homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Amenoree secundara


#1 2007-04-17 21:04:27

Flor20
Membru
Inregistrat: 2007-04-17
Mesaje: 3

amenoree secundara

Am avut ultima menstruatie intre 5 si 10 ianuarie 2007.la sfarsitul lui martie m-am dus la medic si mi-a dat un tratament cu duphaston( 5 zile cate 2 pastile pe zi).se presupunea ca o trebuie sa apara menstra in maxim 5 zile de la terminarea tratamentului dar nu a aparut (au trecut 9 zile).am facut si o ecografie unde mi s-a spus ca nu exista probleme desi ovarul stang este putin mai mare ca dreptul si e microchistic.de cand am terminat tratamentul ma dor sanii exact ca inainte de ciclu,dar atat.in plus ma simt ametita si mi-e greata uneori seara.nu mi-am facut inca un test de sarcina dar banuiesc ca aceasta ar fi fost depistata la controlul ginecologic si ecografie.ce sa fac in continuare?sa ma duc la un nou control cat mai repede sau sa mai astept 0 saptamana sau doua?mentionez ca si anul trecut in anul trecut in aceeasi perioada am avut aceasta problema si am facut tratament cu orgometril(5 zile de 3 ori pe zi ) si totul a fost in regula pana acum.

Offline

 



#2 2007-04-17 21:25:36

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: amenoree secundara

mergi din nou la medic


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.