula,ai vopsele.Picteaza-ti Paradisul si paseste apoi in el.

Offline

 

#7 2008-12-27 14:28:49

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: ce e de facut?

stii si sexul e bun, dar nici prea mult ca strica, asa zic eu. eu insist sa vorbesti cu el si sa o lase mai moale.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#8 2008-12-27 20:23:34

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: ce e de facut?

spune-i ca vrei un copil .. asta o sa-l rezolve rotfl2

Offline

 

#9 2008-12-27 20:25:54

me&myself
New member
Inregistrat: 2008-12-18
Mesaje: 33

Re: ce e de facut?

da ai dreptate SoareleMeu lol ar fi ceva...


Pamantul e rotund,iar locul care poate parea sfarsitul,poate sa fie si inceputul.
Ori te faci mic si te ascunzi,ori scoti pieptul inainte si faci fata provocarii.Am constatat ca ma simt mai bine daca lupt.
Ai pensula,ai vopsele.Picteaza-ti Paradisul si paseste apoi in el.

Offline

 

#10 2008-12-27 22:44:20

Tzocpoc
Membru
Inregistrat: 2008-12-06
Mesaje: 4

Re: ce e de facut?

Vreau si eu un asa mascul ! roll


Not for a life time.

Offline

 

#11 2008-12-27 22:57:58

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: ce e de facut?

si eu am noroc ca iubi e f intelegator, de cand cu problemele mele de ordin ginecologic, daca am facut`o de 2 ori in 2 luni si ceva.
si in general, nu e nimfoman, se incadreaza in limitele normalului.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#12 2009-01-19 08:44:57

Dorian
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-01-14
Mesaje: 18

Re: ce e de facut?

In primul rand, termenul "nimfoman" (gen masculin) nu prea exista.... In dex avem "NIMFOMAN?E s.f. (Med.) Stare patologică la femei şi la animalele femele, manifestată printr-o excitaţie sexuală exagerată. ? Din fr. nymphomanie. "
La barbati se foloseste termenul de "satiriazis".
Dorinta acuta de a face sex vine ca urmare a unui nivel crescut de testosteron.
Pentru a inhiba productia de testosteron (in special la barbati), exista mai multe variante, printre care, cea mai cunoscuta (si mai raspandita) este epuizarea fizica si psihica.
O alta varianta este administrarea de estrogen (sub supraveghere medicala). Estrogenul stimuleaza prodecerea de prolactina (hormonul anti-chef).


"Carpe Diem"

Offline

 

#13 2009-01-19 19:33:39

dt
Full member
De la: analele moldovei.
Inregistrat: 2007-10-26
Mesaje: 635

Re: ce e de facut?

adica sa-i zdrobesti anticonceptionale si sa-i pui in suc iubitului ? neutral


cuc.

Offline

 

#14 2009-01-19 20:15:28

princesss
Banat
De la: plaja
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1037

Re: ce e de facut?

dt a scris:

adica sa-i zdrobesti anticonceptionale si sa-i pui in suc iubitului ? neutral

sa'i creasca tzitzili poate lol

Ultima oara a fost editat de princesss (2009-01-19 20:17:34)

Offline

 

#15 2009-01-20 10:58:33

hushi
New member
Inregistrat: 2008-10-02
Mesaje: 52

Re: ce e de facut?

me&myself a scris:

Iubitu meu este un nimfoman:D nu e nimic gresit in asta.Ma iubeste si ma bucur ca se simte atras de mine si ca il fac sa ma doreasca.Insa eu nu am aceeasi pofta de sex ca a lui.Nu il deranjeaza asta,ma intelege.El ar vrea sa facem sex in fiecare zi,daca se poate de 4-5 ori pe zi.eu ma rezum la a face sex o data la doua zile si de maxim 2 ori pe zi.Nu sunt planificate chestiile astea,normal.Da d cele mai multe ori asa se intampla.Nush care este problema,da ce pot face ca sa am mai multa pofta de sex?chiar imi doresc asta.stiu ca nu exista o carte care sa te invete cum si ce,da ma gandesc ca ceva trebuie sa existe pt a-mi fi de folos.Thanks
      Sarbatori Fericite face_tree  face_tree  santa  sorcova

Si eu am fost la fel k tine.. chiar am postat mai demult un topic despre super poftele lui.. eu zic sa te bucuri si sa te simti ffffoarte bine atunci cand faceti sex.. si poate asa iti vei dori sa o mai faci inca o data , si inca o data..si tot asa:)) .. spune-i sa te atinga mai mult, sa te excite, sa faca ceva nou in pat sau in privinta atmosferei etc. fa-o cum iti place tie, poate asa iti vei dori mai mult... eu am trecut peste asta usor usor..si suntem aman2 la fel de "nimfomani"

Offline

 

#16 2009-01-20 11:16:36

hushi
New member
Inregistrat: 2008-10-02
Mesaje: 52

Re: ce e de facut?

aa... si inca ceva.. k tot am observat k il eviti, parerea mea e k nu prea e bine, poate intelege total gresit.si eu il evitam foarte mult si spunea aiureli gen k am pe altcineva:)) .. si p langa asta in timpul in care il tot evitam aveam niste stari foarte nervoase, mai tarziu mi-am dat seama k e din cauza "nesexului" ..acum depinde de persoana, dar fara sa-ti dai seama poate chiar ai nevoie.

Offline

 

#17 2009-01-20 12:02:49

andutu
Full member
Inregistrat: 2008-10-05
Mesaje: 532

Re: ce e de facut?

hushi a scris:

aa... si inca ceva.. k tot am observat k il eviti, parerea mea e k nu prea e bine, poate intelege total gresit.si eu il evitam foarte mult si spunea aiureli gen k am pe altcineva:)) .. si p langa asta in timpul in care il tot evitam aveam niste stari foarte nervoase, mai tarziu mi-am dat seama k e din cauza "nesexului" ..acum depinde de persoana, dar fara sa-ti dai seama poate chiar ai nevoie.

sunt de acord cu tine


Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata!

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.