homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Rutina in cuplu-2


#20 2007-04-17 20:32:58

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: rutina in cuplu

in concluzie e normal sa treci prin astfel de stari,dar in anumite situatie este bine sa treci peste ele si sa realizezi ca relatia nu iti face bine,desi ti-e dor de el?ma gandesc ca asa e,pt ca s-a intamplat sa fiu eu aia care renunt la o relatie,nu il iubeam deloc,si tot am plans si m-am simtit singura o vreme..


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 



#21 2007-04-17 20:36:58

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: rutina in cuplu

stiu. eu de 2 ore vorbesc la telefon cu prietenele doar sa nu ma uit la ceas si sa ma gandesc ca acum trebuia sa fiu cu el la film. dar stiu ca imi e mai bine asa.
totusi, daca renunti sau nu la relatie e o decizie care trebuie gandita bine. nu renunti din nimicuri sau pentru ca apare rutina. ci cand esti sigura ca, asa cum ai spus tu, "meriti ceva mai mult", ca el nu iti poate oferi ce iti doresti sau ce meriti. rutina oricum apare. te obisnuiesti cu omul ala, el cu tine, va obisnuiti cu "programul intalnirilor" etc. dar chiar si asa, intalnirile pot fi frumoase.


Nobody home

Offline

 

#22 2007-04-17 20:48:08

possesiv
Full member
Inregistrat: 2006-06-12
Mesaje: 232

Re: rutina in cuplu

Abia astept sa ma mut cu el,eu sunt mai nebuna din fire,mai copilaroasa..si nu stiu cum as reactiona daca as stii ca sunt cu el mereu..la orice pas(cand suntem acasa).Imi doresc f mult,insa ai mei nu-l suporta..si e mai complicat.Plus ca au conceptia aia..ca nu te muti la el,decat atunci cand esti deja maritata cu el sad .
offtopic..pls sa-mi rasp si mie cineva pt sub "laurina" k mor de ingrijorare..am facut si eu o prostioara:((.

Ultima oara a fost editat de possesiv (2007-04-17 20:49:18)


Ceea ce nu te omoara,te face mai puternic!

Offline

 

#23 2007-04-17 21:02:26

persifona
Vizitator

Re: rutina in cuplu

Nashira, iar ai pus Dudu-n cui? Esti hotarata de data asta ca e definitiv?

 

#24 2007-04-17 21:09:48

Dragutik
New member
Inregistrat: 2007-01-25
Mesaje: 97

Re: rutina in cuplu

"biancus_intelectus"(ti-as spune pe nume k suna ciudat asa..dar nu-l stiu big_smile)...orice relatie ajunsa intr-un anumit stadiu trece printr-o perioada de "plictiseala",monotonie sau ceva de genu...insa chiar dak esti obisnuita cu el..nu cred k pentru asta ar trebui sa se termine undeva relatia sau nu e normal....incearca orice ce-ar putea sa readuca clipele alea de care ti-e dor...chiar si intr-un orasel mic...lasa-l sa iasa cu baietii..u iesi cu fetele...faceti-va cat mai multi prieteni comuni..incearca sa il faci sa-ti simta lipsa putin...nu te vezi 3 zile cu el..dar a 4-a zi sigur iti va cere sa iesiti...si chiar dak nu e in fiecare zi ceva nou care sa dinamizeze un pic relatia..vor aparea anumite situatii din partea prietenilor comuni care sa schimbe din monotonie....nuj parerea mea...trec si eu prin starea asta de rutina, dar am incercat ce ti-am spus mai sus si vad k ne e mult mai bine

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-04-17 21:50:56

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: rutina in cuplu

da, persifona. de data asta ramanem amici (sper eu).


Nobody home

Offline

 

#26 2007-04-17 21:58:58

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: rutina in cuplu

si acuma cum esti ? te asteptai sa se ajunga aici ? ... ii diferenta de data trecuta ... acuma te vad hotarata sa treci peste


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#27 2007-04-17 22:21:36

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: rutina in cuplu

data trecuta stiam ca daca imi cere a doua sansa i-o dau. acum stiu ca nu merge, ca nu mai suntem ca acum 3 ani, ca ne-am schimbat (maturizat, daca vreti) amandoi, dar in directii diferite.
si da, ma asteptam de destula vreme (cam din februarie am inceput sa "aud" ca scartaie iar).

asta e! viata merge inainte. si ma bucur ca s-a terminat acum, cand putem ramane in relatii bune. daca am fi ajuns sa "ne paruim" era mai greu.
important e ca pot zambi cand ma gandesc la ce a fost si nu regret aproape nimic. imi pare insa rau ca nu mi-am dat seama din timp de schimbarile astea. poate am fi reusit sa ne salvam.


Nobody home

Offline

 

#28 2007-04-17 22:51:07

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: rutina in cuplu

Dragutik ma numesc Bianca,e mai usor asa decat ditamai useru....sunt perfect deacord cu tine,gandim la fel,nu sunt genu sufocanta,din contra...eu profit de situatiile in care avem treaba si nu ne vedem o zi.,..ne face bine..dar la el nu se pune problema sa nu ma vada 4 zile!!!!si mie mi-ar fi dor...eu rezst fara probleme 2 zile asa...chiar nu pot sa inventez motive sa nu ne vedem atata timp...oricum comunicam f bine,ne spunem orice...stie si de faza asta,ca trebuie sa stam la distanta,sa nu ne sufocam....oricum banii si orasul sunt principala problema...


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#29 2010-06-10 23:25:02

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: rutina in cuplu

Larissa22 a scris:

Eu cred ca dupa ce ajungi sa il cunosti bine pe celalalt, "fluturasii dispar", nu mai e ca la inceput pt ca relatia evolueaza. Noi ne-am dori sa fie totul nou mereu, de aceea de multe ori unii cauta "noul" in alte parti ca sa zic asa. O relatie solida, strans legata are avantajele ei. Iubitul iti devine un priten de nadejde, o persoana pe care te poti baza, iar in viata ai nevoie ca el sa fie partenerul tau, complicele tau, confidentul tau. E greu pt noi sa atribuim toate aceste roluri unei singure persoane, am vrea ca el sa ramana doar un iubit si un amant senzational, insa asta e imposibil. Odata ce cunosti o persoana si te implici in viata lui, nu poti sa ramai doar la acest stadiu

este normal! fiecare perioada a relației are farmecul ei... eu ?n soțul meu văd un confident, văd un amant, văd un soț, văd fratele pe care nu l-am avut, văd TOTUL... ?fluturașii? de la ?nceput au avut rolul de a țese iubirea... acum au zburat și a rămas doar iubirea, care poate nu ?nseamnă chiar ceea ce ne așteptăm noi să ?nsemne nustiu


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#30 2010-06-11 01:10:22

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: rutina in cuplu

Mie chiar nu mi-e dor de fluturasi. Inca ii am in anumite momente, dar imi place sa nu am emotii cand ma suna, sau sa nu fiu sigura pe relatia noastra.

La noi a intervenit o anumita rutina, dar nu rutina rea, ci rutina de-aia idilica wink) O spargem noi din cand in cand, dar imediat revenim, ca amandurora ne place. Toata lumea zice ca suntem un cuplu foarte plictisitor, dar noi  ne simtim bine, asa ca nu conteaza smile

Offline

 

#31 2011-04-29 09:54:17

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: rutina in cuplu

Intamplataor am gasit un articol si m-am hotarat sa postez aici link-ul. Mie mi se pare destul de interesant tongue http://www.feminis.ro/dragoste-si-sex/o … 0/pagina-2


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#32 2011-04-29 10:04:06

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: rutina in cuplu

mie mi se pare f interesant si totodata unfair ca peste tot sunt articole despre cum trebuie femeia sa mentina flacara iubirii, cum sa faca barbatul sa se indragosteasca si mai tare de ea; in schimb, nu vad asa multe articole despre cum pot barbatii sa mentina flacara, pe bune, de parca ei sunt perfecti,si doar femeile trebuie sa lucreze; nu conteaza daca ei au burta, sau ii doare undeva de rutina, sau ca au chelie, sau ca se imbraca neglijent, sau ca au niste maniere de tot kkt`ul, femeia e mereu cea care trebuie sa lucreze. nu mi se pare deloc corect, de multe ori femeia e cea care e mai sexy si mai ingrijita ca barbatul, vad multe cupluri asa pe strada. poate ca par revoltata, da chiar sunt. ce naiba, femeia e mereu de vina, barbatu e perfect  roll  forgetit


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#33 2011-04-29 10:07:56

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: rutina in cuplu

^ +1


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#34 2011-04-29 10:55:59

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: rutina in cuplu

Eu cand gasesc ceva de genu ii trimit mereu si iubitului meu si ii dau "sarcini" de genu' pt ca o relatie este construita din doua persoane nu una. Am observat ca noi suntem mai interesate de astfel de aspecte si pt ca suntem mai sesibile emotional, iar articolul era scris pe un site pt femei. Nu stiu voi dar eu una ii pun in carca alui meu niste lucruri si il trec la treaba lol


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#35 2011-04-29 11:02:54

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: rutina in cuplu

Eu sunt genul care lasa lucrurile sa mearga de la sine... daca intradevar se cere o "interventie" din partea mea, o fac. Daca nu, nu. Din punctul meu de vedere o relatie buna si sanatoasa functioneaza singura smile In momentul in care trebuie sa iti bagi codita din ce in ce mai des ca sa o readuci pe drumul cel bun, ceva nu e bine.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#36 2011-04-29 11:16:42

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: rutina in cuplu

yoyolina a scris:

Eu sunt genul care lasa lucrurile sa mearga de la sine... daca intradevar se cere o "interventie" din partea mea, o fac. Daca nu, nu. Din punctul meu de vedere o relatie buna si sanatoasa functioneaza singura smile In momentul in care trebuie sa iti bagi codita din ce in ce mai des ca sa o readuci pe drumul cel bun, ceva nu e bine.

tummenupp  se vede ca esti pesti ca mine big_smile sper ca nu ma insel tongue


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#37 2011-04-29 11:17:53

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: rutina in cuplu

lol Nu te inseli lol


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#38 2017-11-10 23:07:41

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: rutina in cuplu

roll

Ultima oara a fost editat de sushi (2017-11-11 14:11:30)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.