homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Orgasmul...ciudatenie...


#1 2007-04-15 01:55:18

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Orgasmul...ciudatenie...

Eu nu reusesc sa am decat orgasm clitoridian....oare de ce?sau eventual o pozitie favorabila stimularii clitoridiene inm timp ce fac sex...ca altfel nu termin...stiu ca sunt multe femei in situatia mea...doar ca mi-as dori sa am orgasm vaginal...Si inca o intrebare ciudatica poate...in timpul penetrarii nu simt mare placere in miscarile de dute vino decat daca sunt accentuate acolo adanc,sau daca face el cerculete,sau alte artificii...Normal ar fii si acea penetrare strict sus-jos sa-mi produca placere mare?


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#2 2007-04-15 08:49:03

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Orgasmul...ciudatenie...

depinde de fiecare persoana...eu mai rar am orgasm clitorisian deoarece il las pe el sa faca toata treaba chiar si atunci cand sunt deasupra tongue...daca ma "agit" eu atunci patesc ca si u...incearca alte pozitii...pe la spate...in picioare...etc...si vezi ce iese...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#3 2007-04-15 11:22:27

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Orgasmul...ciudatenie...

eu am simtit placere vaginala imensa din momentul in care m'am asezat cu spatele la el...incercati pe la spate si dezvoltati aceasta pozitie...e foarte intens!


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#4 2007-04-15 14:10:40

princess_i
Full member
Inregistrat: 2007-03-04
Mesaje: 180

Re: Orgasmul...ciudatenie...

cand am citit ce ai scris tu m-am regasit pe mine.eu nu ma pot termina decat daca stau deasupra sau daca sta el deasupra dar numai intr-o anumita pozitie.cat despre miscarile de "du-te vino"....simt placere dar nu reusesc sa am orgasm.si cu pozitia "pe la spate"n-am nici o sansa sa ma termin!

Offline

 

#5 2007-04-15 18:49:22

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Orgasmul...ciudatenie...

nici no sa reusesti daca in timpul actului sexual te gandesti doar la orgasm si ai un scop anume.fa ce simti si o sa vina de la sine.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-04-15 18:51:17

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Orgasmul...ciudatenie...

paote sa imi spuna si mie cineva cum este orgasmul clitoridian dar cel vagina(adica cum se manifesta ,ca sa zic asa)?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#7 2007-04-15 20:30:53

Soricica
Full member
Inregistrat: 2006-08-05
Mesaje: 428

Re: Orgasmul...ciudatenie...

eu am avut unul singur si nu stiu care e ala. si il am doar cand stau deasupra, atunci simt cel mai bine placerea. sau cand stau pe burta, cu fundul un pic in sus(doar fundul) si el pe la spatele meu, dar aplecat spre mine,adik corpul lui langa al meu. imi place si asta mult si ma simt super bine.


In dragoste si in razboi totul e permis!

Offline

 

#8 2007-04-15 21:26:49

andrutza
Vizitator

Re: Orgasmul...ciudatenie...

eu vaginal nu am avut, am doar daca imi stimuleaza clitorisul si se simt niste contractii in vagin cand am, asta iti pot spune.....voi simtiti la fel cand aveti orgasm clitoridian, vi se contracta vaginul?

 

#9 2007-04-15 21:30:45

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: Orgasmul...ciudatenie...

la orgasmul clitoridian nu ... desi il simt in tot corpul ... in ceea ce priveste cel vaginal ... am de fiecfare data ... si se intampla sa nu fie numa o data .. si il am chiar daca e el deasupra ... sau el ...sau pe la spate ,...


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#10 2007-04-15 21:34:58

andrutza
Vizitator

Re: Orgasmul...ciudatenie...

nu simti contractii? pai eu oare dc simt contractii vaginale cand am orgasm? ca imi stimuleaza clitorisul cateodata cu mana fara sa avem contact sexual

 

#11 2007-04-15 21:48:07

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: Orgasmul...ciudatenie...

pai alea le simt ... ca si cum miar bate inima acolo tongue la clit :">


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#12 2007-04-15 21:52:48

andrutza
Vizitator

Re: Orgasmul...ciudatenie...

pai eu simt cum mi se contracta vaginul cand imi stimuleaza clitorisul....acum daca e stimulat doar clitorisul si mi se contracta muschii vaginali si timpul orgasmului cred ca e clitoridian, dar la cel vaginal tot muschii vaginului se contracta....nu sunt lamurita dc cand imi stimuleaza clitorisul mie mi se contracta si vaginul smile ca u dida zici ca nu simti contractiile vaginului cand ai orgasm

 

#13 2007-04-15 22:01:16

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: Orgasmul...ciudatenie...

pai la vagin nu simt ... simt la clit ... 
   dacai vaginal atunci acolo mi se contracta muschii ... nush smile


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#14 2007-04-15 22:04:13

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Orgasmul...ciudatenie...

la mine se contracta vaginul iat clitorisul pulseaza ca sa zic asa:)


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#15 2007-04-15 22:08:04

andrutza
Vizitator

Re: Orgasmul...ciudatenie...

si la mine vaginul se contracta mereu, dar poate e normal chiar daca ai clitoridian smile chiar nu stiu

 

#16 2007-04-15 22:10:37

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Orgasmul...ciudatenie...

de cand n-am mai facut-o nici nu mai stiu exact ce simt lol stiu doar ca e superrrr


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#17 2007-04-15 22:13:24

andrutza
Vizitator

Re: Orgasmul...ciudatenie...

am citit pe net ca la orlgasmul clitoridian sunt senzatii doar externe nu interne....deja sunt bagata in ceata pt ca eu mereu am contractii vaginale chiar daca nu sunt stimulata vaginal smile oare depinde si de fiecare pers cum simte? smile

 

#18 2007-04-15 22:15:35

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Orgasmul...ciudatenie...

JanisJoplin a scris:

eu am simtit placere vaginala imensa din momentul in care m'am asezat cu spatele la el...incercati pe la spate si dezvoltati aceasta pozitie...e foarte intens!

oo daa bine zis janis joplin. mie azi imi venea sa ma urc pe pereti din pozitia aia big_smile


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#19 2007-04-15 22:17:34

andrutza
Vizitator

Re: Orgasmul...ciudatenie...

pe la spate cum? stand pe burta sau pozitia capra? mie mi se pare mai intens in pozitia capra, dar e cam naspa ca se excita el prea mult ca imi vede fundul si isi da drumul mai rpd smile

Ultima oara a fost editat de andrutza (2007-04-15 22:18:35)

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.