homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

O problema noua


#1 2007-04-17 15:36:14

cristina2
New member
Inregistrat: 2006-10-19
Mesaje: 63

o problema noua

salut si hristos a-nviat. nu am mai auzit de ceva timp de voi, dar ma bucur ca am revenit. am si eu o problema mai delicata. eu sunt insarcinata in 5 luni. problema e ca de ceva timp am o scurgere alb-galbuie abundenta, care se branzeste.ceea ce consider mai grav e ca si sotul meu "a luat" cred aceasta scurgere si are si mancarimi
ce sa fie?

Offline

 



#2 2007-04-17 15:47:34

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: o problema noua

e posibil sa fie candida. de ce nu mergi la medic cand observi ceva schimbat? ...zici ca ai observat de ceva timp...mai ales ca esti insarcinata...


mami de minuni hjarta

Offline

 

#3 2007-04-17 15:48:42

Melody
Full member
De la: mine din camara...
Inregistrat: 2006-12-15
Mesaje: 594

Re: o problema noua

Felicitari pentru bebe, si sarcina usoara! trebuie sa mergi la medic...scurgerile alb-galbui si mancarimile sunt semne de candidoza, mai ales ca la femeile gravide creste riscul, dar nu poti stii sigur decat dupa o analiza de secretie...la barbati candidoza e asimptomatica, dar apar uneori buburuze pe penis si mancarimi. fugutza la medic!


Cocorosie!

Offline

 

#4 2007-04-17 16:02:50

cristina2
New member
Inregistrat: 2006-10-19
Mesaje: 63

Re: o problema noua

multumesc de sfaturi si o sa ma duc cat mai curand. mai exact la sfarsitul saptamanii

Offline

 

#5 2007-04-22 18:21:40

r@luckk@
New member
Inregistrat: 2007-04-04
Mesaje: 38

Re: o problema noua

Oricum daca e candidoza, nu vei putea lua nici un tratament, deci nu ti-o vei trata pana dupa nastere. Doar cu iaurt (daca-ti va trece...)Am citit undeva ca dc ai candidoza, tre sa faci cezariana pentru a nu infecta si copilui la nastere, insa sora mea a facut cezariana (fiindca nu a putut naste altfel fiind copilul prea mare), si a luat copilul candidoza si prin nastere. Momentan s-au tratat amandoua...smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-04-23 11:18:43

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: o problema noua

nu ia copilul de la mama candidoza....din alta parte din maternitate o face....


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.