homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Exista riscuri..?-2


#20 2009-01-13 00:52:22

YourEcstassy
New member
Inregistrat: 2009-01-12
Mesaje: 33

Re: Exista riscuri..?

Loveable a scris:

YourEcstassy a scris:

Loveable a scris:

eu am "facut`o" la 14
si rau nu`mi pare
insa daca ar fi sa dau timpul inapoi, as mai astepta..

pff.. 14 ani.. eu una cred ca nu exista o varsta anume.. pentru a face sex.. adika daca ma simt pregatita si sunt cu persoana potrivita e ok.. nu?

asa e..numai sa stii ca e persoana potrivita. daca ai cel mai mic dubiu, mai bine mai astepti..
la mine nu s-a pus problema de persoana potrivita, a fost doar curiozitate..sa vad cum e..

si.. daca nu sunt indiscreta.. dupa ce ai "facut`o" a urmat o perioada nasoala..?  adika nush.. ti s`a schimbat viata cu ceva.. daca da.. cu ce? big_smile


*~* Stergeti`va perfidia de pe fata.. vreti sa va consider prieteni? ok.. intr`o alta viatza! *~*

Offline

 

#21 2009-01-13 00:55:21

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Exista riscuri..?

eh, viata nu mi s`a schimbat cu nimic..
cu tipu respectiv am facut sex de 3 ori in 2 zile si apoi gata. nu mai tin minte, sincer, daca ne`am despartit imediat dupa sau am mai stat impreuna.. cred ca am mai stat, oricum nu s-a schimbat in rau relatia dupa ce m-am culcat cu el.
doar ca am vazut cum e, m-am lamurit, m`am calmat lol
si apoi pana sa ma mai culc cu cineva a trecut vre`un an si ceva..
intre cei 2 am mai fost cu cativa tipi, dar nu s-a ajuns la sex..
cu al 2-lea era deja relatie serioasa, a tinut 1 an..

incearca sa nu citezi, te rog smile
scrie doar raspunsul simplu, fara citat
ms big_smile

Ultima oara a fost editat de Loveable (2009-01-13 00:55:50)


hjarta

Offline

 

#22 2009-01-13 01:01:11

YourEcstassy
New member
Inregistrat: 2009-01-12
Mesaje: 33

Re: Exista riscuri..?

Alexia.. nu e vorba ca ma simt altfel big_smile dar makar prima data sa fie ceva frumos.. nu sa stau sa ma gandesc pe la 30 de ani.. ca am fost violata.. si asa mi`am pierdut virginitatea..


*~* Stergeti`va perfidia de pe fata.. vreti sa va consider prieteni? ok.. intr`o alta viatza! *~*

Offline

 

#23 2009-01-13 01:02:08

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Exista riscuri..?

Doamne..bateti in lemn si nu mai vorbiti de violuri. Nu e cazul..
cu un baiat despre care iti pui problema vaga ca ar putea vreodata cumva sa te violeze.. nici nu merita sa te gandesti macar sa o faci de buna voie..

Ultima oara a fost editat de Loveable (2009-01-13 01:03:35)


hjarta

Offline

 

#24 2009-01-13 01:04:24

YourEcstassy
New member
Inregistrat: 2009-01-12
Mesaje: 33

Re: Exista riscuri..?

bat in lemn.. dar totusi.. se intampla des.. neutral..


*~* Stergeti`va perfidia de pe fata.. vreti sa va consider prieteni? ok.. intr`o alta viatza! *~*

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-01-13 01:06:25

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Exista riscuri..?

...depinde in ce mediu te invarti (cred)


hjarta

Offline

 

#26 2009-01-13 01:08:06

YourEcstassy
New member
Inregistrat: 2009-01-12
Mesaje: 33

Re: Exista riscuri..?

Nush.. dar dumnezeu sa ne fereasca pe toate de nebuni din astia... cesafac.. pff ce frika m`a luat lol

Ultima oara a fost editat de YourEcstassy (2009-01-13 01:12:13)


*~* Stergeti`va perfidia de pe fata.. vreti sa va consider prieteni? ok.. intr`o alta viatza! *~*

Offline

 

#27 2009-01-13 11:18:18

erna
New member
Inregistrat: 2009-01-07
Mesaje: 48

Re: Exista riscuri..?

Exagerati in legatura cu violul. Adica eu consider ca sunt anumite lucruri ce pot fi evitate, iar asta e unul dintre ele. Daca nu faci parte din nu stiu ce anturaje, sau sa atragi atentia asupra ta, sa ai grija de tine si pe unde umbli si la ce ora, cred ca scade posibilitatea sa se intample asta. Desigur, mai sunt nebuni, dar nu poti zice, asa cum zice o pers pe care o cunosc "pune intotdeauna raul in fata". Pentru ca incercand sa eviti sa se intample lucruri rele, iti creezi o viata ce va fi departe de cea pe care ti-o doreai. Incercand sa eviti "raul" te lasi coplesit de acesta, acordand mai multa atentie presupunerilor decat vietii in sine. Fa alegerile in raport cu tine si in masura in care nu ii ranesti pe cei din jur, dar nu raportandu-te la toate violurile, rata criminalitatii, atacurile teroriste etc.

Offline

 

#28 2009-01-13 12:51:36

ancutika
Sr. member
De la: Unirea, Alba
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 1291

Re: Exista riscuri..?

Si eu mi-am inceput viata sexuala la 16 ani. Nu pot sa zic de varsta ca a fost prea repede, dar acum as fi preferata sa mai astept un pic. Nu mai is cu persoana respectiva, si imi pare rau ca am facut-o cu el, cand mai puteam astepta cateva luni si vedeam ca totul se va termina, fara urmarea ca mi-am pierdut virginitatea. Nu cred ca eram destul de matura la varsta aia ca sa iau o asemenea decizie cu creieru, si m-am luat si eu dupa hormoni. Din fericire ne-am protejat de fiecare data si nu s-a intamplat nimic.
Eu iti zic sa mai astepti. Ai toata viata inainte sa faci asta si chiar ar trebui sa fie un moment special pt oricare dintr noi. Gandeste-te cu nu pierzi nimic daca mai astepti cateva luni sa fi sigura ca merita sau nu, eventual il poti pierde pe el..ceea ce arata clar ca nu a meritat. Insa daca o faci acuma si nu mai astepti poti pierde mult mai multe. gandeste-te ce importanta are pt tine sa fi virgina.

eu mi-am pierdut increderea in mine dupa ce am facut-o si am vazut ca a fost fara rost..dar din pacate am reusit sa mi-i recastig wink

Sper sa alegi cea mai buna varianta pt tine.


16.01.2016 si viata noastra e mai frumoasa bebe boy

Offline

 

#29 2009-01-13 13:18:43

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Exista riscuri..?

yo cred k tu intr'un fel iti doresti sa vezi cum e dar sa ramai totusi virgina daca se poate , nu?

si nu cred k exista o varta potrivita (fie excludem cazurile sex la 12, 13 ani) ci un moment porivit smile
nu;mi place deloc cum gandeste el ca daca nu ai sangerat gata nu esti virgina ... cum tu de interesezi de riscuri asa ar trebui sa faca si el ,.,, nu mai suntem p vremea lu mamia cand nu exista informatie ... cand subiectl sex e chiar tabu etc ...
el e virgin sau nu?


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#30 2009-01-13 15:23:59

YourEcstassy
New member
Inregistrat: 2009-01-12
Mesaje: 33

Re: Exista riscuri..?

Anka big_smile.. am zis ca o sa mai astept .. pana de paste sau prin vara.. tongue nu vreau s`o fac acum..

si delyutza.. asa e .. vreau s`o fac dar sa raman tot virgina lol.. el nu mai e virgin.. are 20 de ani big_smile


*~* Stergeti`va perfidia de pe fata.. vreti sa va consider prieteni? ok.. intr`o alta viatza! *~*

Offline

 

#31 2009-01-13 15:29:31

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Exista riscuri..?

si mie mi e ffff frica de violuri...  singura ziua in amiaza mare si tot mi-e frica... sunt atatia obsedati... mergi pe strada, te trage unu in masina si gata...
intr-adevar, sunt putin exagerata, si ma protejez cat pot, nu umblu noaptea singura, evit sa ma duc singura in locuri necunoscute...

eu am fost mereu de parere ca viata sexuala trebuie inceputa undeva dupa 16 ani...  nu stiu, asa cred; poate ca nu gandesti ca alte fete de 15 ani, dar oricum ai 15 ani si, cum spuneau si fetele asta e varsta la care poti sa faci multe alte lucruri, fara sa ai "grija sexului"
ma gandesc numai la faptul ca s'ar rupe prezervativul/ar cadea... ar urma clar pastila de a 2-a zi... si sa o iei in plina crestere, la 15 ani... hmm nu e tocmai bine

e normal sa te indoiesti, e o schimbare majora in viata oricarei fete...
eu inainte de pasul asta mi am insirat pe o foaie motivele pt care vreau si cele pt care nu vreau sa o fac lol
gandeste-te bine... nu lua ca argument violu...


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#32 2009-01-13 18:07:54

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Exista riscuri..?

si eu zic ca pe la 17-18 e cel mai ok..


hjarta

Offline

 

#33 2009-01-13 21:30:10

Tinutza
Sr. member
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 1085

Re: Exista riscuri..?

YourEcstassy a scris:

Tinutza a scris:

hmm...si eu mi-am inceput viata sexuala la 15 ani, nu vad care e problema.
la ce te referi cand zici "banal"? e viata ta privata si poti povesti numai ce vrei tu din ea. nu te obliga nimeni sa ii spui copilului tau adevarul de la inceput. si cu atat mai putin sa ii dai explicatii.
in legatura cu sarcina...faci f bine ca te informezi, felicitari! exista prezervativul, care e sfant!
nu va jucati cu chestii periculoase, pt ca la un moment dat o sa fiti curiosi cum e "fara". sfatul meu e sa nu incerci "fara" pana nu iei pastile sau pana nu vrei bebe. in caz de accidente exista pastila de a 2-a zi, care insa se foloseste strict pt "accidente", nu ca metoda de contraceptie, si nu mai des de o data la 6 luni.
prietenul tau nu pateste nimic pt ca face sex cu o minora atata timp cat tu esti de acord. eu inca sunt minora (am 17 ani jumate) si fac sex cu un baiat de 20. si nu pateste nimeni nimic wink
in leg cu virginitatea...eu nu am sangerat deloc la primul contat sexual. si presupun ca multe alte fete, deci nu e o regula. ia-ti prietenul de manuta si informeaza-l. nu e cazul sa faci nimic, el trebuie doar sa aibe incredere in tine.

si f important: nu o face pana nu esti sigura. ai grija sa nu regreti. daca crezi ca el e cel cu care vrei sa iti incepi viata sexuala fa-o, insa nu te grabeste nimeni.

si.. nu iti pare rau ca ai facut`o la 15 ani? big_smile .. app crezi ca varsta conteaza?

nu, nu mi-a parut niciodata. desi fostul s-a dovedit a fii un ... om de nimic. totusi nu as da timpul inapoi sa schimb ceva pt ca la momentul respectiv aia mi-am dorit sa fac. si am facut-o.

Offline

 

#34 2009-01-13 23:21:03

YourEcstassy
New member
Inregistrat: 2009-01-12
Mesaje: 33

Re: Exista riscuri..?

imi e frika.. sa nu se schimbe daka o fac cu el.. nu cred ca e genu`.. dar nu pot sa mai am incedere in baieti.. nush ce sa fac.. :-<


*~* Stergeti`va perfidia de pe fata.. vreti sa va consider prieteni? ok.. intr`o alta viatza! *~*

Offline

 

#35 2009-01-14 15:07:28

georgiana_ionela_25
New member
Inregistrat: 2009-01-14
Mesaje: 44

Re: Exista riscuri..?

sal!eu mi-am incept viata sexuala la 16 ani.a fost ff bine si nu imi pare deloc rau ca am facut-o pt ca asta ne-a apropiat si mai mult si ne-a intarit relatia.suntem impreuna de 4 ani si chiar ne gandim la casatorie.eu zic sa il testezi.de exemplu spune-i ca nu esti prea sigura daca vrei sa faci asta si vezi cum reactioneaza,ce iti spune,ce iti zice.iar daca cauta sa fiti singuri mereu cand are ocazia,atunci nu prea cred ca e omul potrivit.parerea mea.

Offline

 

#36 2009-01-14 16:06:16

YourEcstassy
New member
Inregistrat: 2009-01-12
Mesaje: 33

Re: Exista riscuri..?

Poi el nu ma bate la cap.. a zis ca atunci cand o sa fiu pregatita.. sa`i dau de inteles si va sti ce are de faqt   rodnar   hjarta


*~* Stergeti`va perfidia de pe fata.. vreti sa va consider prieteni? ok.. intr`o alta viatza! *~*

Offline

 

#37 2009-01-14 17:14:42

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Exista riscuri..?

sieu zic sa mai astepti, o sa ai timp toata viata, nu intra zilele`n sac.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#38 2009-01-15 12:05:27

YourEcstassy
New member
Inregistrat: 2009-01-12
Mesaje: 33

Re: Exista riscuri..?

Poi eu astept.. nu  ma grabesc.. numai ca vroiam sa fiu informata bne smile sa nu dau de probleme in viitor .. totusi imi e ft frika de ruperea prezervativului ... ouf.. neutral


*~* Stergeti`va perfidia de pe fata.. vreti sa va consider prieteni? ok.. intr`o alta viatza! *~*

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.