homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Posibilitate-2


#20 2009-01-12 17:21:35

yoo_bogdan89
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 461

Re: posibilitate

ceamaimicutza a scris:

rotfl2)Eu judec dar uite ca atunci am ramas fara prez...si am facut`o asa:((regret mult chestia asta....Mama inca nu stie ca mi-am inceput viata sexuala.Vreau sa mai astept putzin si sa-i zic.Am 17 ani si 2 luni...pusspusspuss

daca ar exista o comunicare mai buna intre tine si mama ta ar fi ok si ar si sti dar poate chiar exista si tie iti e frica.......sti ca de la 17 ani cam incepi sa raspunzi de faptele tale si se considera ca te indrepti spre disceranamnt total......tu astepti sa faci 18 ani sa fi majora si sa fi pregatita ca incaz ca mama ta va comenta sa ii zici " ce am 18 ani pot face ce vreau" ar fi ami bine sa ii explici cum sta situatia ca si la 18 ani daca ramai insarcinata tot la ea te duci......nu mai asteptati anii de zile sa ziceti parintilor.......urasc chestia asta trb sa fi cu mama ta ca si cu sora ta

Offline

 

#21 2009-01-12 17:30:48

ceamaimicutza
Full member
Inregistrat: 2009-01-01
Mesaje: 163

Re: posibilitate

Sa sti ca eu gandesc la fel ca tine.I-as zice mamei dar cred ca nu-i momentu'Am o relatie chiar ff buna cu ea dar mai vreau sa astept.Ma gandeam sa-i spun cam atunci cand implinesc 18 ani:)))Dar e cam tarziu.Sper sa am curaj ca intr-o zi sa-i explic ca am luat o decizie buna cu ceea ce am facut.Ea vroia sa mai astept..dar...am simtit eu ca e bine ce fac:*:*Nu o sa mai fac greseli,atunci a fost prima si  ultima oara cand am facut`o fara prez.


Just gonna stand there and watch me burn..?
Well that's alright because I like the way it hurts..!
Just gonna stand there and hear me cry?
Well that's alright because I love the way you lie.......

Offline

 

#22 2009-01-12 17:34:36

bestiuta
New member
Inregistrat: 2009-01-12
Mesaje: 10

Re: posibilitate

buna!am si eu o intrebare.care sunt sansele sa fi ramas insarcinata daca am avut contact cu prietenul meu in a 11 zi d ciclu,iar el a ejaculat in mine.ultima data am avut menstruatia pe 31,iar knd am av contactul a fost pe 10.care sunt semnele care-mi pot sp ca sunt insarcinata si cand apar aceste?

Offline

 

#23 2009-01-12 17:37:55

Alina Delia
Addicted member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 12952

Re: posibilitate

depinde daca erai in perioada fertila..daca da sansele sunt destul de mari


Cine rade la urma....gandeste mai incet dumbom

Offline

 

#24 2009-01-12 18:22:08

bestiuta
New member
Inregistrat: 2009-01-12
Mesaje: 10

Re: posibilitate

si cum stiu daca eram in perioada fertila???

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-01-12 18:26:07

bestiuta
New member
Inregistrat: 2009-01-12
Mesaje: 10

Re: posibilitate

am uitat sa sp ca am un ciclu regulat,la 28 de zile...

Offline

 

#26 2009-01-12 22:03:57

erna
New member
Inregistrat: 2009-01-07
Mesaje: 48

Re: posibilitate

yoo_bogdan89 a scris:

erna a scris:

Buna!
M-am mai uitat pe aici si nu am gasit unde sa prezint urmatoarea situatie...
Mai exact: poate ramana o persoana insarcinata fara a exista contact sexual? In cazul in care ambii parteneri erau naked, acele zone ale corpului s-au atins,insa nimic mai mult. El nu avea prezervativ, ea nu lua ac si nici nu mai fusese cu nimeni...+ ca nu a ejaculat, a fost doar lubrifiant. Ah..doua teste de sarcina si ambele negative. O parere? Multumesc tummenupp

nu vreau sa fiu rautacios..........sau nus cum sa o zic....in fine incerc asa......in primu rand cati ani ai? daca vrei sa imi raspunzi e alegerea ta..........dar nu credeam ca inca exista fete/femei care nu stiu ca ramai insarcinata numai print-ro penetrare adanca........pfff mai auzisem pe cineva ca daca ramane insarcinata  ca prietenu ei ejaculase in apa in strand si ea era langa el si ii era frica daca ramane insarcinata....judecati si voi ce minte avea

P.S: fetelor dar cu voi nu vorbesc mamicile?

Incep cu finalul - nu, mama nu a facut deloc cu mine educatie sexuala si nici in scoala nu se face, asa ca tot ce invat, invat nu stiu..de pe net ma informez. Apoi, da. Si eu am auzit faza cu apa..bine, nu la strand, insa in cada. Din moment ce nu ai experienta in "domeniu" iti pui tot felul de probleme, toate teoriile posibile si imposibile le iei in calcul si tinand cont ca e prima data cand am ajuns in situatia asta ni se pare ca orice se poate intampla. Ms ca ti-ai exprimat punctul de vedere fara a fi totusi rautacios signof10

Offline

 

#27 2009-01-12 22:06:18

bestiuta
New member
Inregistrat: 2009-01-12
Mesaje: 10

Re: posibilitate

multumesc pentru ajutor...smile

Offline

 

#28 2009-01-12 23:05:07

ceamaimicutza
Full member
Inregistrat: 2009-01-01
Mesaje: 163

Re: posibilitate

Erna fiecare intrebam si vrem raspunsuri:X...:*Nu cred ca a zis-o cu rautate baiatu' puss


Just gonna stand there and watch me burn..?
Well that's alright because I like the way it hurts..!
Just gonna stand there and hear me cry?
Well that's alright because I love the way you lie.......

Offline

 

#29 2009-01-12 23:18:17

erna
New member
Inregistrat: 2009-01-07
Mesaje: 48

Re: posibilitate

Nu am zis asta. Am inteles ca a incercat, dar sa inteleaga ca nimeni nu se naste invatat. Sa fie el un tata mai bun decat unii parinti, asta abia ar schimba ceva.

Offline

 

#30 2009-01-12 23:36:37

ceamaimicutza
Full member
Inregistrat: 2009-01-01
Mesaje: 163

Re: posibilitate

Asa e Erna;)Si eu pun intrebari mereu....si tot mereu vreau raspunsuri:)) pusspuss


Just gonna stand there and watch me burn..?
Well that's alright because I like the way it hurts..!
Just gonna stand there and hear me cry?
Well that's alright because I love the way you lie.......

Offline

 

#31 2009-01-12 23:44:01

erna
New member
Inregistrat: 2009-01-07
Mesaje: 48

Re: posibilitate

Dap. Cred ca e o conditie vitala a fiintei umane curiozitatea. Fara ar fi imposibil bebic Bine ca avem de unde primi raspunsurile.

Offline

 

#32 2009-01-12 23:53:10

ceamaimicutza
Full member
Inregistrat: 2009-01-01
Mesaje: 163

Re: posibilitate

smile)dap:X
Nu as putea sa traiesc fara sa intreb cva:)))Mereu sunt curioasa eu;wink puss


Just gonna stand there and watch me burn..?
Well that's alright because I like the way it hurts..!
Just gonna stand there and hear me cry?
Well that's alright because I love the way you lie.......

Offline

 

#33 2009-01-13 13:08:12

yoo_bogdan89
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 461

Re: posibilitate

ERNA u ai incercat sa vb cu mama ta sa o intrebi......?

Offline

 

#34 2009-01-13 21:21:57

erna
New member
Inregistrat: 2009-01-07
Mesaje: 48

Re: posibilitate

hai sa iti dau un indiciu. ieri seara ma uitam pe forum pe aici. mama era pe pat,citea ziare in camera la mine, ca dincolo era tv-ul si facea zgomot. face la un moment dat ca hai la culcare. eu i-am zis ca bine, imediat. apoi mai sta un pic si zice cu o fatza neutral "te intereseaza?" si i-am zis "ce sa ma intereseze?" la care ea a zis ca "ce citesti acolo." si i-am zis ca "ma uitam doar asa.. ". Apoi azi dimineata a inceput: "Dar de ce te uitai?" "Sa fiu informata.." "Aha..bine..dar sa fii cuminte sa nu faci vreo prostie ca e bine sa fii cuminte in continuare ca nu e bine ca apoi sa iti lase un gust amar in gura etc.." (totul pe tema "sa fii cuminte"). Si cand i-am zis ca uite..am incredere deplina in iubitul meu si ma simt pregatita si ca nu vrea sa profite de mine..(doar au o parere f buna despre el ai mei si despre parintii lui) atunci nu a facut altceva decat sa ma sune din 10 in 10 minute cand ma intalneam cu el si sa vina din 5 in 5 min la noi cand a venit la mine. Sugestii?

Offline

 

#35 2009-01-13 22:32:20

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: posibilitate

Cati ani ai, erna ? Doar daca vrei sa spui, daca nu, e ok smile


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#36 2009-01-13 22:33:13

ceamaimicutza
Full member
Inregistrat: 2009-01-01
Mesaje: 163

Re: posibilitate

Stai fta linistita ca eu una te inteleg ff bine.cand mai umbla mama pe aici prin camera mea...nu ma uit pe forum..ca peorma incepe q intrebarile si nu are rost.Am vb cu ea de atatea ori...la fel mi`a zs...sa fiu cuminte...sa mai astept.Iti dai seama k daca o sa`i zic ca vreau sa-mi incep v sexuala(nu ca mi-am inceput`o)o sa-mi faca sigur la fel...o sa-mi puna intrebari...Si sa sti..ca eu credeam ca stiu totul din reviste si etc..dar mai mereu intru pe site`ul asta sa mai citesc cate ceva.Chiar imi e de folos:*pusspuss


Just gonna stand there and watch me burn..?
Well that's alright because I like the way it hurts..!
Just gonna stand there and hear me cry?
Well that's alright because I love the way you lie.......

Offline

 

#37 2009-01-13 22:54:16

ceamaimicutza
Full member
Inregistrat: 2009-01-01
Mesaje: 163

Re: posibilitate

Mama nu cred ca imi zice ceva daca vreau sa iau o decizie singura.Am facut 17 ani....mai am putzin si fac 18....dar...nush..mi`e mie asa de ea..O sa ma bata la cap mereu...knd o sa fie mom o sa-i spun si VESTEA CEA MARE.... smile)Fiecare parinte isi educa copilul asa cum crede el ca-i mai bine.. pusspuss


Just gonna stand there and watch me burn..?
Well that's alright because I like the way it hurts..!
Just gonna stand there and hear me cry?
Well that's alright because I love the way you lie.......

Offline

 

#38 2009-01-14 22:07:04

erna
New member
Inregistrat: 2009-01-07
Mesaje: 48

Re: posibilitate

17 si.. dar cu sora mea care are 21 la fel se comporta. chiar mai mult, i-a impus sa se desparta de un prieten. mie insa cand imi zicea ceva de iubi meu nu o lasam sa zica in continuare. eu il iubesc si gata.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.