homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Candidoza...da sau nu?


#1 2007-04-11 13:21:30

dianag
New member
Inregistrat: 2006-10-28
Mesaje: 16

candidoza...da sau nu?

sunt disperata!!!de anul trecut din luna noiembrie ma confrunt cu o problema...am senzatii de mancarime in zona vulvara...dar sunt atat de violente...asta e in prima faza...apoi apare durerea si usturimea...am fost la doctor...chiar la 2...si surpriza...mi s-au facut analize si nu am nimic...decat proces inflamator...papanicolau avea rezultatul c2 la ambele analize...prima doctorita mi-a dat zanocin si un anti-inflamator, nu ii mai retin numele...la inceputul tratamentului am avut impresia ca ma vindec....dar nu...apoi am mai fost la o doctorita...analizele au fost bune...tot proces inflamator...tratament:canesten, femigin b(spalaturi cu tantum rosa), tricomicon. am terminat tratamentul de aprox 2 sapt...si nu stiu dre ce am impresia ca problema revine...am o senzatie usoara de usturime si uscaciune...mi-am facut spalaturi cu ceai de galbenele...o data...am auzit ca este bun...dar in continuare nu stiu ce sa mai fac...la doctor mi-e groaza sa mai merg pentru ca ma ustura cumplit in timpul controlului...mentionez ca iau logest de 4 luni si nu am probleme; am un partener stabil(el nu are nimic, niciun simptom). vreau un sfat...va rog...multumesc anticipat!

Offline

 



#2 2007-04-11 13:24:47

dianag
New member
Inregistrat: 2006-10-28
Mesaje: 16

Re: candidoza...da sau nu?

mai adaug: dureri la contact sexual. din ce am citit eu pe forum si pe net ma duce cu mintea la candidoza...dar la anilize nu a iesit nimic...ce se intampla?

Offline

 

#3 2007-04-11 13:30:02

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: candidoza...da sau nu?

diana, te rog eu citeste regulile forumului si respecta-le...zici ca ai umblat nitel pe forum, la ele de ce nu te-ai oprit? ai warn!
sa nu cumva simptomele pe care le descrii sa fie cauzate de o insuficienta hormonala(estrogenica)....candidoza ar fi iesit la examenul de secretie


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#4 2007-04-11 13:31:30

anca13
Full member
De la: Bacau
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 905

Re: candidoza...da sau nu?

in caz ca nu intelegi dc ai warn e pt ca nu ai voie sa postezi 2 mes la interval atat de scurt. eventual il editai pe primul si adaugai ce ai scris la al doilea.


storstark

Offline

 

#5 2007-04-11 13:45:24

dianag
New member
Inregistrat: 2006-10-28
Mesaje: 16

Re: candidoza...da sau nu?

scuze!..mi se tot blocheaza calculatorul...si m-am incurcat in pagini web...nu o sa se mai intample..multumesc pentru raspuns!

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.