homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prima data : esti pregatita?-4


#58 2008-09-07 23:27:09

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: Prima data : esti pregatita?

oana16 a scris:

aaa am uita sa specific!! ina cel cabinet sunt 2 doctorite, si 2 asistente, asistenta celelante dioctorite si-a bagat nasul

nu conteaza cine si-a bagat nasol
logic e ca doctorul sa prescrie tratamentul si asistenta sa-l administreze. daca se intampla ceva cu pacientul respectiv cine trage ponoasele? cel care a administrat sau cel care a prescis?


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#59 2008-09-07 23:27:59

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: Prima data : esti pregatita?

da da parafa pe reteta e a doctoritei....atata timp cat imi e perfect cu antibebe:D


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#60 2008-09-07 23:29:49

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: Prima data : esti pregatita?

oana16 a scris:

da da parafa pe reteta e a doctoritei....atata timp cat imi e perfect cu antibebe:D

nu stii ce se poate intampla oricand chiar daca inainte iti era bine. nu ai idee niciodata ce reactie poate avea organismul. vorbesc de medicamente in general, nu neparat de ac.


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#61 2008-09-17 16:20:16

deea-gabytza
Membru
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 4

Re: Prima data : esti pregatita?

care imi da  si mie  un sfat am  17 ani si  vreau s:smile(a imi incep viata sexuala cu  prietenul meu suntem impreuna  de  aproximativ  un an...dar imi este frica  ca o sa  ma doarajavascript:insert_text('sad', '');
sad


love....gaby

Offline

 

#62 2008-09-17 16:59:39

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: Prima data : esti pregatita?

deea-gabytza a scris:

care imi da  si mie  un sfat am  17 ani si  vreau s:smile(a imi incep viata sexuala cu  prietenul meu suntem impreuna  de  aproximativ  un an...dar imi este frica  ca o sa  ma doarajavascript:insert_text('sad', '');
sad

la inceput doare putin...poate sa t doara mai mult, poate sa t doara mai putin, insa asta e, insa ce urmeaza apoi e placereeeee big_smilebig_smile....
1. fii sigura ca iti doresti acest lucru
2. dak da, asigurati-va ca va protejati : pastile , condom
3. creeati o atmosfera romatica, relaxati-va
4. multa rabdare din partea lui si un preludiu mai lung, dak nu s poate de prima data nu tre sa fie o tragedie pt niciunu...bucurati-va de dragostea voastra...
cam astea sunt sfaturile mele asa in  mare...kram


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2008-09-17 18:23:29

MARIA R
New member
Inregistrat: 2008-09-16
Mesaje: 19

Re: Prima data : esti pregatita?

Sincer eu nu prea cred in chestia asta cu varsta(bine nu de la 14-15 ani),eu zic ca e important sa fi pregatit,si nu in ultimu rand sa fie persoana potrivita,sa simti ca merita,hjarta,sa fie un sentiment de iubire reciproca ,si nu sa caute doar distractie:18:,pt ca in situatia de "prima data" nu prea cred ca vrei doar o aventura.(aventurile dupa acea.....GLUMESC....)rotfl
Pt mn prima data a fost la 18 ani jumate(acum am 23),si sa intamplat dupa 2 ani de relatie(nu la prima intalnire,cum se "poarta"acum),patfierbinte ,dar nu regret nimic,sunt si acum cu baiatul respectiv,si ne iubim enorm,a fost mereu langa mine,si in cele mai groaznice perioade din viata mea,mi-a fost sprijin in toate:nocry: .Pe 16 august anul acesta am avut cununia civila,iar nunta anul viitor.popabig_smilehjarta
Un sfat pt fetele care nu au trecut inca de "prima data" ,incepetii cand va simtiti pregatite,nu la presiunea lui,daca va iubeste va astepta,convingetiva ca merita,ca mai tarziu sa nu regretatii,si sa nu suferitii.    smile


:Xmyutza-puss-:*myutza:-*:-*hjarta hjarta

Offline

 

#64 2008-12-29 15:21:35

elle18
New member
Inregistrat: 2008-12-29
Mesaje: 23

Re: Prima data : esti pregatita?

buna... nush c se intampla dar de fiecare data knd eu si pr meu incercam ... stiti voi cbig_smile ma doare rauuuuuuuuuuuu de tot(eu st virginik..)( ssi nush dc..si nu am ncercat doar o data ci  d mai multee ori dar doare ingrozitor:(

Offline

 

#65 2008-12-29 15:26:49

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Prima data : esti pregatita?

din mom c ati inceract.. nu mai esti ... virginica...
e normal sa doara... la inceput.. se rezolva prin practica.. si un preludiu lung. foarte lung.. k tu sa fii ... ff lubrifitata sa intre el mai usor smile


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#66 2008-12-29 15:27:25

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: Prima data : esti pregatita?

elle aproape pe toata lumea doare la inceput.
trebuie sa fii exicitata, lubrifiata f tare si sa o luati usor

Offline

 

#67 2008-12-29 15:38:32

elle18
New member
Inregistrat: 2008-12-29
Mesaje: 23

Re: Prima data : esti pregatita?

stiu ca pe toata lumea doare la inceput...dar totusi asa de rau? mie mi se pare de nesuportat:|  si nu cred ca exagerez....daca de atatea ori nu s-a rezolvat nimic...si doare kiar asa rau...oare am eu probleme?neutral

Offline

 

#68 2008-12-29 15:44:53

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Prima data : esti pregatita?

nu nu ai tu probleme ... p mn si acum la 3 ani de relatie mai ma doare ctaeodata...
trebuie sa fii relaxata .. excitata... si tr sa te lasi purtata de val...
un preluidu luuunnnngggg v'ar ajuta ff mult ... pt k tu sa fii ff lubrifiata smile


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#69 2008-12-29 15:45:20

elle18
New member
Inregistrat: 2008-12-29
Mesaje: 23

Re: Prima data : esti pregatita?

ms:(

Offline

 

#70 2008-12-29 15:46:42

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Prima data : esti pregatita?

n'ai pt ce.. si nu fii suparata.. o sa vezi .. dupa mai muta practica.. o sa iti fie bine smile foarte bine chiar wink


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#71 2008-12-31 10:43:27

sandbox
Membru
Inregistrat: 2008-12-31
Mesaje: 3

Re: Prima data : esti pregatita?

Ooook... e destul de greu sa scriu mesajul, insa mi-ar fi mult mai greu sa nu o fac! Recent, alias acum vreo 4-5 zile, mi-am inceput viata sexuala (am 18 ani) insa a fost ceva la care nu m-am asteptat! mi-a placut, zice-se in limitele normale ale primei dati, ceea ce nu face chestia asta atat de oribila si in genere sunt o persoana care priveste partea plina a paharului. Insa, dupa cum am specificat, a fost ceva neasteptat si nu am folosit prezervativ - de mentionat faptul ca doar pentru mine era prima data si el e vaccinat - dar a doua zi, cam la vreo 12 h dupa actul sexual, am luat Postinor 2. problema mea e ca ... am mancarimi cesafac si sincer nu stiu de la ce - pentru ca nu am pe ce sa dau vina, mai ales ca ultimul ciclu a fost acum 10 zile sau ceva de genul! Deci de la tampoane/absorbante nu e! So, daca aveti vreo idee sau vreun raspuns, ajutati-ma.


Ah... am postat aici pentru ca a fost prima data! Dupa urmatoarele caut topicul de "a doua oara" lol sau deschid topic nou!


Multam fain cu anticipatie puss si un an nou cu bine!

Offline

 

#72 2009-01-09 22:28:13

ceamaimicutza
Full member
Inregistrat: 2009-01-01
Mesaje: 163

Re: Prima data : esti pregatita?

Foarte bun articolu':*Ai avut o idee foarte buna.


Just gonna stand there and watch me burn..?
Well that's alright because I like the way it hurts..!
Just gonna stand there and hear me cry?
Well that's alright because I love the way you lie.......

Offline

 

#73 2009-01-11 09:55:28

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Prima data : esti pregatita?

sandbox ar trebui sa-ti faci o analiza de secretie... poate fi o infectie... si oricum, dupa inceperea vietii sexuale se recomanda vizita la ginecolog wink

Offline

 

#74 2009-01-12 12:56:32

yoo_bogdan89
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 461

Re: Prima data : esti pregatita?

doamne.......si eu sunt intr-o situatie naspa.....iubita mea e virgina.........si tare e naspa pt ca trebuie sa astepti o groaza de timp tu ca baiat trb sa le intelegi pe fete dar ele pe tine nu.....sincer dupa o viata sexuala activa dai peste o virgina care o iubesti ce te faci.....ca organizmu cere. ca baiat trb sa intelegi si sa nu fi inteles.

Offline

 

#75 2009-01-12 17:05:11

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Prima data : esti pregatita?

pai daca iubesti n`ai ce face...e cam greu dar na, trebuie saintelegi fetele, pt ca pt noi in general trebuie sa fie un moment special, bla bla. cu siguranta va merita asteptarea.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#76 2009-01-12 17:10:21

ceamaimicutza
Full member
Inregistrat: 2009-01-01
Mesaje: 163

Re: Prima data : esti pregatita?

Mai asteapta si tu putzin....Asa a fost si la mine.Ma asteptat...si pana la urma am vazut ca merita si..sa intamplat:XSigur o sa observe ca vrei ceva serios daca ai degand sa o astepti si nu o stresezi mereu q chestii de genu:''nu vrei sa incercam odata''?''mai astept mult pana se va intampla?''....da-i timp:*


Just gonna stand there and watch me burn..?
Well that's alright because I like the way it hurts..!
Just gonna stand there and hear me cry?
Well that's alright because I love the way you lie.......

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.