homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Saliva miroase prea tare-3


#39 2008-12-19 21:35:40

anda23
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-12
Mesaje: 556

Re: Saliva miroase prea tare

vulpi a scris:

blueeyes a scris:

Eu m-am obisnuit smile
Imi aduc aminte ca ma deranja cand eram copil, ma pupau toate babele si simteam mirosul pe mine neutral

ai dreptate blue.doamne ce nu suportam chestia asta lol nu stiam cum sa ma ascund ca sa scap rotfl

chestia cu babele o simteam si eu..dar in rest, sincer, nu imi dau seama cum e mirosul de saliva... :f?rbryllad:   ce bine...tongue

Offline

 

#40 2008-12-20 10:38:56

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: Saliva miroase prea tare

Mie mi-a dovedit prietenul meu ca orice saliva odata ce se usuca miroase neplacut.Daca te lingi pe mana si astepti sa se usuce nu o sa miroasa tocmai placut.
Chiar!Fa testul asta.Te lingi pe mana si daca tot ti se pare neplacut,e clar ca problema e la tine.Daca nu,inseamna ca are prietenul tau o problema.Poate la stomac?Nu inteleg,cum de ati ajuns sa fiti de 2 ani impreuna si sa nu puteti discuta asa o chestie simpla?Usor se mai complexeaza barbatii astia:)

Offline

 

#41 2008-12-20 21:13:39

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Saliva miroase prea tare

Dar te poti obisnui sa te controlezi... smile


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#42 2008-12-21 14:35:37

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Saliva miroase prea tare

mirosul poate venii de la dimti,stomac dar si din gat...daca are vreun streptococ(si poate fi si sa nu stie)...o infectie mica si tratata post poate duce la mirosul urat al salivei

Offline

 

#43 2008-12-21 18:28:13

Andreea89
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-11-01
Mesaje: 1032

Re: Saliva miroase prea tare

Pur si simplu trebuie sa discuti cu el...altfel nu ai cum.dar daca nu poti vorbi cu el e clar ca , la batranete daca o sa Puta ca draq a transpiratie n`o sa`i poti spune sa se dea cu un stick ca nu suporti mirosul.El trebuie sa se schimbe si trebuie sa`nteleaga ca tu vrei sa rezolvi aceasta problema pentru binele relatiei voastre.

Nici el nu cred ca ar suporta sa nu te speli pe dinti si sa stea sa`ti suporte respiratia "fresh" in fiekre zi


Ceea ce vrea un bărbat e să creadă că o femeie îl poate iubi atât de mult încât n-o va interesa nici un alt bărbat

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-12-22 23:11:48

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: Saliva miroase prea tare

saliva ca si sperma isi schimba mirosul si in functie de ce mananci.daca manaci prea multa carne si lactate vor avea un miros mai puternic.Este important sa ai o alimentatie echilibrata si sa nu uitam o regula esentiala a igienei:spalatul pe dinti de cel putin 2 ori pe zi.Atunci cand nu te poti spala iti poti improspata respiratia cu pastile, bomboane, etc, sa fim seriosi ca sunt pe toate gardurile...Eu chiar te inteleg ca ai o problema cu asta, nu e vorba de iubire aici, si chiar daca prietenul tau se supara trebuie sa inteleaga.


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#45 2008-12-22 23:17:01

wra_blu
Banat
Inregistrat: 2008-08-31
Mesaje: 9276

Re: Saliva miroase prea tare

pe mine ma deranjeaza saliva...nu cum mirose...cum o lasa pe buze cand ne pupacim...in secunda 2 ma sterg...bine k s-a obisnuit si nu se mai supara pt k inainte zicea k mi-e scarba de el.acu ma pupa si ma sterge el lol

Offline

 

#46 2008-12-22 23:28:28

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: Saliva miroase prea tare

pai doar n-o sa ramai toata mozolita pe la botic lol


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#47 2008-12-22 23:29:35

wra_blu
Banat
Inregistrat: 2008-08-31
Mesaje: 9276

Re: Saliva miroase prea tare

puioanca a scris:

pai doar n-o sa ramai toata mozolita pe la botic lol

rotfl

Offline

 

#48 2008-12-29 21:38:48

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Saliva miroase prea tare

esti sigura ca nu te-ai saturat de el?  big_smile

si simtul meu legat de nas e dezvoltat...si mie mi s-a intamplat cu un tip..ziceam ca tin la el..dar deja de la un timp simteam tot felul de mirosuri...pe care alta data nu le simteam fiind cuprinsa de febra dragostei rotfl

cand il vedeam inca mi se intorcea stomacul pe dos... sad

a trebuit sa o termin...

dar la tine nu cred sa fie asta...

incearca sa racesti ca sa ai nasul infundat rotfl
glumesc smile ...

kram

cum au zis fetele...incearca sa ii administrezi ceva inainte smile..sau sa mancati un mar impreuna...

elimina bacteriile ce fac sa miroase urat pe acolo tongue


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#49 2008-12-29 22:24:07

Leo
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-02-14
Mesaje: 1276
Site

Re: Saliva miroase prea tare

puioanca a scris:

saliva ca si sperma isi schimba mirosul si in functie de ce mananci.daca manaci prea multa carne si lactate vor avea un miros mai puternic.

Asa zic si eu...
Chick... nu pute nici cand se usuca. Cel putin la mine nu. Dupa ce se usuca, miroase a piele.
N-am avut probleme de-astea cu nimeni. Stiu mirosul salivei... nu tocmai placut, dar nu ma deranjeaza.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.