homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nu se mai face cezariana la cerere?


#1 2009-01-16 16:02:13

GLY
Full member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 117

Nu se mai face cezariana la cerere?

Sunt    gravida in 30 de saptamani si eram hotarata sa fac cezariana...dar dr.care imi urmareste sarcina(Spitalul Caritas-Dr.Lungu Mihaela )mi-a  spus ca nu se mai poate face cezariana la cerere ...am nevoie de o adeverinta medicala ca sa demonstrez ca intr-adevar se recomanda cezariana si nu nasterea normala. Va   buga rog mult de tot sa-mi spuneti daca voi v-ati lovit de aceasta problema sau ati auzit ceva legat de interzicerea nasterii prin cezariana la cerere. Va multumesc   :k?ra: si astept cat mai multe raspunsuri

Online

Offline

 



#2 2009-01-16 16:04:25

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: Nu se mai face cezariana la cerere?

GLY nu posta aceeasi intrabare si nu deschide topic cu aceeasi intrebare de mai multe ori, vei lua warn ! sterge-l asta ! ti-am raspuns dincolo !

Offline

 

#3 2009-01-16 18:14:05

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Nu se mai face cezariana la cerere?

sa stii ca asta am observat eu si la filantropia si la med life la toti medicii de acolo, tot mi se dadea intr-una cu politica spitalului, din cate stiu eu in afara e asa si probabil ca incepe sa se aplice si la noi...., insa, am auzit ca daca esti urmarita de medicul sef de sectie sau seful spitalului........., alta e problema, pt ca cezarienele sunt aprobate numai de catre acestia, ori daca nasti cu ei, tot ei dau si aprobarea......., ce, le e greu sa scrie un diagnostic acolo???


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#4 2009-01-16 19:40:31

paulinne
Full member
Inregistrat: 2008-07-22
Mesaje: 387

Re: Nu se mai face cezariana la cerere?

Verisoara mea e insarcinata in opt luni si i-a spus medicului ei ca ea vrea cezariana de cand s-a dus la primul control...i-a spus ca daca nu-i face schimba doctorul.Ea are si 34 de ani si a mai avut o sarcina cu complicatii si o nastere naturala destul de complicata la 20 de ani...nu neaparat ca nu se putea sa nasca normal acum dar pur si simplu ii e teama si a decis asa...si asa o sa nasca...so,cred k inca se poate.


"I may not have gone where I intented to go, but I think I have ended up where I needed to be." Douglas Adams

Offline

 

#5 2009-01-17 12:32:02

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Nu se mai face cezariana la cerere?

GLY ai warn pt postare multipla.
topic inchis

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.